Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #27070592

    törölt tag

    válasz SaGaIn #33 üzenetére

    az utolsó hármat nem fellőni akkor is hiba

    Igen, de közbeszólt a sajtó. Cinikus, kritizáló cikkek jelentek meg. 30milliárd dolcsi volt az Apollo-program és visszahoztak cirka 300 kiló holdkőzetet. Némi algebra után azzal volt tele a sajtó, hogy a jenki adófizetőknek egy kiló holdkőzet 100millió dollárba került.
    1970-ben, amikor egy hordó olaj három dollár, egy gallon benzin 35cent volt.

    (és nem mellesleg ekkor volt csúcson a vietnami háború, amibe az Apollo-program árának többszörösét öntötte az USA, 58ezer fiatal amerikai halt meg a semmiért, sáros dzsungelekben. Rendszeresek voltak a véres zavargások az ellen is)

  • opr

    veterán

    válasz SaGaIn #33 üzenetére

    Nyilván túloztam, gondoltam egyértelmű a dolog. ;)

    Ui.: Lehet ez is félreérthető volt, úgyhogy biztos ami biztos: abszolút nem vagyok ellene annak, hogy pénz legyen ölve az űrkutatásba. Konkrétan személy szerint úgy gondolom, hogy kevés olyan dolog van, amire jobb ötlet pénzt költeni, mint az űrkutatás. Sőt, továbbmegyek, az emberiség legnagyobb hibájának tartom, hogy ennyire szarunk az egészre, mert ahhoz képest, amekkora haszna lenne hosszútávon, nevetséges összegek mennek rá, pláne az USA-n kívül, ami pláne sajnálatos. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák