Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    válasz dabadab #39 üzenetére

    Egyébként meg persze a panasz jó része pont arra vonatkozik, hogy a gyakorlatban az a kontroll nem működik olyan nagyon jól.
    Ezzel részben egyet értek, de erre szerintem nem az Apple féle hangulatkeltős, demagóg reakció a válasz.
    Vagyis de, az ő szemszögükből pont ez a megfelelő, hisz mint fentebb kifejtettem ez éppen megfelel egy immorális, szocipatákból álló - hogy Nógrádi se árválkodjon :) - manegmenttel rendelkező, társadalmi szerepvállalásra nagy ívben tevő magáncég egyéni véleményének.

    Csak az a bibi, hogy ezzel komoly kompetenciahatárokat feszegetnek.
    Mert mint mondtam, úgy vélem sokkal inkább egy -igaz problémákkal küszködő- de mégis létező kontrollal bíró állami szerv gyakoroljon egy ilyen fajsúlyú hatalmat, semmint egy ki tudja milyen elveket követő, maximum anyagi elszámolással tartozó magáncég.
    Szerintem a 20-as évektől senki sem gondolja komolyan a smith-i, libertariánus gazdaságpolitikai elveket, az akkor és azóta történtek rávilágítanak, hogy gazdasági szervezet igenis korlátozott társadalmi/politikai szerepkörrel kell hogy bírjon, a politikának pedig kell hogy legyen -ha szükséges, erélyes- ráhatása a gazdaságra.

    Én itt most pont egy, a fentiekről szóló bírkót látok kibontakozni.
    Persze némileg metaforisztikusan áll mindkét fél a témához, de ez a lényegen nem változtat.

    Az meg hogy sokan így megkajálják az Apple és sok más -nyilván azonos érdekcsoprthoz tartozó- cég marhaságait, méginkább rámutat a politikai szabályozás fontosságának mivoltára.

    egyébként szomorúan tapasztalom, azt az egyre növekvő tendenciát -mielőtt félreértenéd, egyáltalán nem veled kapcsolatban-, miszerint mind itt, mind IRL, ha valaki nem ért egyett az épp aktuális hangember által hangoztatott véleménnyel, elkezdik ekézni személyében, stílusában, de véletlenül sem tartalmi mondanivalóját tekintve...
    ezt egyfajta -frusztráció hajtotta- negatív komment-evolúciós hatásnak fogom fel...
    és pipálok rá, hogy mit ne mondjak :D

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • somogyib

    őstag

    válasz dabadab #39 üzenetére

    "A XX. századi magyar történelemben (hogy tényleg ne menjünk messzire) a kontrollált hatalmi szervek jóval több félnivalója volt ártatlan embereknek, mint gazdasági társaságoktól."

    Szerintem ezt fogalmazd át. (nyelvtanilag) :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák