Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz VIC20 #16 üzenetére

    Attól hogy Te nem dolgoztál még multinál ahol a jogi osztály kezdte el vezetni a céget sajnos az az igazság amit írtam. Írom ezt úgy, hogy voltam manager pozícióban multinál és most pedig saját céget viszek ami egy multi termékeit forgalmazza.

    (pill és mindjárt guglizok én is valami latin közmondást) ;)

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz VIC20 #20 üzenetére

    Akkor egy vadhajtásra, működésbeli torzulásra gondolsz - igen pontosan erre.
    Én csak azt veszem észre, hogy az Európai és Amerikai cégek egyre több paprímunkát várnak el tőlünk, minden szir-szart le kell papírozni ami mögött persze semmi valóság nincs és ezzel csak az üzlet menetet nehezítik.

    Csak egy példa. Az egyik cég jogi osztálya akit képviselek kitalálta, hogy egy orvos megjelenését egy kongresszusra csak úgy támogathatom, ha összehívok egy bizottságot ami minimum 5 tagból áll. (hosszasan kifejtve, hogy a tagoknak milyen kritériumoknak kell megfelelni) És itt szavazni kell, hogy ki hagyja jóvá és ki nem. Szerinted?
    A konkurens indiai cég meg fogja magát felhívja az orvos-t, hogy tessék mondani mit szeretne hol szeretne lakni stb.

    Vagy a legjobb ha például orvosokat kísérek akkor nem lehetek velük egy szállodában mert az együtt töltött idő alatt megvesztegethetem őket... Azért ezzel a főbarommal is elbeszélgetnék.

    20 évvel ezelőtt volt egy két oldalas szerződésem az anyacéggel amit 10 évig senki nem firtatott. Most évente kell aláírnunk egy 50 oldalasat.

    Nyilván nem egészséges ha bármely szakma teljes szabadságot kap (mérnök, marketing) de az utóbbi évek tapasztalata alapján most a "compliance" hívószó a nyerő és minden cég papíron erre törekszik.

    Nekem nem a jogászokkal van a gondom hanem azzal ha rossz helyre kerülnek és meg akarják mondani, hogy hogyan kössek üzletet.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Új hozzászólás Aktív témák