Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz SirRasor #5018 üzenetére

    A bekonak sincs dd mosógépe, ugyanúgy, ahogy a legtöbb gyártónak, a törökök meg semmit nem koppintottak a koreaiak gépéről, ha csak szimplán megnézed, elég jól látszik, hogy a motorjaiknak sincs semmi közük egymáshoz. A beko meg egy kicsit régebb óta gyárt mosógépet, mint a gold star-ból lett lg. Ezzel meg nem minősítek, pusztán tényeket közöltem.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Dave™ #5015 üzenetére

    A tartós fogyasztási cikkek évtizedekkel ezelőtt is és ma is drágák voltak és most is azok ehhez a gyártástechnológiának nem sok köze van. A százezres mai gépek baromi olcsók és sajnos olyanok is. Tömegtermelés van, filléres kínai alkatrészekkel és alapanyagokkal, minden alulméretezett és túl sok a műanyag. Mosógépek terén sincs semmilyen valós újítás ebben, tehát a konzumer kategóriában, amik meg vannak, azok a cicomás sallangok, a gyakorlatilag sokszor fölösleges marketing fícsörök.
    A gyártástechnológia szinte mindig a mennyiséget szolgálja, nem a minőséget. Ez a fogyasztói társadalom.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Dave™ #5024 üzenetére

    Abból ne indulj ki, hogy 8-10 évvel ezelőtt mi volt. A mai gépek messze nem mennek el ennyi ideig, pláne nem a mosógépek.
    A Te electrolux átlagod is csak nyolc év, a mostaniak meg jó, ha elérik az ötöt.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Dave™ #5027 üzenetére

    Senki nem írta azt, hogy el kellett volna romlaniuk, a mostaniak átlagáról írtam. Az öt éves gépek nem mostaniak. Az élet meg a statisztika az alacsony várható élettartamot igazolja.

    SirRasor
    Az lg egyetlen előnye az átlagnál jobb javíthatóság, sajnos más tekintetben nem jobb az átlagnál.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz pimmi #5043 üzenetére

    Teljesen, mivel ugyanazt éred el vele, mintha a mosószerfiókba tetted/öntötted volna. Ha előáztatsz, akkor nem jó közvetlenül a dobba, az áztatás utáni leeresztés miatt.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz SirRasor #5047 üzenetére

    Pont azért nincs lg mosógépem (sem), mert pontosan tudom, hogy milyen. A dd és az inverteres motor engem hidegen hagy, amúgy a közvetlen hajtás sokkal kevésbé megbízható, mint a szíjas, a kefés motorok pedig megbízhatóbbak és sokkal olcsóbban javíthatóak, mint az inverteresek.
    Magad írtad, hogy az lg halkabb, a beko meg szebben mos, akkor miről beszélsz, amikor mosógépekről van szó? Mert, szerintem, egy mosógép esetében a mosási hatékonyság (meg az élettartam, meg az esetleges javítási költség) egy kicsit fontosabb, mint a zaj, de, Te tudod.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz SirRasor #5053 üzenetére

    Az iverteres motorok elektronikája minden, csak nem tartós és megbízható és azok szállnak el néhány év alatt, amikre egyrészt nem vonatkozik a hosszú garancia, csak az alap 1,2,3 vagy esetleg öt, másrészt, horror javítási költséget generál (25-40 ezer) , ellenben egy szénkefe pár simán használható 8-10 évig és a cseréjük néhány ezresből megvan.
    Maga a motor szinte örök életű, arra nem kunszt sok garanciát adni. Ami egy mosógépben romlandó, azok a csapágyak és az elektronikák, utóbbiakban jellemzően a kapcsolóüzemű tápok szoktak elszállni, amire farkas kollega a kondenzátorok kapcsán is utalt.
    A whirlpool nem ad élettartam garanciát, csak sokat, de azokat is csak a zen motorokra, amik nem a tartósságukról és olcsóságukról híresek a vacak inverter elektronikáik miatt. Ellenben a nem garanciális inverter gondok miatt röpködnek ám a 40-50 ezrek a garancia alatt is, hiába jó a szűk értelemben vett motor, amire aztán ott a hajadra kenhető húsz év gyártói garancia...

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5061 üzenetére

    Mi lenne, ha értelmezve olvasnál?
    Gyakorolj még egy kicsit és ha eljutsz erre a szintre, akkor majd nem teszel föl értelmetlen kérdéseket. Értelemszerűen csak a szimpla motorra vonatkozik az állítás, tök mindegy, hogy az amúgy kommutátoros (kefés) vagy inverteres. Előtte és utána is írtam, hogy az elektronika a problémás. Csak, tudod, az inverter az, ami eszáll, meghibásodik, elromlik, nem a szénkefe. Az inverter elektronika javítása (gyakorlatban cseréje) okoz szinte gazdasági totálkárt, nem a szénkeféké. Mivel láthatóan fogalmad sincs ezek működéséről és magam is egy csomószor leírtam már ezeket, ezért kérlek, hogy normálisan, felnőtt ember módjára írj, az értelmetlen kötözködések nélkül, mert azok csak téged minősítenek.

    SirRasor
    Lehet, hogy a bekotok inverteres motorú, de nem prosmart változatú, mert azokra vonatkozik a 10 év motorgarancia is, amit jól láthatóan hirdetnek is a gépek elejére ragasztott matricával.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5074 üzenetére

    Ad egy, miért próbálsz hülyeséget állítani arról, amiről fogalmad sincs? A mosógépes inverterek bizony korán halnak, ami tény, ha tetszik neked, ha nem.

    Ad kettő, a többire meg lásd és olvasd az előző hozzászólásom. Tényleg nem értem, hogy miért jó neked, ha a totál hülyét játszod.

    SirRasor
    Linkeld már be légyszi azt, ahol konkrétan szerepel, hogy ez a típus inverteres, prosmart motorú! Szerintem nincs ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz SirRasor #5077 üzenetére

    Látom, közben megtaláltad az általános marketing leírást. Ettől, ahogy írtanm is, lehet inverteres a motorja, csak nem a prosmart változat, amire adják a 10 év motor garanciát.
    Ha megnézed, a prosmart motorosok valóban csöndesebbek mosáskor, az lg meg dd, ezért alapból egy picit csöndesebb, de annak az 1-2 dB-nek nincs nagy jelentősége.
    Nem baj, hogy inverterest vettél, mert valóban csöndesebb és nem csak az inverterek okoznak gondot, így az élettartam miatt nem kell aggódni, a gyártók megoldják, hogy ne menjenek sokáig a gépek.

    Dave
    Önmagában az inverterrel, mint műszaki megoldással semmi bajom, ellenben utálom a pazarlást, ezért utálom a szar, de szépen csomagolt ipari hulladék gépeket. A gyártók meg tudnák oldani a megbízhatóságot és tartósságot, de nem érdekük és nem is kötelező számukra. Szerencsére az eu-ban elindul a változás a szabályozás terén, ezért biztos, hogy javulás lesz.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz SirRasor #5081 üzenetére

    De, miért ne vonatkozna?
    Ám ettől még, szerintem, tartsd meg, nem rossz az öt év gyári garancia.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz BlackJack21 #5093 üzenetére

    Maga az inverter (frekvenciaváltó) nem minden esetben van a motorra építve, több gyártónál (pld electrolux) külön panelen, bedobozolva helyezkedik el.
    A több féle dobmozgás jópofa dolog, de a mosás hatékonysága vagy a ruhák kímélése nem ezen múlik, ellenben az olcsósítás a gyártók érdeke. Egyetlen, valódi előnye a halkság, ami az olcsó gépeknél jól jön. Ahogy írod is, ez nem más, mint marketinges bullshit.

    Erdey_a
    Nincs jobb centrifuga hatékonyság, a dobok sem nagyobbak, mint régen, csak nagyobb kapacitást adnak meg a gyártók. Energiából se nagyon fogyasztanak kevesebbet (az inverter miatti -10-20 Wh csökkenés lófing, mivel a melegvizet továbbra is fűtőszállal állítja elő a mosógép, kWh-k árán), vízből eco módban valóban jóval kevesebbet, de ennek az az ára, hogy baromi hosszú ideig mosnak és nem is annyira hatékonyan. A mosás, sajnos, meglehetősen vízigényes folyamat.
    A letölthető programoknak, wifi-nek nfc-nek nem sok értelme, a szépség meg szubjektív.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5102 üzenetére

    Látom, most se olvastál. Ott van a hsz-emben a halkság, mint előny.
    Az, hogy egy mosógép gyönge, az nem motor típus kérdése, hanem hiba, akár műszaki (pld kondenzátor vagy szíj), akár konstrukciós eredetű, mint ahogy a hátralévő idő kijelzésének sincs semmi köze a hajtáshoz, mivel az, hogy mennyit jár ide-oda a dob a centrifugálás előtt, ruharendezés céljából, az sem az alkalmazott motortól függ, hanem a dobban lévő ruhák tömegétől és a terhelés jellegétől (ruhák elhelyezkedése) .
    Ne abból vonj le totál téves következtetést, hogy volt egy vacak mosógéped a mostani electrolux-od előtt (ami nem a szénkefés motor miatt volt szar).

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5104 üzenetére

    Az elektronika terhelési görbe alapján dolgozik, a motor áramfelvétele számít, tehát, ha nagy a terhelés, vissza szabályoz, teljesen mindegy, hogy kommutátoros vagy inverteres a motor.
    Az a baj, hogy nem értesz a műszaki részhez, de kapitális hülyeségeket írsz. Amihez nem érzést, arról ne írj, már csak azért se, mert félrevezeted vele a topikot olvasó, hozzá nem értő felhasználókat.
    Egy titkot is elárulok Neked: A ruhák elrendezése és annak hatékonysága a dobban nem azon múlik, hogy mennyire folyamatos a fordulatszám szabályzás. Ennek a mostani hulladék gépek esetében van jelentősége, mert így valamelyest csökkenthető a gagyi szerkezet károsodása.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5106 üzenetére

    Az üst ugrálása mindig nagyon alacsony fordulatnál és nagyon egyenetlen terhelésnél következik be, ezen nagyon alacsony fordulatú, ide-oda dobmozgatással lehet segíteni, amire a kommutátoros motorok is tökéletesen alkalmasak az igen nagy áttétel (szíjhajtás) miatt, és megfelelő erősségű és mennyiségű lengéscsillapító is kell a sikerhez. Amelyik gép erre alkalmatlan, az a konstrukció szar vagy hibás (jellemzően rossz lengéscsillapító okán) a gép vagy a felhasználó hülye (túl nehéz ruhadarabot akar centrifugálni és/vagy képtelen stabilan elhelyezni a gépet).
    Minden más rizsa.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5110 üzenetére

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Márti58 #5096 üzenetére

    Szia!

    Ezt a gépet vissza kell küldeni cserére vagy elállni a vásárlástól, amennyiben neten rendeltétek meg és még 15 napon belül vagytok.
    Az aeg már régóta az electrolux márkája, gyakorlatilag egy jól csengő név, mely mögött nincs semmi minőségi plusz, csak a svédek adják a gépeiket drágábban ezzel a régi német logoval.
    Amennyiben a magyar electrolux ügyfélszolgálat nem hajlandó a cserére/elállás biztosítására, akkor az anyacéget kellene megkeresni emailben.

    A szervizesük hablatyolásával nem szabad foglalkozni, mert csak hülyére akarják venni a vásárlót és lepattintani.
    A történetet meg kellene osztani a hazai electrolux facebook oldalán is, már csak az elrettentés okán is.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5134 üzenetére

    A nem minden nagyvárosban elérhető márkaszerviz tény, ettől függetlenül nincsenek csodák, csak átlagos gondok, melyek orvosolhatóak. Electrolux-nál, whirlpoolnál, gorenjénél (meg ezek almárkáinál) ugyanúgy előfordulnak hosszú szervizes idők, mivel, ha a kérdéses alkatrész nincs raktáron (a drágábbakkal szinte mindig ez a helyzet) akkor bizony minimum heteket várni kell, gyakran hónapokat.
    Az euronics eladóit meg hagyjuk, jutalékért dolgoznak, az az érdekük hogy minél drágábbat sózzanak a vevőre, erre meg a beko nem alkalmas, mivel olcsóbb és gyártói öt év garanciája van ergo, nem tudnak hozzá biztosítást is értékesíteni, amiből egyébként szintén jutalékuk van, beko esetében meg az sincs.

    Mostani gépek alkatrészellátása nem megoldott 20-30 évre (miele kivételével), ezért a javítgatással ez nem megoldható, plusz, maga az alkatrész is baromi drága hozzájuk, így garancián túl általában nem is éri meg a javítás.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5142 üzenetére

    Attól még igaz. Az euronics pozitívan semmihez sem kapcsolható. Ha meg nem is az euronics a lényeg, akkor meg minek írod? Aki euronics-ra hivatkozik műszaki kérdésekben azt eleve nem lehet komolyan venni. Körülbelül annyira szakértők, mint az anyám, csak ő nem hazudik, még pénzért sem.

    Szervizek, nagykerek, gyártók.
    Ekkora időtartammal már most se kapod meg a szükséges alkatrészeket, még az utángyártottakból is minimális az elérhető. Fő alkatrészek beszerzése meg pláne problémás, rohadtul nem érdeke a gyártóknak.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5145 üzenetére

    Senki nem képzel semmit, magad írtad, hogy az euronics-ban mondták neked.
    De, kijelenthetem, mivel írtam, hogy már most sem igazán vannak ilyen régi gépekhez alkatrészek, főleg nem fő alkatrészek és a trend már régóta nem az, hogy ez megváltozna, sőt. Már sokszor írtam, hogy a tények makacs dolgok, gondolni bármit lehet, de a valóság egész mást mutat.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5147 üzenetére

    Lauda, hagyd már abba ezt a szarakodást. Technikus vagyok, javítok gépeket, elég sok alkatrészt vásárolok, van némi fogalmam a témáról, alkatrészek elérhetőségéről, Te meg tényleg csak vélsz valamit és ha én mondok, állítok valamit, akkor Te azonnal cáfolsz és hazudtolsz pusztán azért, mert az electroluxot nem tartom sokra, a miele-t meg igen. Olyan dolgokról beszélsz, amiről nem sok vagy semmi fogalmad sincs, ellenben sértettséged okán kötözködsz, értetlenkedsz és óvodás módjára viselkedsz, ami engem, önmagában nem különösebben zavar, mivel magadat minősíted vele. Ellenben, az irányomba tett megnyilvánulásaid során azért bőséggel hordasz össze durva tárgyi tévedéseket, amik nem maradhatnak javítatlanul, igaz, ezt sem először írom neked és az is igaz, hogy erre is majd jön a szokásos válaszod: Terelek, mellébeszélek, én nem tudhatom, megszokhattuk már ezt tőlem, szokásos baromságok részemről etc. Ha jön.
    Nem az a baj, hogy nem tudsz, hanem az, hogy úgy csinálsz, mintha tudnál. Szedd össze magad és próbálj meg értelmesen, felnőtt ember módjára kommunikálni , annak dacára, hogy anno " csúnyán" beszéltem a mosógépedről és dicsértem a miele-t. De tudom, hogy nem tudsz, mivel lejátszottuk már ezt párszor. Ám reménykedem... :R

    Ace owner
    Az lg tényleg a jobbak közé tartozik, de ez az előnyük kimerül az átlagnál jobb javíthatóságban, nem megbízhatóbbak vagy tartósabbak, mint az átlag. Minden tömegtermék, minden a profitról és az eladásról szól, amiknek a tartósság ellentmond, a gyártóknak nagyon nem érdekük a megbízhatóság és a hosszú élettartam, mivel a bazi nagy multiknak kell a hatalmas eladott darabszám, különben nincs annyi profitjuk. Kis hazánkban pedig ez különösen igaz, mivel nálunk nincs valódi fogyasztóvédelem és a törvények is inkább a gyártóknak kedveznek. Tőlünk nyugatabbra sokkal hosszabb gyártói garanciák vannak, ugyanannyi pénzért.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Ace owner #5150 üzenetére

    A neked szóló válaszom, természetesen, nem off topik.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz doc #5155 üzenetére

    Amit már sokszor írtam én is itt a topikban: A legolcsóbb gépet kell venni a leghosszabb garanciával. Kombi gépet csak akkor vegyél, ha valóban nincs helyed két gép számára (akár egymáson).
    Hosszú távon csak a valódi prémium játszik (miele, schulthess, v-zug és társaik).

