Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Neszójábe #1 üzenetére

    Mondjuk tegyük hozzá azt is, hogy a Prezi bár magyar startup, de nem tudott volna sikeres lenni ha nem épít ki tartópilléreket az USA-ban. Ettől függetlenül több ilyen magyar sikernek jobban örülnék, mint egy eredményes foci válogatottnak. A magyar vállalkozói szellem teljesen szét van verve és nagyon kevés az olyan sikersztori amit példaként lehetne állítani azok elé akinek van egy jó ötletük, de nem merik vagy nem is tudják megvalósítani.

    Ehhez képest a foci nem tudom mit ad hozzá az össznemzeti közös kalaphoz azon kívül, hogy a lakosság X százaléka rajong érte és egy izgalmas meccs előtt több sört és szotyit vásárolnak fel.

    (#2) Taybore: Itt a belső munkarenddel volt baj, mert aki megkapta a bejelentést, az valószínűleg nem volt felruházva a jogosultsággal, hogy saját hatáskörben a szabályoktól eltekintve mégis kiossza a pénzjutalmat, tekintettel arra, hogy ez nagy fogás volt. Vagy a másik lehetőség, hogy a munkatárs annyira kockafejű, hogy nem tud elvonatkoztatni attól ami le van írva feketén-fehéren. De minden cég a saját kárán tanul abból, hogy hova vezethet a teljes rugalmatlanság.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Neszójábe #4 üzenetére

    "A konkrét gazdasági hatásokon kívül, mondjuk munkát fotósoknak..."

    Nem tudom, hogy az avataromból jött le vagy csak beletenyereltél, de történetesen ebben érintett vagyok fotósként. Bár a sportfotó tőlem távol áll és nem foglalkozom vele, de csak érdekességként jegyezném meg, hogy az USA-ban, mely a fotós szakmát tekintve egy sokkal termékenyebb táptalaj, mint a hazai, az utóbbi 10 évben csaknem a felére esett vissza az ASNE (olyasmi, mint nálunk a MÚOSZ) számára bejelentett hivatásos fotóriporterek száma, ami azt jelenti, hogy egy évtized alatt 6500-ról 3100-ra csökkent a létszám. Pedig ott aztán akad bőven sportesemény amiről tudósítani lehet. Na most akkor ha lenne eredményesebb focink, akkor az mennyivel több munkahelyet jelentene a fotósoknak, itthon az itteni viszonyokhoz mérten? Nem sokat, így is rettenetesen túltelített a placc, sokkal többen próbálnak belőle megélni, mint ahány éhes szájat etetni tud a szakma.

    Persze nem az eredményesebb foci ellen beszélek. Sportszerető ember vagyok, bár én inkább verseny kerékpározom és túrázom a hegyekben, de azt sejtem, hogy a focival a legnagyobb baj a fejekben van és nem azzal, hogy nem építettünk eddig csitrillió milliárdért stadionokat. Biztos nagyon szépek lesznek, de kár lesz értük mikor ugyan az az értékelhetetlen kamu foci megy majd bennük mint eddig.

    Aztán ha ettől nő az össznemzeti boldogság, akkor legyen.

Új hozzászólás Aktív témák