Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz Kbali #18 üzenetére

    Arról beszélünk, hogy még a szomszéd országokban is kisebb kockázatot jelentenek az állampolgárok, mint nálunk...

    OTP HU: [link]
    OTP RO: [link], [link]

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • repvez

    addikt

    válasz Kbali #18 üzenetére

    Nem szorosan ide tartozik, de igen tisztában vagyok ezekkel a fogalmakkal és még egyet is tudok érteni azzal hogy legyen, de nem átláthatatlan módon 300% os visszafizetéssel. Legyen mondjuk fix35%
    a tökén felül , nem hiszem, hogy ez nem lenne elég pluszba ami fedezné a kockázatot és a kamatot. Mert ha ezt a bankok megtehetik ahogy most van akkor mikor én teszem be hozzájuk a pénzem akkor azt is ugyan ilyen visszafizettéssel kéne nekik , mivel olyankor fordul a kocka és én adom a pénzem , hogy használhassa a bank és elvárnám, hogy ne ilyen fing kamatot fizessen rá mint most

    Ez az első alkalmazás hasznos és jó is lenne ha a nekbankos csatlakozás nem lenne hanem a netbankból letöltött excel vagy más digitális anyagbol olvasná ki az adatokat , hogy még az esélye se legyen meg, hogy hozzáférjen a belépési adataimhoz se a program se a készitője se az aki feltöri a rendszert.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Kbali #18 üzenetére

    pontosan mi is a bank kockázata?
    gondolom a kartell fogalmával tisztában vagy...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • repvez

    addikt

    válasz Kbali #32 üzenetére

    Attól, hogy a bankrendszernek engedélyezik a lenyulást attól az már teljesen rendben van ? Ha te ugyan ezen elvek alapján kölcsönadsz valakinek azért lecsuknak uzsora ügylet miatt.
    Ugyhogy nekem ne magyarázza meg senki , hogy az normális dolog ahogy a bankok ma müködnek . ez az egyoldaluan csak nekik jó dolog valahogy sántit. Nekik mi olyan nagy kockázatuk van abban, hogy kis pistának adnak 5 misit és szépen visszatörleszti, mig a kis pista beteszi a bankba (ergo ö ad kölcsön a banknak)az 5 misijét akkor meg a bank mindenféle offshore és kétes tözsdei tranzakcióval megforgatja és a nyereség töredékét adja vissza , ha meg bukik akkor szétteszi a kezét, hogy bocs nem jött be.

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz Kbali #53 üzenetére

    Nem szívjóságról van szó, hanem arról, hogy érthetetlen egyesek számára, hogy miért van az, hogy az egyik országban (random közép kelet európa) közp banki alapkamat + 9% a bank kockázata (+ költsége), míg idehaza a duplája.

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Kbali #53 üzenetére

    "Tényleg semmi ismeretetek nincs sem a lehetőségeitekről, sem a bankok működéséről.": persze persze, mindig könnyebb ilyennel meggyanúsítani a másikat, mint elfogadni, hogy nincs igazad.

    "de a bank szíjóságból mindezt ingyen végezze": senki nem mondta, hogy ingyen végezze. mint ahogy jól láthatóan igen messze vannak attól, hogy ingyen végeznék. de azt fenntartom, hogyha a bankok tisztességesen viselkednének, és érvényesülnének a piaci elvek, akkor sokkal alacsonyabb költségek mellett szolgáltatnának. teljesen biztos vagyok benne, hogy a bankok között természetes úton létrejött kartell van. persze azokat az eseteket leszámítva, amikor valódi kartellezéssel megbuknak, mint alig pár napja...

    "kockáztatva a befektetők és a betétesek pénzét?": a bankok jelenleg nulla kockázatot viselnek. csak olyan ügyletbe mennek bele, ahol a fedezettség magas.

    másrészt az hogyvan, hogy a befektetési kamat nulla körül van, a hitelkamat meg 8-15% (sberbank fairhitel), 5.2% (otp lakáshitel állami felelősségvállalással), stb?

    de nem csak a magas költségekkel van problémám, hanem azzal is, hogy a bankok nemritkán nyíltan áthajítanak a palánkon. például k&h mikrovállalati számlacsomag alapdíja relatíve kedvezőnek látszik, bemész a bankba, és kiderül, hogy ezer egyéb költsége van (token díja, sms szolgáltatás díja (rotfl, erre miért kell előfizetni, ha az sms kiküldéséért egyébként további horribilis díjat számláznak?)) ha a k&h tisztességesen viselkedett volna, és meghirdeti az összes valódi kondíciót, akkor a környékére nem megyek.

    "ráadásul a banknak sem érdeke, hogy ne kapja vissza a pénzét, azaz áron alul adja el a terhelt ingatlant.": nagyon-nagyon-NAGYON súlyos tévedés. a banknak kifejezetten érdeke, hogy áron alul adja el az ingatlant, mert úgy jut gyorsabban a pénzéhez. Itt jön be az a pofátlanság, hogy a bank csak a fedezeti összeg x százalékáig terheli az ingatlant. Ha egy piaci értéken 20 milliós lakásból csak 9-11 millió forint a bank pénze, akkor neki elég, ha 11 millióért megy el a piacon a 20-at érő lakás, ő pénzénél van, a tulaj meg elbukott 9 misit.

    "Egy ingatlan adás-vételnél miért a bank fizesse a vevő ügyvédi költségét?": megint mellébeszélsz. hát ki fedezze??? ha én lakást veszek, akkor a lakásvásárlási szerződés és az ingatlannyilvántartási dolgok ügyvédi költségeit kifizetem én, ez oké. A hitelszerződés ügyvédi költségeit meg viselje a bank, mivel ő írta elő, hogy jogász kell a hitelszerződéshez, és ő szedi be ennek a díját a hitel kamatával.

    Így a bank beszedi az összes ügylet költségét a hitel kamatában, plusz beszedi egy csomó tevékenység költségét mégegyszer külön díjak formájában, ami tiszta nyereség. ugyan magyarázd már el, hogy egy 11 milliós hitelnél beszedett sokmilliós kamatból az a művelet, hogy beleírsz a folyószámlák adatbázisba még egy rekordot, milyen díjjal indokolható hatalmas nagy meló és költség? milyen pitiáner hozzáállás már, hogy ezzel a párezer forinttal is bosszantják az ügyfelet, mert tudják, hogy nem mehet másik bankba, mert az is mocsok?

    "Ezért tartunk itt, ahol, mert ennyire buták, tudatlanok és képzetlenek az emberek": ez mind saját tapasztalatból alkotott vélemény volt. és igen, ezért tartunk itt, mert a hozzád hasonló hiszékeny, képzetlen, buta és tudatlan emberek ezeket a dolgokat szó nélkül benyelik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • zseko

    veterán

    válasz Kbali #53 üzenetére

    a banknak sem érdeke, hogy ne kapja vissza a pénzét, azaz áron alul adja el a terhelt ingatlant.

    És még másnak nincs ismerete a bankok működéséről...

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák