Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz alamuszi #45 üzenetére

    Erre mondják azt, hogy mindent a maga helyén használni.
    Nálam mobil platformnál jelenleg a következő a sorrend:
    1. iOS, mert van rendes support frissítés és megbízható jól optimalizált rendszer.
    2. Android, mert nincs rendes support, és amiket eddig használtam azokat nem igazán optimalizálták az adott telefonhoz. Egyébként egyenértékű vagy egy kicsit jobb lenne az iOS-el ha normális supportja lenne és nem kellene hackelni. Nekem az a lényeg, hogy használni tudjam a telefonom ne álandóan valamit b@szogatni kelljen rajta, hogy minden jól működjön. Most talán megtaláltam egy olyan ROM-ot.
    3. wp7, mert egyáltalán nem tetszik a kinézete, vagyis az a megoldás. A rendszert jól megcsinálták csak későn léptek a másik kettőhöz képest.

    Én már annyira megszoktam az OSX-et meg a kényelmi funkcióit, hogy már ha egy jóval erősebb géphez is ülök amin linux vagy win van hiányoznak azok a megoldások amik meggyorsítják a munkát. És lehet, hogy csak 1-2 mp-el de hosszú távon percekkel vagy órákkal is akár.
    Van egy ismerősöm akinek korábban is elég drága gépei voltak (pl Bőrborítású asus) szóval nem gagyikat vett. Használt wint és linuxot is később. Aztán amikor behalt a legutóbbi gépe egy MBP-t vett. Azt nem tudom, hogy miért, mert korábban kb 1 hónappal előtte még azt mondta, hogy ár/érték arányban nem éri meg. Ezzel nem vitatkozom legalábbis, hogy ha csak az alap alkatrészeket nézzük benne (vinyó, cpu, vga), meg a gariidő is gázos. Max marad a szavatosság vagy a kiterjesztett gari. Aki ilyen gépet vesz annak ezzel tisztában kell lennie. Viszont azzal is, hogy ha gond van a géppel és garis akkor akár az egészet szó nélkül cserélik egy újra. Ez még Mo-on nem módi, de már a szomszédoknál igen.
    Az ismerősöm amióta megvette azt mondta, hogy kisimultak a ráncai. :) :) A felesége azt vette észre, hogy nem idegeskedik a gép miatt, nem kiabál (egyébként is egy elég nyugodt ember nem is tudom mivel lehet kihozni a sodrából). És amit a felesége soha nem gondolt volna, azt mondta egyszer, hogy "szeretem a gépemet". Ezzel kb én is így vagyok. Engem nem mindig érdekel, hogy valami hogyan működik ha az működik rendesen. És ebben nagyon jó az OSX. Persze meg kell tanulni használni. Tény, hogy drága gépek, de sok bosszúságtól megkímélik az embert.
    Lehet trollkodni, hogy a hype miatt veszik ezeket a gépeket, de ez hazugság. Ha sz@rok lennének akkor a kutya sem venné meg ezeket a gépeket főleg nem vesznek az emberek mégegyszer olyan márkát amiben csalódtak. A hype csak egy kis része az egész eladásnak. És nyalván vannak elvakult fanatikusok akik szerint az apple szent és sérthetetlen, de láttam én már ilyet minden téren (win, linux, android, és már HTC-nél is).

Új hozzászólás Aktív témák