Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz joysefke #6 üzenetére

    Nem akarok masik "orat" a telefonomban benne van minden ami kell, szepen benne van egy tokban, csak nem latom, ez tokeletes lenne arra amire nekem kene.

  • ntomka

    nagyúr

    válasz joysefke #10 üzenetére

    Igen.

    (#9) Zaja2: Én a véleményed ellenére jól elvagyok vele. :)

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz joysefke #10 üzenetére

    Ezek csak ANT+ eszközök kérdése manapság.
    Én is annak lennék a híve, hogy a telefon legyen a központi szerepben az adatok gyűjtésénél.
    Viszont a Pebble sztem sportoláshoz alkalmatlan. Hacsak nem golfozunk, vagy vmi minimális mechanikai behatással járó "sport" esetén.
    G-shock-on kívül eddig már pár óra letört a csuklómról hegyikerékpározás alkalmával. ;]
    (És nem én törtem össze, hanem csak nem bírja a rázkódást a tok vagy a pánt.)

    (#13) joysefke
    Mutass egy futóórát bohóc, ami közvetlenül csuklódon méri a pulzust és nem kell hozzá mellkaspánt, mint "még egy kiegészítő"! :U (Nem zárom ki a lehetőségét, de a népszerű elterjedt megoldások közt nem ismerek ilyet.)
    Most hogy a pánt BT-vel a telefonhoz kapcsolódik, vagy közvetlenül az órához, az már annyira mellékes...

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz joysefke #84 üzenetére

    Mi kifogásod van egy ilyen mellkaspánt ellen?
    Nem az órához kapcsolódik, hanem a telefonhoz. Na és?
    Hacsak nem egy gps-es futóórád van, akkor gondolom nem áll távol tőled a telefon hurcolása sem. :U
    A telefonos tracklogger alkalmazások amúgy is többet nyújtanak, mint egy futóóra.
    Bár ami engem illet én futás közben nem a telefont kukkolom, de az órámat se.

    Ha meg azon meg a vita, hogy futás közben mennyire hasznos egy okosóra annak ellenében, hogy elővegyem a telefonom, na az más kérdés... Ott a józan ész már bekerül a képbe szerintem is.
    De ha már van egy ilyen órád, akkor hasznos lehet itt is. :K

    De alapvetően nem gondolom úgy, h ne lehetne alternatívája a komponensenként összeválogatott eszközök egy all-in-one futóórának. Simán. Sőt szoftveresen még jóval többet is nyújthat, nem vagy bekorlátozva.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz joysefke #105 üzenetére

    Idézek a gyártó honalpjáról:

    Jah, nekem is elkerekedett a szemem, mikor posztolás után megnéztem. :C
    Hát ez fail volt, beismerem. :B
    Akkor mentségemre szóljon, h a hangsúlyt viselje továbbra is az "ilyen", nem pedig úgy értendő, hogy "ez" a típus konkrétan. Te is olvashatod, jön majd új hibajavított verzió.
    A negyedik generációs bluetooth már felveszi a versenyt az ANT+ eszközök élettartamával is. :K
    A feljebb linkelt G-shock okosóra gyártó adatát idézem: "Approximate battery operating time:2 years on CR2032
    (Mobile Link used 12 hours a day.)"
    De ha csak önmagában a BT szabvány nem szimpatikus, még mindig ott vannak az ANT+ kompatibilis eszközök és telefonok, amik direkt erre a célra lettek kitalálva. :K
    Amúgy ezek mind digitális átvitelűek. Az, hogy kódolt-e vagy sem, az a pusztában csak akkor lehet kérdéses, ha jön melletted még egy ugyanilyen eszköz.

    Minden egyebet a továbbiakban csak kifogásként és hisztizésként értelmezek. :P
    Amúgy árban is igen versenyképes egy ilyen mellkaspánt, tekintve, hogy meglévő telefonja általában szokott lenni az embernek. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz joysefke #107 üzenetére

    Pár éve még 14k körül volt egy Polar Wearlink, újabban asszem 20k-t kóstál.
    Ennyinél kezdődnek a normális futóórák is. :K
    (Más kérdés, hogy 4000-ért volt Crivit óra a Lidl-ben. ;] )
    De ha van egy okostelefonod mellette...

    Ha csak a sportolást nézzük, akkor én még mindig ahhoz tartom magam, hogy a Pebble nem alkalmas erre.
    Talán egy masszívabb típus, mint a G-shock. Csak az meg ugye butább a Pebble-nél, elvégre nem is "okosóra" csak egy egyszerű "csatlakoztatott óra". (Nem is tudom hol olvastam ezt a kifejezést. :) Elvégre az iPhone előtti okostelefonok se voltak igazi mai értelemben vett okostelefonok.)

    Valahol megvan a helye ezeknek a telefonos dolgoknak mint kiegészítő megoldás, de én jobban hiszek a dedikált célhardverben, még akkor is, ha elsőre az butábbnak tűnik.
    Célhardver nyilván mindig megbízhatóbb megoldás.
    Egy butatelefon jóval alkalmasabb a telefon funkciókra, mint a legtöbb okostelefon. :K
    Én Android-on az alsó kategóriás eszközöknél agyfaszt kapok attól, ha a telefon képes befagyni egy hívás alkalmával. A földhöz csapnám legszívesebben... De vannak jól használható telefonok is.
    Nem lehet elítélni az okosórákat sem, mert egyik másik nem hozza az elvárásokat. Van/lesz olyan, ami igen.
    A Pebble meg tekinthető egy olyan forradalomnak szvsz, mint az első iPhone. Voltak korábban is szép próbálkozások, de a Pebble-ben egyesül a lényeg. :K

    Eredendően ott mentem neked, hogy órával, vagy óra nélkül, de mindenképpen szükség van külső eszközre pulzusméréshez.
    Illetve az egyéb felsorolt funkciókra meg ott vannak az ANT+ eszközök.
    Nem gondolom, hogy feltétlenül az óra feladata lenne minden ilyen eszközzel történő kommunikáció.
    Ezért sem fair, hogy a Pebble kapcsán merültek fel ezek, hisz nem is célozta meg ezeket az igényeket. Nem szánták sport órának.
    Bohóc! ;) :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák