Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tjozsi

    csendes tag

    Mondjátok Okosok! A HD-2800-nak van HDMI kimenete. A monitoromnak van DVI bemenete. Ha a kettőt egy HDMI-DVI kábellal összedugom, tudom nézni a MindigTV-t? a PC nélkül?

    Jelenleg a PC-n keresztül nézem TV kártya segítségével.

    Köszi: tjozsi

  • tjozsi

    csendes tag

    Nálam se megy a PH!TV, már az élő adás óta hiába kattintgatok rá, semmi nem történik. Sajnos élőben nem tudtam megnézni, gondoltam majd később. Ám ez nem akar sikerülni.

    Fiamnak HD-1800 van, már majdnem 1 éve, kifogástalanul működik. Hurokdipól az ablakban (belülről), közvetlenül rajta egy fejerősítő, plusz a TV előtt még egy hybrid erősítő. Az üzembe helyezéskor a Széchenyi-hegyi adó még mintegy negyed energiával sugárzott, azért kellett ennyi erősítő, na meg a hurokdipól csak "0" dB-es. Nagyobb antennát nem lehet kirakni mert az épület műemlék jellegű. Ma már lehet, hogy erősítők nélkül is menne.

    Üdv: tjozsi

  • tjozsi

    csendes tag

    OK! Hát végre meg tudtam nézni az adást, ami nagyon tanulságos volt.
    Nézzük sorjában mi lehetett a baj.

    Ha nincs jel, márpedig nem volt, csakis az ANTENNA lehet a hibás. Tapasztalatom az, hogy ezeket az un. szobaantennákat nem kell kidobni, hanem csak nem szabad megvenni! A DVB-T jelenleg - eltekintve az adó közvetlen (4-5 km-es) környezetétől - inkább tetőantennás ügylet. Ez olyasmi lehet, mint a 60-as években az analóg sugárzás volt.

    Nem tudom, honnan megy a PH!TV adás. Van-e rálátás a Széchenyi hegyi adóra? Merre néz a szoba ablaka? Ha Kecskemét felé, biztos nem lesz jel! Milyen a környék beépítettsége és hányadik emeleten van a kuckó? Pincéből szobaantennával reménytelen az eset. És még egy érdekesség: gyenge jel esetén a napszak és az időjárás is befolyással lehet!!! Nappal van jel, este már nincs. Ez nem olyan mint régen az analóg adás, hogy gyenge jel esetén "hangyás" volt a kép, de valamit láttunk. Itt ha van valami jel, akkor kifogástalan a kép, egy bizonyos térerő alatt pedig nincs semmi! Ezt láttuk!

    Ha nem untatom a T. Fórumozókat, néhány mondatban leírom, hogy lettem DVB-T néző. 2009-ben, jöttek a hírek, hogy hamarosan megindul a DVB-T adás. Elhatároztam, hogy az elsők között leszek, aki ebben gyönyörködni fog. Először is vetten a PC-be egy un. hybrid TV kártyát, amivel mind az analóg, mind a digitális adást lehet fogni. Következő beruházás a kapható lehető legnagyobb nyereségű antenna (min. 16 dB) vásárlása volt, ami a padlásban lett felszerelve és jó!!! kábellal levezetve. Mivel Szegeden lakom és az adás Szentesről volt várható (légvonalban majdnem 60 km), biztos ami biztos, készítettem egy kb 12 dB-es erősítőt is, ami szintén a padláson lett elhelyezve.

    Aztán lett adás, jel azonban sehol! Nagyon el voltam szontyolodva, de nem adtam fel. Gondoltam, kiteszem a böhöm antennát a tető fölé, had csapjon belé a "ménkű", meg folyjon be az eső, aztán mégsem így történt. Vettem egészen olcsón, egy az antenna csatlakozó dobozába szerelhető un. fej-erősítőt és csodát láttam: lett kifogástalan kép és hang. Összesen 16+12+12=40 dB nyereség árán!

    Hát igen! 800 megahertz már majdnem mikrohullám. Leginkább csak egyenes vonalban terjed és energiája az adótól való távolság köbgyökével csökken.

    Ma már Szegeden is van DVB-T adás, az adótól 600 méterre lakom, akkora jel van, hogy szinte "füstöl", erősítőkre nincs szükség.

    Az Alcor HD-2800 jó kis kütyü, lehet, hogy veszek egyet és lemondom a kábelTV-t.

    Üdv: tjozsi

  • tjozsi

    csendes tag

    válasz regvoltrossz #49 üzenetére

    Sajnálom, de az antennát nem adom el, az alábbi ok miatt:

    A házban több TV is van, ezek jelenleg az analóg kábelTV-ről mennek. Mint írtam, tervezem ennek lemondását és akkor több stb-ra lesz szükségem. Ez azt jelenti, hogy az antennából érkező jelet többfelé kell osztani. Na ehhez kell a nagy-nyereségű antenna.

    Ilyen antennát, meg erősítőt, ha kell, többfelé is lehet kapni. Én innen vettem és ezt:

    http://www.antennak.hu/index.php?kat=18&id=201

    Erősítőnek, ha kell, ezt ajánlom:

    http://www.antennak.hu/index.php?kat=63&id=663

    Ez 5 V-os tápról megy, amit a HD-2800 tud szolgáltatni, egyszerűen a koaxon feladja az antenna csatlakozó-dobozában elhelyezett fej-erősítőnek.

    Hmv-helyen érdemes a szegedi adóra irányítani az antennát, mert innen mindent lehet fogni, különösen ha kiteszed a tetőn kívül. 10 KW biztos ellát odáig.

    Üdv: tjozsi

Új hozzászólás Aktív témák