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz doc #5162 üzenetére

    A beko is olyan, mint a legtöbb mostani mosógép, azaz az üst hegesztett, így mókolni kell a csapágyak cseréjénél, mivel roncsolás nélkül nem bontható az üst.Erre vannak szakosodott emberek, ők nagyjából 20-25 ezerért elvégzik a cserét, az üst szétvágását és a hegesztést. Egy új komplett üst a bekonál 40-50 ezer forint. Ezek viszont öt éven túl jöhetnek. A száritógép miatt minimum1200-as centrifugájú modellt válassz és ha mosnátok nagyobb dolgokat is vele és/vagy legalább négyen vagytok, akkor legyen 8kg kapacitású. A többi sallang ízlés és pénztárca kérdése. A sok + nem fontos, mivel víz kell a mosáshoz, így a kevés vizes mosás nem annyira hatékony, ami gyakorlatilag baromi hosszú mosásokat eredményez. Villamos energia fogyasztásban meg minimálisak a különbségek a mosógépek között.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz doc #5164 üzenetére

    Ha csavaros üstöt szeretnél, akkor az lg-t kell választanod (az olcsó gépek között).
    Akkor is inkább legyen minimum 7kg, főleg a dob mérete miatt.
    Az inverteresek halkabbak, mivel nincs bennük szénkefe, más, gyakorlati előnyük nincs, viszont kevésbé megbízhatóak az elektronika miatt.
    Igen, a 33-as már inverteres, igaz, már nem a legújabb típus, de ez nem is baj.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz doc #5167 üzenetére

    Azt elhiszem, hogy nektek az már nem olcsó, de valójában ezek a gépek nagyon olcsók, csak olyanok a magyar fizetések, amilyenek.
    Ez a gép is jó.

    Apucy01
    Szerintem kerüld el az olcsó bosch-okat (serie 4-5), nagyon vacak gépek, sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz blattida #5169 üzenetére

    Az kimaradt, hogy a bosch-nál a serie 2-3 a legrosszabb, így azok pláne kerülendők.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Snoky21 #5183 üzenetére

    Szia!

    Vedd meg a legolcsóbb öt év garanciás bekot.

    Pocee
    Valamelyik electrolux-ot válaszd. Olcsó felültöltősből azokkal jársz a legjobban.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz farkas-j #5216 üzenetére

    Ahogy Te is fogalmaztál, a 15 perces program csak frissítésre jó és arra is való, mivel a sáron és más teljesen vízoldékony folton kívül más szennyeződést nem lehet eltávolítani ilyen rövid idő alatt.
    Azaz, valódi mosásra alkalmatlan.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Gömbike #5222 üzenetére

    A miele említett típusa azért más, mint a normál modelljeik, mivel ezek fél ipari változatok, azaz masszívabbak és nagyobb igénybevételre vannak tervezve. Érdekes lenne, ha egy totál konzumer, olcsó gép csak meg is tudná minimálisan közelíteni minőségben és tartósságban, esetleg szárítási teljesítményben.
    Szárítási teljesítményt (végeredményt) hogyan tudsz nézegetéssel megítélni?

