Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Véleményem szerint feljebb lehetett volna rakni egy picit a lécet. Aki 40k+ pénzért hajlandó CPU-ra áldozni, az egy kis többlettől sem riad vissza. Az elmúlt időszakot is figyelembe véve maradhatnátok az 50k környéki kategóriában. (+-5k) Abban a szegmensben már igen érdekes dolgok is találhatóak. Ha "PH-s szemmel" nézzük a használt piaci árakat, már 50 alatt is van akár i7-920, vagy Q9550. Az 50-60k-s sávban Q9650. Az AMD ebben a sávban jelenleg nem sok procival képviseli magát, de ha bejönnek az alacsonyabb órajelű X6-ok a maguk 200 dodó körüli árával, akkor lesz nemulass. Ne adj isten, elkezdenekszivárogni később az X4@X6-os procik. De az i7-es tartományban több olyan proci is van, ami közel van az általam említett lélektani határhoz. Az ezt követő kategória már valóban csak keveseket érdekel. (nem beszélve róla, hogy a tapasztalatok is mutatják, mennyire felesleges, mert egy kis tuningal ugyan oda juthatunk sokkal olcsóbban. ez már valahol véleményem szerint sznobizmus.) De ismétlem, ez csak az én szerény véleményem.

  • Geller72

    veterán

    válasz proci985 #22 üzenetére

    Az E8400 és a 8200 nagyjából beállt egy árban, használtban 20k körülre. Azért a 8600 nagyon nem 20k. És sokkal többet nem tud, mint egy 8400. Tehát kategóriájában jobban megéri, mint egy 8600. Hiába lehet azt még nagyobb órajelre húzni, annyival a büdös életben nem fog többet tudni, mint amennyivel többe kerül. És így van ez a quadoknál is. Megnézhetünk egy Q9550-et, ami még a fájdalom küszöbön belül van. Elhiszem, hogy a 9770-et még feljebb lehet tornászni, de senki ne mondja nekem, hogy szignifikánsan feljebb, mint az ár/érték aránya. I7 9-es széria detto.

    Ediie141: Quadot még mindig nem kimondottan játék miatt vesznek, ezt ugye figyelembe veszed? Nekem sem játékra kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák