Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dingdongkng

    tag

    Ez a termék olyan, mint a noteszgépekből egy viszonylag olcsó példánynak a csúcskivitele. (Amúgy ezek a gépek azok amelyeket a vérpistikék mindig az apple gépek ellen hoznak fel ár/érték arányban -pedig nekem sincs sok apple cuccom-) Csúcsvonalbeli hw egy filléres házban. Nekem is van ilyen gépem, egészen erős hardware-t lehetett egészen olcsón kapni. Meg is volt az ára. A kijelző pl. nem olyan mint amilyennek lennie kell, nincs benne AC-s wifi, filléres könnyen kopó műanyag ház, nincs windows hello, egykezes nyitás, háttérvilágított bill, ssd gyárilag stb. Nem volt egy rossz deal a maga korában, de rohadtul érezni lehet rajta, hogy pont ugyanez a gép kicsit gyengébb hw-el 89999 Ft-ért csücsült a tesco polcán egy intel Celeron CPU-val. És valahogy bele lehet fáradni az összes olyan apró kitolásba ami egy ilyen jellegű gépben van. Hiába van az, hogy ezt a hardwaret egy valódi felsőkategóriás gépben dupla ennyiért (vagy mondjuk másfélszer ennyiért) lehetne megkapni, az ember így visszanézve úgy érzi, hogy megérte volna.

    Ez a telefon is ilyen. És ez az értelme a premium kategóriának. Az ember az árát egyszer érzi, a bóvli műanyagot minden nap.

    A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

  • dingdongkng

    tag

    válasz Graphics #283 üzenetére

    Én nem mondtam hogy szar. Az a laptop ami használok az sem "szar". Mindent tud ami ígértek róla a minősége sehol sem "elégtelen", sőt kifejezetten megbízható. Én csak azt mondom, hogy ezekkel az eszközökkel vigyázni kell, mert én is onnan indultam, hogy mindenki hülye én vagyok az okos, és kb 4 év után oda jutottam, hogy lehet érdemes kifizetni a felárat. Van mostanában egy ilyen általános gyűlölethullám, hogy a 100k-s telóra ilyen kommentek jönnek, hogy "30-ért lenne jó" bezzeg a sájomi. Ez a telefon is azért kerül kevesebbe mint egy OnePlus, mert kevesebbet ér.

    Az hogy 1.5 nap használat után elégedettek a tulajok, az egyelőre ne legyen mérvadó.

    A hasonlatom miért sántít? Azért mert ebből a telefonból nincsen alacsonyabb spec? Igazából nem érdekes. Ugyanaz a recept. Lenyűgőző katalógusadatok, kedvező ár, creature comfort-ok nélkül.

    A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

  • dingdongkng

    tag

    válasz gippazoid #320 üzenetére

    Hát pedig 21 vagyok :). Igaz meg kell adni ilyen mindenféle dolgok kapcsán elég sok hardver volt a kezemben, szóval van mintám a piacról :)

    A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

Új hozzászólás Aktív témák