Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    a Giga OC cucca azért jó, mert kijelzi a fogyasztás (az EP lapokon legalábbis csinálja). alapórajelen default intel feszen 3 Wt nyer, viszont a programnak ugye futnia kell a háttérben... ennek az a vége, hogy a q6600am fogyasztását stabil 3Wel növelte (idleben 6ról 9Wre, 50%al!), miközben boldogan elemezte, hogy mennyivel kevesebbet fogyaszt:DDD

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz fLeSs #35 üzenetére

    nem tudom. valamennyit biztos téved, kérdés, hogy mennyit. azért a q6600@27W(!) eléggé erősnek tűnik még 1.008Vn is. mérőpontokkal lenne az igazi, de arra nincs lehetőségem. fórumon pedig egy kiméréses tapasztalat volt vele, állítólag korrekt, de hogy alacsony feszeknél/áramoknál/wattoknál is pontos e, az egy jó kérdés.

    amiben viszont biztos vagyok: 9x300@1.09re a lap 44Ws fogyasztást mond. a proc viszont nem megy 45 fok fölé. ez ilyen fogyasztási érték mellett szerintem reális (quadhoz és a hűtéshez képest ez egy baromi alacsony érték).

    Nektek van valami tapasztalatotok a témában?

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz llax #54 üzenetére

    köszi, akkor úgy néz ki rendesen mér (a Giga p35-ds4 rev2.1 gyakorlatilag egy EP35nek felel meg).

    igazából a meleg miatt sejtettem, hogy annyira azért nem ehet sokat a proc, viszont az atomot megszégyenítő (arra egy magra írnak 10Wt, ez 4 magon tud 30 alatt) fogyasztás nekem feltűnően kevésnek tűnt. a q6600akról meg ugye nem az az átalános vélemény, hogy egészen minimális fogyasztásuk van.

    tetejében az enyémnek 1.38 kell 3.2re, és ott már 67 fokos volt két 140m3/h@2000rpmes ventivel az IFX14en. légen a 3.6 esélytelen volt, a boothoz 1.48 kellett, de akkora feszen léghűtéssel inkább meg se próbáltam primeoltatni. illetve... Magyarországon ahol laktam kataztrófa volt a házban az elektromos hálózat, a quad pedig jó másfélszer ennyit -42W- evett alapon, pedig ott egy picit jobb táp -FSP500GLN60- volt alatta. a lap nem változott, a hűtés meg gyengült (a Chieftecnek sem annyira stabilak a feszei, mint voltak az FSPnek). ez szöget ütött a fejembe, avagy tényleg ennyit számítana a ház elektromos vezetékeinek állapota a számítógép szempontjából még egy jó táp mellett is? más magyarázatot nem látok a dologra

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák