Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    Átolvasva a vitát ... szerintem a Fusion Fund a fő oka annak, hogy az AMD-re hamarabb jelenik meg OpenCL támogatás egy-egy alkalmazásban, vagy exkluzív OpenCL alkalmazás jön. Bár a Fusion Fund nem tartozik szorosan az OpenCL-hez, de lényegében arról szól, hogy ha valami gond van, akkor meg lehet keresni az AMD-t, és adnak anyagi támogatást, vagy csupán szakértelmet, illetve más támogatási formákba is be lehet lépni. Ez attól függ, hogy ki mit akar, vagy ki mit kér.

    Az is fontos tényező lehet, hogy az Intel és az NV, illetve az AMD fejlesztési stratégiája eltér. Az előbbi két cég fejleszti az újításokat és idővel azok megjelennek, majd megkapják a fejlesztők. Viszont senki sem kérdezte meg őket, hogy akarjátok-e, vagy jó ötletnek tartjátok-e. Szimplán itt van, ez a jövő, és ezt kell használni. Az AMD még 2010 közepén vezette be hivatalosan azt a modellt (de már Dirk kinevezésével is élt, csak fű alatt), amelyben a fejlesztők partnerei lehetnek a cégnek, és leadhatják a rendeléseiket, hogy mit is akarnak látni a jövő hardvereiben. Na most az AMD manapság teljesíti ezeket az igényeket. Ezzel azt érzik a partnerek, hogy számít a szavuk, és nem valami marhaságot akarnak lenyomni a piac torkán. Például kevesen tudják, hogy a SAD4 opcionális szabványosítása mellett a QSAD és az MQSAD az AMD hardvereiben az Adobe, Cyberlink, Microsoft, stb. szoftvercégek kérése volt. Az AMD boldog volt a SAD4-gyel, de kérték, hát belerakták.

    Nyilván valahol egyet lehet érteni az AMD-vel, mert a hardverekre a szoftvercégek írják a szoftvert, és ha ők akarnak valamit, akkor azt talán érdemes teljesíteni. Ugyanakkor a másik álláspont az, hogy ez a modell ugyan a szoftvercégek számára jó, de lojálisak lehetnek az AMD iránt, és az árt az Intelnek, vagyis bizonyos programfunkciók kihasználásához AMD hardverre kényszerül a piac. Ez önmagában nem lenne baj, de esélyes, hogy az Intel technológiáikat (akár elterjedt/szabványosakat is) már nem is veszik számításba (lásd AVX/AVX2), mert nem feltétlenül értenek már egyet azzal a gyakorlattal, hogy mindenképpen egy hardvercégnek kell megmondani merre menjenek a szoftverfejlesztések.

    Ez egy meglehetősen furcsa lavina, amit az AMD elindított pár éve. Pont ott hatnak a fejlesztőkre, ahol a legjobban meggyőzhetők, ezzel elnyerik a támogatásukat, még úgy is, hogy a program esetleg nem fut a konkurens hardvereken. Persze elő lehet jönni azzal, hogy szégyellhetik magukat a fejlesztők, de ők annyira mámorban vannak attól, hogy meghallgatták őket, hogy eszükbe sem jut az, hogy csak az egyik gyártót támogatják.
    Bár a témához nem kapcsolódik, de csak nézzétek meg Johan Andersson, Dan Baker, Joshua Barczak, John Kloetzli Jr, Chris Kingsley, stb. PC-s kutatási kedvét a Mantle után. Újra elkezdtek radikálisan technológiákkal dolgozni, amiket évek óta nem tettek meg, mert nem működtek az API-k és tudták, hogy úgyis kukában végezte volna a projekt. De most úgy tekintenek a Mantle-re, mint egy gyerek egy új Legóra. Végre újra tudnak szórakozni. Visszakapták azt az időszakot, amit a 2000-es évek közepétől fokozatosan elvettek tőlük. Dan Baker például a Nitrous terrain erosion rendszerét átírta Mantle-re AVX2-ről. Százszorosára gyorsult R9 290X-szel a Haswellhez képest. Más API-ban ehhez hozzá sem fogott volna.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák