Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz cog777 #35 üzenetére

    "Erre a valasz hogy meg a szerverek rendelkezesre allasat sem tudjak 100%-osra biztositani, csak megkozeliteni horror aron. (Tobb foldreszen replika, tranzakcio kezeles stb)"

    Ez így van, de ennek az adott témához nincs köze. Egy esetlegesen bekövetkező meghibásodás lehetősége az nem ugyanaz, mint egy eleve a termékben lévő hiba. Az SLA-nak semmi köze a hibás termékhez, egy olyan szerver is futhat 100%-ot 1 évig, amiben gyárilag hiba van és egy teljesen hibátlan szerver is leállhat környezeti tényezők miatt.

    "Az hogy az acs hanyfele megoldassal dolgozik az nem osszevetheto hogy egy szofverfejleszto hany ezer fuggetlen komponensel dolgozik (pl linux operacios rendszer es azok csomagjai). Nincs garancia egyik altala hasznalt fuggosegre sem, vagy minden gyartot fizetni kellene (1000x-es ar), vagy sajat maga kellene kifejleszteni elorol az 1000 komponenst (1000-szer tobb ido es ar?)"

    Picit tamáskodnék ezen, mert én azt látom, hogy a szoftverfejlesztő pontosan azért használ különböző előre kész komponenseket, hogy ne neki kelljen lefejlesztenie (hiszen így sokkal olcsóbb neki és nem is kell hozzá akkora szaktudás) ami persze üzletileg logikus. Aki belelát a szakmába (mint te is) pontosan tudja, hogy egy nagy porhintés legózás az egész, valódi programozás ma már kevésbé van, leginkább mások által megírt library-k, framwork-ok stb. összelegózása folyik mindenféle előre kész tool-okkal, keretrendszerekre épülő másik keretrendszerekbe, amik a végén legenerálják a kódot, borzalmasan sok szeméttel és még ennél is rosszabb hatékonysággal. A tesztelésre pedig szintén nem költenek (így még olcsóbb a fejlesztés), hanem helyette remek marketinges érzékkel kitalálták a rolling release-t, vagyis a félkész terméket dobják piacra amit aztán még ideig-óráig (miközben a vevő már élesben használja) toldozgatnak, foltozgatnak.Tudom, nagyon lesarkítottam, de remélem azért átjön a lényeg.

    Viszont akárhogyan is van onnantól, hogy a végeredményt saját fejlesztésként eladja, már az ő felelőssége a végeredmény is.

    "Vagyok mar 15 eve a szakmaba hogy tudjam kiscegtol a legnagyobbakig pont nincs eleg fejleszto az adott feladatra, nincs eleg ido es nem is fizetik ugy meg oket :D - legalabbis a folyamatos tanulast melo utan biztosan nem."

    Az egyértelműen látszik, hogy nincs elég fejlesztő, egyetértek. Azzal viszont korántsem, hogy nem fizetik meg őket, kifejezetten jól kereső szakma manapság. A szoftvercégek szárnyalása sem azt mutatja, hogy ráfizetés lenne. A folyamatos, élethosszig tartó tanulás pedig nagyon sok más szakmára is ugyanígy jellemző, ez tök alap dolog szerintem. Csak gondolj bele például egy orvos, vagy fizikus mekkora tudással (és felelősséggel) rendelkezik és mennyit tanul vajon? Nem lebecsülni akarom a fejlesztőket, sőt tisztelem a tudásukat, csak szerintem kicsit túl van ez értékelve. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák