Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Jaffafa #5 üzenetére

    tehát a cégedben/munkahelyeden is úgy gondolják, hogy emc kell, nem qnap. ezzel a hsz-em felét alá is támasztottad.

    a diy nas nálam az, hogy veszel egy kosár alkatrészt, összerakod, rádobsz egy stock debiant és utána elkezded faragni a nas funkciókat. te, a saját kis kezeddel, nullán konfigurált deb csomagokból kiindulva. megértem, hogy ez sokaknak nem opció.

    de ott van a középút: letöltöd a freenas-t vagy más, hasonló készre csiszolt nas rendszert és felrakod. ezekből kész megoldást faragni pontosan ugyanannyi klikkelést igényel csak, mint egy ilyen qnap cuccból, mert nem a programok konfigurálásával kell foglalkoznod, hanem csak a diszkek kiosztásával meg hasonló végső beállításokkal.

    bizonyos tudást meg egyiknél sem tudsz megspórolni, mert ha nem tudod, hogy mi az az iscsi initiator, akkor tök mindegy, hogy kirakta össze a lomot, nem fogsz tudni tárolót konfigurálni.

    ennek tükrében az ilyen készre szerelt nasok árszintje számomra indokolatlanul magas. 200-300k egy doboz, és még utána vegyél bele platinából készült rambővítést, plusz diszkeket? anyám borogass...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Jaffafa #8 üzenetére

    "A baj az, hogy azt hiszed, mindenkit érdekel a CLI-ban való pötyögés meg kernel fordítás, pedig nem.": ebből a mondatból kiválóan kiderül, hogy fogalmad sincs, miről írtam. ennek megfelelően a válaszodra is az a jelző illik legjobban, amit te írtál, de én szégyellek megismételni. a freenashoz semmiféle cli meg kernelfordítás nem kell. nem is linuxos, de ez mellékes kérdés.

    [link]: "Egy szó, mint száz, a QNAP TS-253A árazása még nem annyira elrugaszkodott, mint nagyobb, négyrekeszes társáé. A 150 000 forintos ár (4 GB RAM-mal 126 000 forint) korrektnek tűnik annak fényében, hogy csak elvétve van közvetlen konkurense. A Synology kínálatában a DS716+II hasonló hardveresen, de sokkal kisebb és nem bővíthető a memóriája, nincs HDMI sem, így kérnek érte 163 000 forintot." ... "Összességében nem állítjuk, hogy "NAS-olni" olcsó játék, legalábbis otthoni felhasználóknak semmiképp sem, hiszen az alapgépen felül még a merevlemez árával is kell számolni"

    az amazonon a 8 rekeszes qnap egy laza 800 dolláros árcédulát kapott 8 giga rammal, ezer dollárnál egy kicsit drágább 16 giga rammal. mire ez ideér, normálisan kifizeted az áfáját, vámját, ez bőven 300 ezer forintos cucc. ez tutti cucc lenne itthonra nekem is (nem).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Mr Bond 007

    őstag

    válasz Jaffafa #8 üzenetére

    "Ha a QNAP-nak lenne nagyvállalati adattárolója, akkor lehet, hogy már azt is kipróbáltuk volna, de jelenleg 10.000 embert nem fogsz tudni egy ilyen mezei otthoni, vagy mikrovállalkozások számára kifejlesztett NAS-szal kiszolgálni"

    Miért? Ezek nem nagyvállalati termékek? KATT

    [ Szerkesztve ]

  • Mr Bond 007

    őstag

    válasz Jaffafa #14 üzenetére

    Nyilván több készülék van fürtözve ennyi embernél. Ahogy az emc meg a többi gyártónál is.

Új hozzászólás Aktív témák