Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orion1025

    őstag

    válasz Stauffenberg #19 üzenetére

    Igen, sajnos ilyen a magyar építőipar, ezt én is meg tudom erősíteni. Én egy apróbb cégnél dolgozom (mindenesként), ami elég régi alapítású, de a főnököm ilyen téren nem kicsit lelkiismeretes. A legtöbb helyen megy a nyerészkedés, a rövid határidős munkák, amik folyamán bizonyos száradási idők nincsenek meghagyva, na meg a télen építkezés gyönyöre. A rossz vételre meg egy ingatlanos csak rátesz egy lapáttal, sajnálom is az új építésű házak leendő lakóit.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • Dany007

    veterán

    válasz Stauffenberg #19 üzenetére

    Na igen, az is durva. Nálunk szinte pont ugyanez a helyzet.
    Az építő cég már rég csődbe ment, így nincs hova menni panasszal. A biztosító erre nem fizet, illetve beázásra fizetett 1x. Legközelebb ilyenre is csak akkor fizet ha papírral alátámasztva tudjuk bizonyítani hogy szakszerűen el lett hárítva a probléma és eltelt 1 gond nélküli év.

    A közösképviselővel is kitörölhettük a seggünket. Mint írtam a legnagyobb megoldása az lett volna, hogy szellőztessünk többet. Okés, lehet működik egy szintig, de ha lefekszünk télen aludni este 10-kor, akkor reggel 7-ig ki fog szellőztetni? És az az alatt felgyülemlett párával mi lesz?

    Pedig lépcsőház szintjén meglehetett volna csinálni egy komplex hőcserélős szellőztetési rendszert. Ahol is a központi szellőztetés motorja valahol az épület "szerviz" részlegén (mert központi kazán az van) van elhelyezve és a lakásokba csak a csöveket vezetik be. Pár millióból kilehetett volna hozni, minimális családonkénti hozzájárulással... Csak ehhez a közösképviselőnek is tenni kellett volna valamit. Mondjuk utána nézni ennek a lehetőségnek, árajánlatot kérni, majd körbejárni a lakókat ki tudna beleadni és mennyit.

    Egyébként annyira új lakásnál, mint a tiétek még lehet hogy a falak kiszáradása okozza a fő problémát. Nálunk, mivel már elmúlt vagy 7-8 éves a lakás vizes fal már biztos nem játszik. Ellenben a falak ázása (és itt most az esőre gondolok) egy lehetséges plusz tényező nálunk is.

    @Attix70:

    Igen. Az első pár napban mértem a hőmérsékletet illetve annak változását. Tized fokokban mérhető. Bár hozzátartozik az is, hogy elég nehéz ezt itt pontosan mérni. Ugyanis a radiátorok önszabályzók. A kinti és a benti hőmérséklet különbség függvényében változik. Pl ha nincs olyan hideg ott kint akkor maximumra kell tekernem a radiátort hogy jöjjön valami meleg belőle... Fordítva is igaz. Ha nagy a mínusz kint, akkor bent elég 2-3-asra tekerni és már nyomatja is.
    Ráadás, hogy úgy van beállítva - szintén központilag - , hogy estére / hajnalra csökkenjen a fűtés intenzitása, mindegy hányasra is van állítva.
    Tehát az is elképzelhető, hogyha volt is hőmérséklet csökkenés, akkor azt a radiátor magától kompenzálta.

    Ennek van jó és rossz oldala is. A jó az, hogy alig 10k forint a havi fűtésszámlánk 48m2-re átlag 23-24 fokos belső hőmérséklet mellett. Tehát ha tíz százalékot kéne rátennünk is a fűtésre, még akkor is bőven megérné. Hiszen a több száz wattos párátlanítókkal szemben a ventilátor - amit még ugyan nem mértem - alig 1 W-ot fogyaszt.

  • User64476

    őstag

    válasz Stauffenberg #19 üzenetére

    A vizzaro retegre valamiert nagyon haragszanak a jomunkasemberek, egyszer olyan stivesen megtudnam a titkot hogy pontosan miert is ez ami minden korulmenyek kozott ki kell hogy maradjon... Mi a felujitasnal ugy csinaltuk, hogy en megvettem az anyagot, 4x elmondtam az embernek, hogy nem fizetunk ha nem keni fel tisztesseggel, nem erdekel meddig szarad, es minden nap leellenoriztem, tenyleg ott van-e. Szerintem amugy azert utaljak mert varni kell a szaradasra es addig sem lehet csinalni a burkolast, vagyis o 1 vagy 2 nappal kesobb jut a penzehez ami miatt en verethetem le a csempet az egesz furdobol par honappal kesobb. Gratula.

Új hozzászólás Aktív témák