Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • efi99

    senior tag

    Üdv.
    Jó a cikk. Ha jól vettem ki belőle gyógyszeroldalról csak nyugtatóval volt kezelve, antidepresszánssal nem. Én is így kezdtem. Sőt én is sportoltam (pont bicó szintén, már előtte is)
    Kívánom, hogy ne járj úgy, mint én, de: a helyzet komolyra fordulása után az első 1-2 évet én is hasonlóan vészeltem át, aminek a vége egy viszonylagos egyensúlyi helyzet lett. Értem ezalatt, hogy a gyógyszert (frontin) el tudtam hagyni és aránylag meg voltam szépen.
    Utána viszont kiújult, mint állat. Igazából nem is rohamom volt, hanem olyan szinten remegtem és szorongtam már, hogy megint kapozni kellett a frontint, ráadásul egyre sűrűbben. A vége az lett, hogy pszichiáterhez mentem és antidepresszáns szedtem. Az első 4 hét, de különösen a 2., cudar volt. Aztán egyre jobb lett. Volt egy határozott íve a javulásnak, nem egy ilyen most jobban, most kicsit rosszabbul, sokat ettem, keveset ettem, front van, meleg van stb, hanem egyenletesen javult, függetlenül minden körülménytől. Másfél évig szedtem (mellette fél évig frontint is), aztán leépítettem, immár lassan 1 éve. Azt kell mondjam, jó döntés volt.
    Ezt azért írtam le, mert egyrészt sokan szidják a gyógyszereket, másrészt én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ebből végérvényesen ki lehet kászálódni, pláne bogyók nélkül.

    Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

  • efi99

    senior tag

    válasz Pxs #195 üzenetére

    A Rivotrilt valóban szedheted életed végéig is. Ha ez nem zavar és az adag is viszonylag alacsony, nos akkor ez is egy opció.
    Antidepresszáns. A neve ne tévesszen meg, nem csak depresszióra van. 1 esély arra, hogy ha majd abbahagyhatod a szedését, akkor gyógyszer nélkül élj. Van pár buktató. Először is több hatóanyag-csoportú van és előfordul, hogy elsőre nem sikerül eltalálni azt, ami használ. Mivel a hatását legalább 4 hét után fejti ki, ez ennyi bukta időben is, majd leállás, váltás másik hatóanyag csoportúra. Másodszor, az első 4-5 napban még nem érzel majd semmit, de aztán eleinte erősíti a mostani tüneteidet, ezért mellette a nyugtató adagját emelni kell. Előfordulnak mellékhatások is, de nem szabad ezt összekeverni az előbbivel. Harmadszor, kb 3 hét mire visszaérsz a mostani állapotodhoz, 4 mire javulás mutatkozik, 10-12 mire a régi leszel vagyis eltűnnek a mostani nyűgjeid. Fél év után le lehet tenni a nyugtatót, kb másfél év után el lehet kezdeni csökkenteni az antidepi adagját is, nagyon-nagyon lassan kb fél év alatt. Negyedszer, ezután jön az orosz rulett: a következő 5 évben kis eséllyel lassan de biztosan visszatér a mostani állapotod vagy nagy eséllyel nem tér vissza, kicsit romlik olyan 65-95% közé (ami kb azt jelenti, hogy teljesen a régi sosem leszel, de nem fog kelleni nyugtató) vagy szintén kicsi eséllyel 5 év alatt végig 99%-os maradsz és akkor jó eséllyel meggyógyultál.
    Azt mindenképpen el kell mondanom, hogy kezeletlenül lassan, de biztosan romlásnak indul, bár ezt 4 év után már tudnod kell. Gondolom azért mentél dokihoz is, mert kezdett az elviselhetetlen kategóriába esni.
    Az én javaslatom szerint: ha már napi szinten kell a nyugtató, akkor én belevágnék.
    Én nem bántam meg anno.

    Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

  • efi99

    senior tag

    válasz Pxs #198 üzenetére

    A Rexetin hatóanyaga más, mint annak az SSRI-nek, amit én szedtem. A mellékhatások minden szernél lutri. A dokiknak általában van egy bevált szerük, aztán azt forszírozzák, legalábbis először.

    Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

  • efi99

    senior tag

    válasz amdathlonxp #209 üzenetére

    Hát pedig ezt elég könnyű kideríteni.
    Aki bevesz egy szem frontint és attól jobban lesz fél óra múlva, annak nem a csigolyájával, a vízháztartásával, meg gerincferdüléssel van problémája. Eleve ezzel kéne kezdeni, nem pedig az 1 évig tartó semmit sem érő találgatásokkal.

    Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

  • efi99

    senior tag

    válasz Dorien #211 üzenetére

    A pánikroham, majd pánikbetegség kialakulhat mindenféle "lelki ok", szorongás nélkül is, teljesen váratlanul. Így aztán sokszor nehéz is lenne okokat bogarászni, bizonyos esetekben (sőt többnyire) csak a gyógyszer segít. Az életmód is javít(hat), de egyrészt súlyosabb esetben nem eléggé, másrészt amúgy is igen nehéz - ha nem lehetetlen - egy optimális, egészséges, alapvetően stresszmentes életvitelt folyamatosan folytatni.

    Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

  • efi99

    senior tag

    válasz gyuri2008 #231 üzenetére

    Ha bejön valamelyik antidepresszáns, 2 évnél kevesebb alatt meg se próbáld csökkenteni és letenni, mert hamar visszatér az alapprobléma. Sőt, pár hónap után még az adagcsökkentés sem szokott menni, nem hogy a letevés.
    Először a nyugtatót lehet és kell letenni, 2-6 hónap után, amíg nélküle nem vagy stabilan jól, eleve esélytelen a másikkal is próbálkozni.
    Miket kaptál amúgy?

    Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

Új hozzászólás Aktív témák