Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Yooha #30 üzenetére

    Nézd, nem akarok a hiúság vásárán sem eladó, sem vevő lenni. Okultam már életem során, és jól tudom, hogy a büszkeség (legalábbis nálam) párosul az önelégültséggel, mi több, önteltséggel.
    Azt persze nem állítom, hogy reakcióitok, dícséreteitek nem esnek jól. Azonban bárhogy is melldöngethetnékem támad, leküzdöm az ingert.

    Megnyugtató lenne a tudat, hogy jobbá tettem a világot. Kiskutya fülét. Nem tettem én jobbá semmit. Mesélgettem, és néhányatoknak szereztem néhány kellemes, avagy katarzissal teljes szomorú percet. Ha tényleg "maradandót", lángbetűkkel égbe írtat alkottam volna, sokkal többen jelezték volna tetszésüket. Na most vagy kevesen olvasták, (jelenleg 1410-en,) vagy kevesen ítélték meg úgy, hogy megérdemel írásom pár jó szót.

    Csak mesélgetni szeretnék a továbbiakban is. Elétek rakom amim van. Minden történetben benne lesz szívem, lelkem, benne leszek én. Ennél többet nem nyújthatok.
    Ha lesz még "Jani", vagy "Ilon", aki megszólít, szívesen megírom az ő történetüket is. Mert nem zárkózom el azoktól sem, akik világgá kiáltanák fájdalmukat, csak nem merik, vagy nem tudják betűkbe önteni panaszos szavaikat.

    Priviben mondta valaki, hogy játszom az érzelmekkel. Biztos igaza van, bár nem szándékosan teszem. Én csak mesélgetni szeretnék, megmutatni sorsokat, helyzetek fonákját, igazságtalanságot, emberi butaságot, az irodalmi mesék kegyetlenségét. Biztos van még, pillanatnyilag ezek jutottak eszembe.

    Ahogy a mesémet bevezettem, egyértelmű, hogy valakinek könnyes mosolyt csaltam az arcára. Van ennél nagyobb jutalom? Itt persze nem a könnyekre gondolok. Maga a tudat, hogy érzelmeket váltottam ki, és nem negatívakat. Erről van szó. Kizökkenteni az olvasókat az érzéktelen, prózai világból, akár egyetlen percecskére is.
    Ennyi, és többet nem is akarok.

    Köszönöm szépen szavaid.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák