Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    Azért kiváncsi vagyok ez a jó kis individualista/libertariánus (és naiv) hozzállás meddig tartana ki egyesekben.
    Hol az a határ amikor már nem döngetjük fotel-forradalmárként a mellünket, párás tekintettel nézve magunkat a tükörben, megelégedve/eltelve önnön fontosságunkban/kal, miszerint most jól megmondjuk a hatalomnak, elhatárolódunk a ránktelepedő szervektől, mert mi mind egyéniségek vagyunk. :)

    Azért az vicces /szomorú?/, hogy jelenlegi nyugati/európai civilizáció alpját képező társadalmi "alapszerződés"
    -miszerint törvények/szabályok szerint élünk, azokat betartjuk és betartatjuk, az ezt gyakorló szerveket hatalommal/bizalommal ruházzuk fel, így fentartava a status quo-t egyben megteremtve annak feltételrendszerét is egyben- érzete/fontossága egyesekben ennyire keveset ér, egyben oly fokú bizalmatlanság alakult ki a társadalmi vezető/elit irányába, hogy inkább ettől az egésztől elfelé - ki tudja hova- haladna.

    Egyébként az itt többször is elhangzott érdekes érvelés alapján minek is a -jól kontrolált / feedbackkelt- digitális hozzáférés, hisz' a jelenlegi társadalmi rendet veszélyezetető egyének/csoprtok (nevezzük őket akárminek) úgy is tudják, hogy lekövetik őket, így elkerülik ezt és egy nyilván sokkal kevéssbé hatékony módszert használnak üzelmeik lebonyolításához.
    Ámbár ha néhány éve/évtizede hasonló "elvek" (itt az idézőjel egy amorális, kizárólag profitoirentált cégcsoport marketing és pénzpiaci érdekek alapján vallott ideáira utal) alapján születtek volna hasonló döntések, jelenleg sokkal hatékonyabban szerveződnének -a lelepleződés, lekövetés félelme nélkül- eme sokak által könyelműen "árnyék" szerveknek tartott szövetségek, tehát logikailag minimum aggályos ez alapján az Apple mellett érvelni...
    Persze nem lenne NSA, meg ki tudja miféle figyelőrendszer, de lássuk be, nem az a gond, hogy ezek léteznek hanem ha rossz kezekbe kerülnek ezen eszközök/lehetőségek. Azonban el kell fogadni, mi Mo-on jelenleg a nyugati/európai kulturkörhöz tartozunk és bizony ha szeretnénk is ezt fentartani, akkor el kell dönteni ki a jó fiú. Merthogy ez a bárgyú (ál)naiv hozzáállás kellemtlen meglepetéseket szülhet.
    Mert ugye attól még hogy én struccpolitikát játszok, a többiek messze nem biztos hogy ebben követni fognak, de legalább erről nem is lesz semmi infónk :D .
    Érdekes hogy sokakban egy FBI, mint kontrollált hatalmi szerv kevéssé megbízható, mint egy gazdasági társaság, akinek tevékenysége lópikula közérdeki, közszolgálati szempontból, mondhatni eladná az anyját is ha zsíros profitról van szó.
    És jól is van ez így, neki ez a szerepköre, így működik jól, de ne akarjon már álnok módon az egyéni szabadságjokok harcos szószólójaként fellépni, mert ez egyrészt irritáló, de legfőképp problémás lévén az aktuális társadalmi rendet bomlasztó -a fentiekben és világszerte tapasztalható véleményekben ez testet is ölt- , hisz az öncélú individualizmust, még több vásárló reményében promotáló bullshithalmaz pont hogy az egészet lehetővé tevő rendszer ellenében dolgozik.
    Mert eme felkapott, unalom-forradalmárok által vallott ideán túl mi más értelme lenne tiltani hogy egy kontrollált csúcsszerv, nyilván komoly jogi/szabályozási procedúrával hozzáférést kapjon komoly kockázatot magában rejtő bizalmasan tárolt adatokhoz, lévén ha ez jól működik akkor nyilván előnyös társadalmi szempontból -tehát többségi egyéni szempontból is-.
    Arról nem beszélve, hogy ha egy Apple-nak eleve meg van erre a lehetősége, akkor jobban bízunk-e bennük és az ő -nyilvánvalóan egy demokratikus államaparátussal összevetve sokkal zártabb, centralizáltabb, urambocsá' diktatórikusabb - kontroljukban, reménykedve, hogy sosem éri meg nekik ezt a lehetőséget felhasználni, mert nyilván, mihelyst megéri, -ne legyenek illuzióink- fel/ki is fogják.
    Ám ha ezt egy többszörösen ellenőrzött, sokkal jobban szem előtt lévő kontrollszerv tenné, akkor meg kitör a hiszti...

    California über alles - mondta Churchill és szomorúan elment szavazni... :DDD

    [/bocs a hibákért, nem küldtem rá szerkesztőtOFF]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz dabadab #39 üzenetére

    Egyébként meg persze a panasz jó része pont arra vonatkozik, hogy a gyakorlatban az a kontroll nem működik olyan nagyon jól.
    Ezzel részben egyet értek, de erre szerintem nem az Apple féle hangulatkeltős, demagóg reakció a válasz.
    Vagyis de, az ő szemszögükből pont ez a megfelelő, hisz mint fentebb kifejtettem ez éppen megfelel egy immorális, szocipatákból álló - hogy Nógrádi se árválkodjon :) - manegmenttel rendelkező, társadalmi szerepvállalásra nagy ívben tevő magáncég egyéni véleményének.

    Csak az a bibi, hogy ezzel komoly kompetenciahatárokat feszegetnek.
    Mert mint mondtam, úgy vélem sokkal inkább egy -igaz problémákkal küszködő- de mégis létező kontrollal bíró állami szerv gyakoroljon egy ilyen fajsúlyú hatalmat, semmint egy ki tudja milyen elveket követő, maximum anyagi elszámolással tartozó magáncég.
    Szerintem a 20-as évektől senki sem gondolja komolyan a smith-i, libertariánus gazdaságpolitikai elveket, az akkor és azóta történtek rávilágítanak, hogy gazdasági szervezet igenis korlátozott társadalmi/politikai szerepkörrel kell hogy bírjon, a politikának pedig kell hogy legyen -ha szükséges, erélyes- ráhatása a gazdaságra.

    Én itt most pont egy, a fentiekről szóló bírkót látok kibontakozni.
    Persze némileg metaforisztikusan áll mindkét fél a témához, de ez a lényegen nem változtat.

    Az meg hogy sokan így megkajálják az Apple és sok más -nyilván azonos érdekcsoprthoz tartozó- cég marhaságait, méginkább rámutat a politikai szabályozás fontosságának mivoltára.

    egyébként szomorúan tapasztalom, azt az egyre növekvő tendenciát -mielőtt félreértenéd, egyáltalán nem veled kapcsolatban-, miszerint mind itt, mind IRL, ha valaki nem ért egyett az épp aktuális hangember által hangoztatott véleménnyel, elkezdik ekézni személyében, stílusában, de véletlenül sem tartalmi mondanivalóját tekintve...
    ezt egyfajta -frusztráció hajtotta- negatív komment-evolúciós hatásnak fogom fel...
    és pipálok rá, hogy mit ne mondjak :D

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    Ez a nógrádi-444-jelenség annyira jól jellemzi a jelenlegi szomorú helyzetet:
    az ellenzék tehetetlenségében csapkod, támad össze-vissza, eszköz/módszer nem számít, a lényeg hogy ütni kell a köcsög jobbereket. :)
    Nem mondom hogy makulátlan ez a fószer, de basszus az a tróger módszer ahogy elkezdét lejáratni, személyeskedő, vájkáló, suttyerák hangnemben, az azért bicskanyitogató volt.
    Bár nyilván ez a cél, hogy az aktuális célszemélyt a széles rétegek számára is köpköthetővé tegyék, és mint látható, sikerrel.
    Az persze más kérdés, hogy ezzel is sikerült bakot lőni(vagy a jobboldal hazárdjátéka jött be, kinek-mi), hisz a fél éve hangoztatott, akkor még huhogást kiváltó, lepisszegett véleményeket/hangnemet sokkal nagyobb kaliberű figurák is el kezdét hangoztatni, ha épp nem átvenni.
    Meg persze az is elgondolkodtató /a váltógazdaság-politika szemszögéből meg egyenesen aggasztó/, hogy bal oldalon lassan már lejáratható figura sincs, annyira kiüresedett az egész. De persze nem kell félteni a másik oldlalt sem. Mondjuk utoljára ez a Tobiás lejárató-kampány is leginkább az azt elindító hülye lejáratásáról szólt. :DDD
    Jade, ott van még a KálmánOlga :)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Narxis #53 üzenetére

    Azért a multikat sem kell félteni, kérdés, ki a nagyobb genyó?
    A válsz szerintem: mindenki meggenyul kellő kontroll nélkül.
    A politikai bizalomvesztés nagy mértékű elharapódzása sajnos régios, de leginkább magyar sajátosság.
    (ennek okát feltárni nagyon messzire vinne és nekem meg mennem kell falloutozni :D )
    Egyébként látszik is, mennyire máshogy közelítjük meg itthon és kint az adott problémát.
    Nálunk tényleg a béka segge alatti a bizalmi index, ebben viszont ugyanúgy hibásnak látom a bal / (gyakorlatilag és sajnos) ex-liberális oldalt, mint a jelenleg hatalmon regnálókat.

    De erre nem lehet az a reakció, hogy forradalmat vagy anarchiát óhajtunk.
    Ha másra nem a történelem arra megtaníthatott volna minket, hogy rend(szer) mindig kell, legyen az bármennyire is kellemetlen, max. alakítani kell szépen lassan.

    Ha majd a mo-i pol. ellenzék is megtalálja önmagát, képes levetkőzni a kispályás, koncért való marakodást, akkor talán változik valami, addig meg betonozás van...
    Bár ez a migrációs probléma fenállásának ideje alatt nagyon nehéz lesz, hisz az eleve jobbra löki a közhangulatot.
    Na de majd egy valóban, olyan németes-merkelesen közép-jobb irányzat,
    lehet formálódik is már lassan valami ;)

    dabadab: ezzel az a gond, hogy ha kellően sokáig keresünk és azt kellően jól tálaljuk, akárkiről pikk-pakk kiderül, hogy vaj van a füle mögött... vagy semmit nem csinált még az illető életében, ergo nem is hibázott, azt meg ugye minek lejáratni

    [ Módosította: dabadab ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz dabadab #59 üzenetére

    Nyilván fennakadnak díszpintyek is a hálóban, de maga a metódus és az idáig vezető út az ami bennem már kétejt ébreszt minden baloldali -főleg netes- sajtóorgánum "nagy" leleplezéssel kapcsolatban.
    De feljött itt a kuruc párhuzam, hát basszus ha az index nem is, de a 444 bizony tényleg hajaz rájuk pepitában. Nyilván nem olyan mértékű eszetlenség van náluk, de a tendencia aggasztó.
    De ott is pénz beszél, újságíró ugat.

    Ahol meg nem, az megszűnik (ld. Cink)

    szerk: mondjuk ezt a nógrády-ügyet annyira szívesen látnám valóban objektív forrásból, hogy nagyon, mert rendben hogy a faszi szereti az ilyen-olyan címeket feltüntetni a CV-jében, de amik ha sokszor viccesek is voltak, lényegében létező titulusok, nem?
    Ezen kívül van valóban kézzelfogható tevékenysége több évtizede, akkor az már nem is számít, ha volt néhány eltulzott momentum? Na mindegy, igazándiból a kiválasztás és a kettős/hármas/ mérce az, ami zavar.
    Mindezt kérdezem/írom a több hónapja olvasott 444 cikk alapján, azóta nem követem a nogrády-gatet :D

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz Alchemist #58 üzenetére

    Hoover egy különleges állatfajta volt, én leginkább Heydrichhez hasonlítanám és pont ez ami mutatja a különbséget állam és állam között: Hoover állandóan harcban állt a többi államaprátussal/vezetőkkel, folymatosan vissza kellet fognia magát, kontroll allatt tartották (nyilván ő is másokat) míg az fentebb említett úriemberek szabadon garázdálkodhattak, gyakorlatilag ha annyi ideig vannak hatalmon mint Hoover, azt és akkor csinálhattak volna amit és amikor csak akarnak (mondjuk Berija csinálta is).
    Ehhez képest Hoovert szépen elszigetelték a végére, gyakorlatilag őt is sakkban tartották.

    De azért mielőtt egyéb példákat hozunk fel, szögezzünk le valamit: bármennyire is meglepő a Világ nem fekete-fehér :DDD

    -Skylake-: kérlek, eddig sikerült megőrizni a kulturált hangnemet, ha nem esik nehezedre, Te is csatlakozz a mozgalomhoz ;)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák