Új hozzászólás Aktív témák

  • Prelude94

    újonc

    Helló Mindenkinek!

    Itt a "120 kg-os pesti csaj"!

    A cikk valóban jópofa, már amennyire az lehet egy ilyen sztory.
    1ébként a kocsival semmi probléma, kivéve, hogy csupa kontár nyúlt hozzá.

    Hibákkal kapcsolatos hozzáfűzéseim (bocsi, hogy mind1ikre nem reagálok, de nics kedvem regényt írni)
    - beázás: mondhattad volna, mert sajna az első esőnél tocsogott a kocsi, amúgy 120 Ft-os szilikonnal kinyomtam a hátsóspricni alatt és azóta semmi gubanc pedig nem garázsban áll
    - elfőtt víz: sajnálom, hogy ezzel ennyit kínlódtál (és egy vagyont költöttél) és még hűtőcsere is volt (bár az eredeti hűtőt amit a kocsihoz adtál elpasszoltam 8rugóért miután semmi baja sincs), a probléma megoldása egy bilincs csere volt (200 Ft) azóta a víz nem szivárog
    - kuplung nélkül 200km-t: erre azért nem lennék annyira büszke, 1500 Ft-os pályamatricával spóroltál volna nekem egy 35e Ft-os váltót (M3-mon berakod 5be és végigjössz, nem megy tönkre a 2-es szinkron), 1ébként a kuplungot is 1nap alatt cserélték ki
    - minden drága: a többi Prelude-ös iszonyat jófej, pl rögtön kaptam fűtéskonzolt (ajándékba), mindennek a beszerzésében és beszerelésében segítenek, a bontósok is elég rendesek, már egy csomó mindent vásároltam (nagyon jó árakon)
    - komplett kipufogórendszer: Janó helyett egy gyári 10-15e Ft-os leömlővel jobban jártál volna, most fogom beszerelni
    - majd elfelejtettem 1500-ért vettem egy gyújtókábelt a bontóban, mert áthúzott és azért dadogott a kocsi, azóta tökéletes
    - tetőablak kézzel rásegítése: kitöröltem azt az iszonyat sok zsírt ami bele volt kenve és kosszal keveredve masszává állt össze, és befújtam WD40-nel azóta határozottan javult, de majd nyáron állítok a csavarokon és tökéletes lesz
    - a vezetőülés (neked nem tünt föl?) alja szanaszét volt törve és a szivacs is ki volt kopva, ezért teljesen meglepődtem amikor egy másik ülésből átszereltem a tálca részt és a szivacsot 10 cm-rel magasabban ülök, felemelő érzés
    - stb

    1ébként azóta már beraktam az ülésfűtést extraként, meg persze kárpitvilágítást (nagyon jól mutat és gyári), a km számláló órát szintén ingyen csinálta meg egy ismerősöm (egy pici alkatrész volt eltörve benne) és azóta már plazma számlapom is van. Motorháztető kitámasztó 500 Ft-omba került azóta nem kell a vasrúd amit adtál. A belső széttört műanyagok fele is már cserélve van kb 5e Ft. Lecseréltem a tákolt hűtőtartókat, megvettem a légszűrő hiányzó alsó részét kb 5e Ft. Természetesen rögtön egy Xenon szett is. beépítésre került. Stb.....

    Nyárra tervezem a klíma (kb 50rugó lesz) valamint tempomat (15e) beépítését is. Igazából csak a rohadásokat kell kijavítani, azután egy átmeneti festés a javításoknál, jövőre meg telifényezés.... Szerintem iszonyú klassz lesz.

    Örülök a kocsinak, járunk Prelude talikra is, és lassan jön az évadnyitó Honda találkozó is amin szintén ott leszünk a többi Prelude-össel együtt.
    Ha lesz időm, majd csinálok jó képeket és küldöm, ahogy igértem az e-maileldre!

    UI: Örülök az új autódnak (kár hogy nem hondát vettél a francia autókról nem hallottam túl jó véleményeket), remélem szerencséd lesz vele.

    Üdv:
    Fanni

Új hozzászólás Aktív témák