Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #70234880 #69 üzenetére

    Az internetes jogsi mellett azt is sikerült kiszúrni az írásomban, hogy az emberek többsége úgy használja az internetet, hogy nincs semmilyen előismerete? Tudom, hogy a használati útmutatót csak a melegek olvassák el, férfiember ilyet nem csinál, de ha belegondolsz úgy köthetsz internetet, hogy nincs hozzá használati útmutató. Max a router beállításához.
    Tudom biciklizéshez se kell semmi, ott még 1% véralkoholszinttel csak azért nem mehetsz, mert alkoholmérgezéssel kipúrgáltál, de na. Még nagypapit hagyod a kocsmából hazalavírozni, a gyereket addig nem fogod engedni biciklizni, míg meg nem győződsz róla, hogy tud magára vigyázni, érzi a forgalmat, s nem fogja hagyni hogy elüssék, vagy csak biciklizhet az utcában ahol az átlagos forgalom 1 autó/óra.
    Hogy ehhez tanulni kell? Jah, ha így tudod, hogy ma kb hányszor támadtak, akkor valszeg tudod, hogy van sebességkülönbség aközt, hogy Excelben használod a képletet, hogy =5+6 vagy számológép elő 5+6=, aham 11, akkor az Excelbe írjuk, hogy 11. Szóval aham, a tanulástól még hatékonyabb is lesz tehát idővel megtérül.

    A bannolásnál meg a fiúk gondolom olyanra gondoltak, hogyha a tűzfal érzi, hogy most scanelték, akkor a dropon kívül menne egy üzenet a tiltsd.le.a.hulyet.org -ra, hogy na ezt az IP-t kéne előbb-utóbb blokkolni úgy internetileg. Az üzenetet pedig az ISP-k feldolgoznák, de hagy ne dolgozzam neked ki a teljes elméleti szabványt.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #70234880 #71 üzenetére

    Ne izgulj, te kevered a dolgokat. Összetéveszted a buszsofőrt az utassal. Szóval előírásoknak megfelelően bizonyos dolgokat csak bizonyos feltételeket teljesítve végezhetsz. Igen a busz vezetéséhez D jogsi kell, aztán ahhoz, hogy egyedül utazz a BKV-n be kell töltened a 6. életéved, addig csak felnőtt kísérettel utazhatsz. Nem, nem azért mert elvárják, hogy 6 éves korodra ismerd a belsőégésű motorok működését, meg a gázpedált nyomva kilátsz az ablakon, hanem az utastérben kulturáltan tudsz viselkedni anélkül, hogy a mami rádszól.
    Azért a BKV-t és a tömegközlekedést hoztam, mert az egy közszolgáltatás, s van ahol az internetet is ugyanolyan közműszolgáltatásnak tekintik, mint a csapvizet.
    Vannak durvább példák, pl bizonyos lifteknél ki van írva, hogy csak 10 év felett kezelheted.
    Szóval nem én nem akartam elvárni a nagymamitól, hogy csukott szemmel állítson be egy routert, ezt a szintet te adtad a számba, csak azt, hogy valami fogalma legyen az inteneten való viselkedésről, veszélyekről, hogy legalább legyen azzal tisztába, hogy mi az internetes megfelelője annak, hogy mielőtt átmész az úttesten nézz kőrbe, s milyen veszéllyel jár, ha a M7-esen akarsz gyalog keresztülvágni, mert ott egy ritka virág. Megint csak gondolom nem várod el a nagymamitól, hogy 40 éve legyen jogsija, csak azt, hogy mikor 130al mész, akkor ne ugorjon ki a kocsiból. Érzed a különbséget? Nem tartod elvárhatónak? A gyerekzár nem azért van a hátsó ajtókon, hogy a gyerek ne tudjon csak úgy kiszállni a mozgó járműből?

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #70234880 #77 üzenetére

    Már bocs, de butaságokat írsz
    Javaslom olvasásra a BKK üzletszabályzatát. Különös tekintettel a III.1. Utazáshoz való jog részt. Pár szösszenet innen:
    A Szolgáltató és minden jegyellenőrzésre jogosultszemély a személyszállítást megtagadhatja, illetve az utast a személyszállításból kizárhatja, ha az utas:
    -ittas vagy bódult,-magatehetetlen személy (kísérő nélkül),
    -botrányosan viselkedik, magatartásával, tevékenységével vagy más módon zavarja a többi utast,-magatartásával, tevékenységével vagy állapotával a közlekedés biztonságát, saját és utastársai testi épségét, egészségét, a jármű vagy berendezéseinek épségét, tisztaságát veszélyezteti,
    -a szolgáltatást jogosulatlanul veszi igénybe,és menetjegyet felszólításra vagy ellenőrzéskor sem vált(felszólításra vagy ellenőrzéskor történő jegyváltás: V.1.1. fejezet szerint a hév jegyellenőrnél történő vásárlás, továbbá V.2.1. fejezet szerint beléptetéskor vagy felszálláskor történő vásárlás),
    -a személyszállítási szerződés megkötését tanúsító vagy utazási jogosultságát más módon bizonyító igazolást, illetve kedvezmény igénybevételére jogosító igazolványát–felhívás ellenére –nem mutatja fel,-a menetdíj, a menetdíj-különbözet vagy a pótdíj megfizetését megtagadja(menetdíj a járművön az adott utazás kapcsán: V.1.1. fejezet szerint a hév jegyellenőrnél történő vásárlás, továbbá V.2.1. fejezet szerint beléptetéskor vagy felszálláskor történő vásárlás),-az utazási feltételeket nem tartja be.BKK Üzletszabályzat15/61A magatehetetlen vagy a szolgáltatás igénybevételére kísérő nélkül nem képes személy, valamint a hat éven aluli gyermek a személyszállítási szolgáltatás igénybevételére kísérő nélkül nem jogosult. Hat éven aluli gyermekek csoportos szállítása esetében minden tíz gyermekre legalább egy kísérőnek kell jutnia,és törekedniük kell arra, hogy a fel-és leszálláshoz több ajtót vegyenek igénybe.

    Hagy ne menjek fel neked a MÁV, Volánbusz, Gyesev, vagy a Deutsche Bahn honlapjára. Szerintem ugyanez fog visszaköszönni.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #70234880 #79 üzenetére

    Még egyszer összefoglalólag:
    - Bannolásban nem hiszek, az értelmetlen
    - Ezzel szemben annak még lehet értelme, hogy az internethez való hozzáférést feltételhez kötik, aminél nem csak a szolgáltató ÁSZF-ét kell elfogadni, (mert az ugye most is megvan, csak ki olvassa el, elolvastad?, rémlik, hogy létezik) hanem ennek része egy nagyon egyszerű hogyan viselkedjünk az interneten etikai kódex is.
    - Ezt esetlegesen ki lehet egészíteni egy primitív tesztel, hátha el lehet érni, hogy ne átolvasás nélkül írjon alá egy papírt, mert nem az a cél, hogy aláírja, hanem, hogy tudja, egyszer végiggondolja, hogy kockázat, ha minden levélre kérdezés nélkül rákattint, a standard jelszó nem az 123456 és nem is az unokája neve.
    - Az életben van rá példa, hogy (köz)szolgáltatás igénybevételét feltételhez kötik
    - Arra is van példa, hogy egy joghoz ismétlő vizsgát kell tenni. (pl: USA jogosítvány)

    Utolsó előttire mondtad, hogy dehát olyan nincs, ezen horkantam fel, s hoztam a példát amit nem tudtál hova tenni.

Új hozzászólás Aktív témák