Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz pakriksz #452 üzenetére

    Mondjuk ezt nem vágom, hogy az x86 jelentőségének elvesztése miért lenne az Intel vége. Rossz nekik, igen, mert ott betonozták be magukat. Viszont elég komoly tökével rendelkezik, szakmailag, gyártósorokban, stb. Tehát lehet nagy vérengzés lenne, ha elkezdene ARM-os cuccokat fabrikálni.

  • dezz

    nagyúr

    válasz pakriksz #452 üzenetére

    "ha nagyon elterjed a HSA lehetővé tenné hogy a processzor valós utasításkészletétől elszakadjanak a programok"

    A HSA jelenleg alapvetően a GPU specifikumaitól való függetlenedést és kezelésének könnyebbé és gyorsabbá tételét célozza. Ennek CPU-ra való kiterjesztése csak távlati terv, jónéhány év múlva lehet belőle valami.

    Bár a HSA már most is némileg nagyobb veszélyt jelent az Intelre és az x86 dominanciájára nézve, mint pl. az OpenCL, de egyelőre csak az általános számítások GPU-ra ültetésének nagyobb elősegítésével.

    (#453) ddekany: Elég nagy nyomást fog kifejteni az Intelre, hogy a konzolokon előbb-utóbb eléggé ráállnak majd a HSA-ra, hiszen abban nem csak az egységes szoftver a lényeg, hanem a GPU jobb és könnyebb kihasználása is általános számításokra (mégpedig jobban megférve a hagyományos grafikai műveletekkel).

    Ráadásul ARM vonalon is terjedőben van a HSA, így sok erre alapozó multiplatfom fejlesztés születhet. (Itt szolídabb programokra kell persze gondolni, ami ARM alapú gépeken is elfut.)

    Ha az Intel nem akarja, hogy lassan leszokjanak a játékfejlesztők az alapvetően konzol alapú, de multiplatform fejlesztések PC-re való kiterjesztéséről, be kell majd adnia a derekát.

    [ Szerkesztve ]

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz pakriksz #452 üzenetére

    Hát ez igaz, az Intelnek nem nagyon érdeke, hogy az x86 jelentősége csökkenjen... De hamar kiderül, hogy van-e még értelme erőltetni, a Skylake (elvileg valamikor 2015 környékén) már több, mint valószínű, hogy valami Larrabee-leszármazott IGP-vel jön, vagy, ha nem jön nekik össze, akkor szerintem ők is beállnak inkább a HSA-táborba, mert egyszerűen nem marad más választásuk, szóval szerintem a Skylake lesz így, vagy úgy, de a "vízválasztó" az Intel számára.

    #453) ddekany:

    Picit talán túloztam azzal az "ideig-óráig"-gal, én olyan 3-4 évre tippelek, addigra eldől, hogy az Intel is merre indul, folytatja (ha tudja) a jelenlegi utat, vagy kénytelen lesz ő is a (majd akkori) követelményeknek, elvárásoknak megfelelni diktálás helyett.

    (#459) Set-Comment™:

    Még jó, hogy ismeretlenül is jobban tudod, mit csináltam már és mit nem eddigi életem során... És természetesen köszi, hogy nem tartottad magadban, hanem velem is megosztottad, nehogy véletlenül tudatlanul haljak meg. Viszont, bár látnok vagy, méghozzá nem is akármilyen, mint bizonyítottad, de ennek ellenére a szövegértelmezéssel akadnak problémáid. Mert ki beszélt arról, hogy hogyan van fogva/tartva az a nyomorult pisztoly? :W
    És mi a t.k.m az a "Glock 47"? :F Soha nem hallottam még ilyen modellszámú Glockról, de utána is néztem és a gyártó oldalán sincs... Valami kis számban gyártott egyedi típus lenne, vagy már a jövőbe is látsz, nem csak a jelenbe/múltba? :C

    [ Szerkesztve ]

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

Új hozzászólás Aktív témák