Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #17 üzenetére

    Szerintem ez már ma is létezik, mobiltelefonnak hívják.
    Én droid vonalon mozgok és a kezdeti "bármit varázsolsz a govenorral sz*r lagos a rendszer" átalakult mára egy teljesen folyamatos UX élménnyé. Úgy, hogy:
    1. Nem is a csúcs arm hw-kat kell alapul venni, elég ha beballagsz a boltba és veszel egy alsó-közepes hw-t.
    2. A zártabb, sokkal, de sokkal optimalizáltabb IOS rendszerekre rá se kell nézni, már az is elég ha a nyílt és "szétbaromható" doird vonalon keresel egy kevésbé szétcseszett változatot.
    3. És a közelében sem vagyunk a bivalyerős, minden tekintetben agyontuningolt x86 desktop rendszereknek. Nem csak cpu oldalról izmosabba jóval, hanem ott a PCIe alrendszer, SSD-k, NMVe szabvány, stb...

    Mégis, ezzel együtt is, ha nem vmi munka és spec x86 a cél akkor szerintem sokkal felhasználóbarátabb lehet már az átlaguser szempontjából egy arm rendszer.

    Ami a spluszpoén - és ez nem értem jó pár hsz-ből - az meg épp az sw oldali támogatottság.
    Hw-ben még nem tart ott az arm ahol a desktop - bár szerintem a használható desktop szinttől már nincs annyira elmaradva. A többiben meg főleg, lassan ugrunk PCIe 4.0-ra, stb... mégsincs ott az érezhető előny PC oldalon, se hw se sw (x86) oldalon.

    Én a magam részéről nem az x86 emulációt várom nagyon, hanem az x86 kukázását. Vagy legalábbis az ezeréves f*s, toldozgatott, egyáltalán nem hatékony x86 kódok gatyába rázását, ne adj isten arm portolását.

    Desktop és x86 user vagyok régóta de x86 only programokon kívül a napi használatban más átlagprogiknál sokszor sokkal jobban tetszene a droid/arm megoldás. Ami már a méretet leszámítva ma is sokszor komfortosabb/jobb/reszponzívabb egy sz*ros, lassan 2 éves S10e-en vagy hasonlón mint a 8/16-os, 16GB, NVMe-s desktop rendszeren.

    Úgyhogy jöjjön csak az arm desktopra. Sw oldalon meg jöhet bármilyen megoldás, de idővel nyilván a natív programok fognak tarolni.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz zetor2000 #14 üzenetére

    És ezeket a feature-öket jól is tudják?
    Úgy értem pl. SMB verziókból volt kavarás/tiltás sebezhetőség miatt nemrég, vagy pl. tud FTP-s de át is megy az elérhető sávszélesség? Win alatt nekem pl. vacakolnom kellett az FTP szerverekkel, hogy átmenjen rajta amit tud. Transcode, stb.

    Nincs gyári NAS tapasztalatom, eddig sok "valódi" NAS funckiót nem használtam így elvagyok épített x86 NAS-sal és 1-2 külön belőtt szolgáltatással. De a fenti pár probléma elgondolkodtatott, hogy ezeket hol lehet lehetne egyszerűbben kezelni.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #30 üzenetére

    Arról írtam ami van és elérhető. Hiszen erről szól a hír, hogy merre menjen - desktop irányba - az ARM.
    Légyszi linkeld a Tesco polcokról az ARM desktop megoldásokat ezekkel a feature-ökkel (pcie 4.0 nélkül is elég :) ) amiket ma hazavisz és használni tud a kedves user.

    Nem technológiai kérdésekről beszéltünk. Az világos, hogy ezek megoldhatóak vagy meg is vannak oldva ARM-nél is. Az a kérdés hogyan és mikor lesz ebből desktop (tömeg)termék.

    Ja és még valami: ha a hw technológián túllendültünk akkor megérkezünk az igazi kérdéshez: sw oldalról mi gof történni. Ez az ami még kevésbé megoldott. (és most le ne írd mi van meg arm-re vagy mit emulál jelenleg. :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák