Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petesejt

    aktív tag

    A cikkírónak jelezném, hogy egy tonna marhasággal van tele a szerzemény:

    (1) Én, mint IT kisvállalkozás is OEM partnernek számítok, mert a számítógép gyártása (gy.k. összeszerelése) az egyik tevékenységem, igaz, nem Tesco méretű iparcsarnokban, és ipari méretekben gyártok gépet, és telepítek elő operációs rendszert, de a méret nem korlátozza a kategóriát. Az OEM Win7 Prof. és Ult. verziók helyett pedig az ügyfél kérésére, vagy ha én úgy látom jónak a céges partnereim számára telepítem is az XP-t, tekintettel arra, hogy még mindig jelentős az alkalmazások inkompatibilitása.

    (2) Ezt meg is tehetem teljesen legálisan, ha akarom, ui. a MS kiterjesztette a downgrade jogot addig, amíg kapható a Win7. Az XP használata csak erősen ellenjavallt lesz 2014 nyara után, mivel onnan kezdve nem fog megjelenni többé hozzá biztonsági frissítés.

    (3) Az XP támogatása nem járt le, tessék csak megkérdezni egy pár ezer gépes szervezetet, aki milliókat csenget évente a Corp. licenszért és a támogatásért, segítenek bizony az XP-khez is... ez is 2014-ben fog leállni teljesen. Bár addigra nem lesz már nyomasztó, ha a MS elutasítja a kérdéseket, ugyanis a frissítések 2014-es lezárása, és a folyamatosan avuló hardverek addigra már bőven gép- (és OS) cserére késztetik a rendszerüzemeltetőket is.

    Több partnereimmel már készítettünk is ütemtervet, hogy milyen időközönként vásárolunk új gépeket (lecserélve a jelenlegi 10-20-50-100 vasat), hogy 2014-ig kipörögjön az össze P4-es konfig, melyek igazán nem alkalmasak a Win7 futtatására.

    "Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

Új hozzászólás Aktív témák