    A bosch meg jobbnak néz ki, de azonos árkategóriában már ugyanolyan vacak (sőt), mint az electrolux.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz szabo.csabi #5245 üzenetére

    A bekonak sincs dd gépe, ezért nincs is ilyen gépük.
    A normál kopó alkatrészekre náluk sem él a kiterjesztett gyártói garancia, így a csapágyakra vagy a szimeringekre se, jól gondolja Lauda.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz #05304832 #5291 üzenetére

    Az orosz dekopír még mindig fűrész és működik, a mai olcsó mosógépek meg ugyan jól néznek ki, de vacakok, ha lg, ha más. Az lg meg divat lett nálunk, de ne gondold, hogy a koreaiak igényesebb külsejű gépei jobbak vagy tartósabbak, mint a többiek. Egyetlen előnye a valamivel könnyebb javíthatósága és a csavaros üstje, ami miatt olcsóbban lehet cserélni a csapágyait, amire viszont szüksége is van az lg mosógépeinek néhány év után.
    Ez a külső alapján történő megítélés meg baromi csalóka ám, főleg az olcsó cuccok esetében, mivel a gyártók ott spórolnak, ahol tudnak, azaz olcsó gép szép csomagolásban garantáltan vacak belsőt jelent. Egy 80-100 ezres mosógép meg olcsó, nem is kicsit.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz #05304832 #5294 üzenetére

    Villányi Viktor dd mániás, ergo, lg mániás. Ha megnézed a videóit, akkor láthatod, hogy sok a hibás lg gép nála is és nem sok év után jönnek elő ezek a hibák.
    Mindenki azt vesz, amit akar, de ne áltasd magad, az lg ugyanolyan gyakran bedöglik, mint más gépek, csak nála nem kell szénkeféket cserélni (ez nagyjából 8-10 évente lenne aktuális egy kefés gépnél, költsége munkadíjjal megáll 10 ezer alatt), meg szíjat (szíjas gépeknél mint az előbb, csak 10+ év után és 5 ezer alatt), ellenben a csapágyait 2-3 év után már igen ( munkadíjjal 10+ ezer), valamint az elektronikája (inverter, vezérlés) is gyakran javításra, cserére szorul (ez már mélyebben zsebbe nyúlós, munkadíjjal 20+ ezer). Összességében gazdaságilag rosszabbul jársz vele, mint egy hagyományos géppel, ami tartósabb és általában olcsóbban javítható, igaz, gagyibb a külseje.
    A te döntésed.

    Lauda
    A tervezett avulás a tömegtermelés létezése óta jelen van az iparban. A gyártók elemi érdeke, hogy ne működjön túl sokáig semmi, mivel tömegtermelésre vannak berendezkedve, ami azt jelenti, hogy folyamatosan, nagy mennyiségben el kell adniuk a portékájukat, nem állhatnak évekig a gépeik, különben gazdaságilag bedől az egész. Ez a fogyasztói társadalom, minden a pazarlásról szól.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5303 üzenetére

    Nyilvánvaló, hogy a három részes cikksorozat is a tervezett avulást támasztja alá, csak a mérnökök nem szeretik ezt a csúnya szókapcsolatot, ezért tervezett élettartamról beszélnek, de a kettő pontosan ugyanaz, csak másként mondva. Szimpla szofisztika, semmi más.
    Tudatosan rövid élettartamra terveznek, ami a gyakorlatban alulméretezett és/vagy rossz minőségű (olcsó) alkatrészeket jelent és tudatos rossz konstrukciót, hogy könnyebben meghibásodjon, lehetőleg közvetlenül a garancia lejárta után és ne érje meg javíttatni.
    Csak ennyi kell.

    Azt nem is említem, hogy egy elektronika tanárom járt a sony egyik japán tv gyárában a nyolcvanas évek végén és már akkor üzemórára tervezett (belső számlálós) ic-ket használtak a húzott szeműek a tv-ikben, amik, az adott időpontban valamiért"elszálltak". Az egyik kinti mérnök mesélte el neki.

    Apucy01
    Az lg dobcsillagjai néhány év alatt szétrohadnak, korrodálnak, ez is gyakori hiba náluk. Ebből is jól látszik a felhasznált anyag minősége és jól tervezettsége.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5307 üzenetére

    Most szépen Te is levezetted, hogy miért van mégis tervezett avulás.
    Örülünk neki vala.

