Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #70234880

    törölt tag

    Nincs rosszabb, mint amikor olyan emberek esnek egymás torkának, akiknek gyakorlatilag semmi rá látása nincs semmire, akiknek meg lenne, azok konkrétan impotensek. Mert köti őket a különböző jog szabály. :( Internet jogsi? :D Vicces lenne. Biztos erre van ideje a dolgozó embereknek, és a idősebb korosztálynak. :D Nem az ártatlan felhasználókat kell minősíteni, és büntetni, mert azok így is ritkán használják az internetet. Elolvastam a hozzáoszlásokat, most akkor telefonáljak a Telekomnak, UPC-nek, Digi-nek, hogy csak a mai napon, kb 30 magyarországi IP-ről próbáltak hozzám telnet és ssh, smb portokon csatlakozni? Vagy vegyem fel a kapcsolatot különböző kis és középvállalkozókkal, mert hogy van ám olyan címem is. :D Pontosan tudom milyen címek, óra, perc, másodperc pontosan. És akkor mi lesz? Mi fog történni? Kötve hiszem hogy foglalkozna vele bármelyik szolgáltató, vagy vállalkozó. És sanszos, hogy nem is az előfizetők kezdeményezték a csatlakozást, lehet a szomszéd vér Pistike, vagy valami vírus. De ha már orosz, akkor nekik hogyan jelezzem? És a Kinaiaknak? :D

  • #70234880

    törölt tag

    válasz borg25 #70 üzenetére

    Kevered a szezont a fazonnal. :D Ez egy műszaki sport, és azoknak van fogalma arról mit hogy, akik ezzel foglalkoznak. Egy péktől, ácstól, ne várd el azt, hogy az informatikában jártas legyen. És tudja mit kell tennie ha, és akkor ha. A felhasználók használni akarják az internetet amiért előfizetnek, a többi az informatikusok dolga lenne. Anno volt a kattints nagyi program, ahol az idősebb korosztálynak megmutatták hogy ez a böngésző, ilyen színe. :D Illetve explorer-ben könyvtár létrehozás, file másolás, email írás, ami részeben abból állt hogy kell @ írni. :D Az alapvető használati útmutatót nagyon sokan megkapták, és ezt tudják is. Az átlag ember ennyit használ ki a nagy lehetőségekből. Az hogy az internet tele van szeméttel, és rossz indulatú kódokkal, nem a nyagyi hibája, csak a károsultja. Banolás ok banoltam, és akkor mi van? Megoldottam a problémát? Nem, ezért is kérdeztem hogy akkor szerinted hogyan tovább? Ja hogy itt megáll a tudomány? :D Maximum ennyi amit lakossági szinten lehet tenni, de ezt ne a nagyikától várd el, sokkal inkább szakemberek dolga lenne. Nem véletlen kérdeztem amit kérdeztem. De csak a szokásos prohardver fórum kultúra tőr felszínre. :D

  • #70234880

    törölt tag

    válasz borg25 #76 üzenetére

    Már bocs, de butaságokat írsz. Ezen az alapon utcára is csak az mehet aki előtte vizsgázott, és tisztában van a gyalogos kultúrával. :D Mégis sok idióta sétál az utcákon. :D Ezen az alapon a születést is szabályozni kellene, csak úgy nem lehet utódot nemzeni, akárkinek vagy előtte vizsgázzanak le, mi az hogy felelősség, és törődés, gyerek nevelés. És minimum előtte egy pszichológiai vizsgálat. :D De akkor a mindennapi vásárlást is szabályozni kell, mert csak úgy nem vásárolhat senki semmit. :D A minimum hogy előtte le vizsgázik, hogy mi az ami valóban szükséges neki, és mi az ami a fogyasztótársadalom, marketing sugall neki. :D Lehet ezt ragozni, tovább gondolni. De értelmetlen, és semmi köze a témához. Ott vérzik el az elméleted, hogy az Internet használata egy szolgáltatás, amit bárki igénybe vehet. Amiről beszéltek, IT kérdésben az messze meghaladja az átlag ember tudását, idejét, türelmét. Egy átlag ember, mail, hírek szociális portálok. Gyerekek, különböző játék konzolok, és játék. Van egy internet megosztó eszköz, rajta sok sok eszköz, amire lehetséges telepít vírus irtót, és ennyi. Az más kérdés, hogy napjainkban ez meglehetősen kevés, mint megelőzés és védelem. Amiről te beszélsz, ott az emberiségnek az alapvető gondolkodását kellene reformálni. És vissza állítani azokat az értékrendeket, amik valóban hasznosak voltak. De ez mára már lehetetlen, és senkinek nem áll módjában rajta változtatni. Mint ahogy a mai fiatalok X% nem adja át a helyét a tömegközlekedési eszközökön, vagy átmegy a piroson. Autósok nem tartják be a KRESZ szabályokat, pedig vizsgázott is belőle. :D Mégis rengeteg az ittas vezetés, vezetés közben telefonálás, vagy éppen a gyorshajtás, elsőbbség meg nem adása. Pedig le vizsgáztak, és dádá van ha le buknak. Mégse változnak az emberek. :D Akkor te mit akarsz itt internet használati jogosítványt, meg a többi butaságot. Annyi lenne, hogy lenne egy új szakma, amiért lehet plusz fizetni, évente. :D A gazdaság jól járna, mert ezzel is csak pörögne, de problémát nem oldana meg.

  • #70234880

    törölt tag

    válasz borg25 #78 üzenetére

    De te mi a fenéről irkálsz? Mi köze a témához? Egyszerűen összeegyeztethetetlenen a példád a témával. Ilyen egyszerű. Minek strapálod magad. :D

  • #70234880

    törölt tag

    válasz borg25 #80 üzenetére

    Összefoglalóként, prohardver stílusban fogalmazom meg, nettó hülyeség, és hasztalan időpocséklás.
    ( saját stílus) Ahogy ettől sokkal komolyabb problémákat se vesznek komolyan az emberek, így ezt a felvetést is a kellő magasságból kezelnék. Csak költséget termel, de a várt eredményt messze nem hozná. A jelszavakkal minden tekintetben probléma van. Hála a jó égnek ezt már felismerték, már csak az új irány lefektetése, és bevezetése van hátra. Pl Nekem nagyon tetszik, az MS azon elgondolása, hogy ha az operációs rendszerbe először akarsz belépni, lehetőséged van a Microsoft Authenticator alkalmazás segítségével belépni, majd pin kódot megadni a további belépésekhez. Így a jelszóra nincs szükség ahhoz hogy belépj az operációs rendszeredbe. Vannak már hálózati eszközök is, amik szintén + Authenticator alkalmazás használatát teszik lehetővé. Tehát vannak megoldások, amik lassan bevezetésre kerülnek hogy csökkentsék a kompromittálás lehetőségét. De mindez semmit nem ér, ha magától a szolgáltatótól kerülnek ki bizalmas információk, felhasználó nevek, jelszavak. Pl Adobe, Apple, stb.. különböző kereskedelmi web oldalak. Ehhez aztán semmi köze nincs a felhasználók tájékozatlanságához. Ahogy azt feljebb is írtam, átlagos felhasználók email, szociális portálok, hírek, játékok. Ezek önmagukban nem tartalmaznak rossz indulatú kódokat, azt a rossz arcú emberek illesztik be, a tájékozatlan embertársaik megtévesztése érdekében. Rossz emberek mindig is voltak, és lesznek, sajnos. Ezen egy oktatás nem segíteni. Továbbá lehetőség van most is arra, hogy felkeltsék az emberek figyelmét, figyelmeztessék az éppen aktuális csalásokról. Jelen pillanatban is van ilyen, csak nem megy annyira az emberek arcába, mint a vedd meg a legújabb telefont, TV stb... Ha valamin akkor azon érdemes elgondolkozni és nagyobb teret biztosítani az internetes visszaélésekről. Mellékelve az éppen aktuális megelőzési lehetőségeket is. Talán hasznosabb megoldás lenne. Ha már humanitáriusok akarunk lenni.

Új hozzászólás Aktív témák