    Apucy01
    Tőlünk nyugatabbra se sokan vesznek miele mosógépet, pedig ők simán megtehetnék.
    Az emberek, általában, mosógépre nem szeretnek költeni, ellenben telefonra, tabletre, laptopra, tv-re, amiket egy-két év után kidobnak/cserélnek, azokra igen, ráadásul jóval többet, mint mosógépre.

    Már én is írtam sokszor: ha nincs sok pénz, akkor nagyon olcsó gépet kell venni sok gyári garanciával. Minőségileg már nincs olyan, hogy középkategória, mivel az árban középkategóriás gépek is ipari hulladékok, csak több a fícsör.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5310 üzenetére

    Most magyarul írom: ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

    Amiről te beszélsz, az az élelmiszeriparban van, úgy hívják, hogy szavatossági idő. Gyakorlatilag sokkal tovább jók maradnak, megfelelő körülmények (alacsony hőmérséklet, fénymentesség) között.

    Mosógép esetében a nem használat, vízmentesség és konnektor nélküliség valóban jó hatással van az élettartamra, csak nem sokkal, mivel sok bennük a műanyag, amik sajnos állásban is öregednek és a csapágyaik, elektronikáik nem szeretik a párát, ami viszont akkor is van, ha nem mosnak velük.

    De, valóban hagyjuk, ugyanis minden józan paraszti ésszel rendelkező ember el tudja dönteni a kérdést.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Laca19 (a) #5312 üzenetére

    A tanárnak mesélő mérnök története a valóság, ez nem a messziről jött ember sztorija sok szájon át, amiről Te beszélsz.
    Milyen mostani dolog az, ami tartósabb, mint a régi? Mert olyan nincs, max csak akkor, ha a régi eleve szar volt.

    Lauda
    Te is arról beszélsz és neked írtam, nem a netes cikk szerzőjének. Ez ugyan evidens, de azért reszeld a fingot, nagyon hasznos, főleg a csevej szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz #94529552 #5316 üzenetére

    Minden előfordul mindegyiknél, csak nem mindegy, milyen arányban. Kettős mérce, amivel sokan szeretnek védekezni/támadni.
    Az lg semmivel sem tartósabb vagy megbízhatóbb, mint a többi, ez tény. Ennek az elfogadása nem kötelező, de ez semmin nem változtat.
    Villányi Viktor szerint a miele vacak, merthogy Ő még csak rozsdás belsejűt látott, ami nem meglepő, lévén a miele váza és szerkezetének nagyja acél. Igaz, hogy a korrózió mértéke minimális és nem rohad szét a gép, mint a többiek esetében előbb vagy utóbb, ám az nem számít.
    Éljen a Lucky Goldstar.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Lauda #5315 üzenetére

    "ja, ez az ismerősömnek az ismerőse meséli kategória, kb ezeknek a tizede nem igaz."

    Erre írtam, amit, nem a tapasztalatára. Nem kéne szelektíven olvasni és hülyeséget tényként kezelni.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Laca19 (a) #5324 üzenetére

    Egy majd negyven éves videoton típusról beszélsz, ami sosem volt a minőség szimbóluma (csak a hitachi képcsöve ért valamit), ez az eleve rossz kategória, az energomatnál meg előfordultak ilyenek, mivel, ha nem volt meg az akkori nyugati alkatrész, pótolták mással, tudod, szocialista terv- és hiánygazdaság. Nem tudták folyamatosan tartani az aeg licenc gép minőségét.
    Persze vannak kivételek, csak a régieknél általános volt a tartósság, a mostaniaknál meg ritkaság.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Gömbike #5349 üzenetére

    Ez a két gép nem csak hajtásban tér el egymástól.

    jimmy74
    Ma már szinte az összes mosógép súlyautomatikás ( fuzzy logic és társai), ellenben egy hasonló képességű lg olcsóbb,plusz, a gyári garanciája is hosszabb, így nem kérdés, hogy melyik éri meg jobban.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz jimmy74 #5352 üzenetére

    Ha bekot veszel ezen az áron, akkor az öt év gyártói garanciás lesz. Az igényeidnek leginkább megfelelő legolcsóbb gépet vedd meg, a leghosszabb gyártói garanciával. Vagy, vehetsz ezen az áron használt, szervizelt és garanciás miele mosógépet is

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz w.miki #5377 üzenetére

    Ha a tető rozsdásodása miatt nem ajánlott a whirlpool, akkor gyakorlatilag nem létezik ajánlott mosógép, mivel bármelyik másik gyártó gépeinél is gyakran előjönnek gondok ennyi idő után, ráadásul, ennél sokkal komolyabbak, amik drágán orvosolhatóak és nem esztétikai jellegűek, mint a whirlpool átcímkézett olasz gépeinek korróziója.
    Ezzel nem az amerikaiakat védem, csak a miheztartás végett írtam.

    Használt miele más dolog, ribarszkival ellentétben azt írom, hogy egy felültöltős miele használtan (w100-200-as sorozat) olcsóbban kijön, mint 80-90 ezer forint és ha szervizelt, akkor sokáig nem is lesz vele semmi baj.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Dave™ #5383 üzenetére

    Túl felszínesen olvastad. Nem azt írtam, hogy mindegyik gyártó gépe rozsdásodik, hanem azt, hogy az újaknál nagyon gyakran vannak más gondok, amik a rozsdánál komolyabbak és költségesebbek.

    Nagya21
    Az összes inverteres motorú mosógép szénkefe mentes, azaz brushless, akár dd, akár nem, pont ezért csöndesebbek, mint a kommutátorosak (szénkefések).

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz Nagya21 #5386 üzenetére

    Mit tudok rosszul?
    Az elektronikus kommutátor az névileg szakmai berkekben is kommutátor nélküliként is fut. Gerjesztésről, tekercselésről, frekvenciaváltásról szó se volt, csak Te emelted be most őket. Amit írtam, azt szimplán arra a kijelentésedre írtam, hogy nem láttál még brushless motorú mosógépet, pedig az általad említett inverteresek meg dd gépek mind kefe nélküliek.
    Ebben nincs több.

    Dave
    Az a szomorú valóság, hogy ma már minden ilyen szarság általánossá vált, akár korrózióról, törésekről, kopásokról, gyors öregedésről, akár vacak alkatrészekről meg alulméretezésekről beszélünk. Gagyi lett minden, szépen csomagolva.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz mzso #5380 üzenetére

    Állandó mágnes forgórész például az lg dd mosógépeiben van.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz mzso #5402 üzenetére

    A halkságon kívül valódi más előnye nincs a felhasználó szempontjából. A gyártónak jó, hiszen olcsóbban előállíthatóak ezek az inverteres motorok mint a hagyományos kérések.
    Ha valóban olyan szép és jó lenne a dd, akkor minden gyártó ezt nyomná, hiszen ezzel többet kereshetnének. Ahogy Gömbike is írta, víz, mosószer és ide-oda forgó dob kell a mosáshoz, minden más csak pr maszlag.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz blattida #5406 üzenetére

    Természetesen hagyományos kefések, csak a telefonom önállósítja magát...

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz #05304832 #5412 üzenetére

    Minőségben, megbízhatóságban, tartósságban és mosási hatékonyságban mind egykutya. Külsőségekben valóban vannak eltérések, de a konzumer kategóriában lényegileg mind ugyanolyan olcsó és vacak.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz #05304832 #5414 üzenetére

    Ez nem ovi meg a szerinted vagy szerintem kategória, a tények makacs dolgok, ha elfogadod, ha nem. Nem azért van így, mert én mondom, hanem azért mondom, mert így van. Amiről nem tudok vagy nem érdekel, arról nem beszélek, ellentétben sok más topiklakóval.
    Pumma
    Dettó, bár, mindegy is. A nem tudás nem mentesít, hiába ringatod magad egy álomvilágban, attól az még valójában már sok éve nem létezik. Talán téged is jogosan vesznek hülyére a gyártók. Csak fogyassz tovább és a többi fogyasztónak adj tanácsot, ám másoknak inkább ne. Borzasztó ez a sok nettó hülyeség és butaság, amit itt néhányan nyomtok, főleg ezzel a primitív személyeskedő maszlaggal leöntve.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák