Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood

    veterán

    Ez biztos nagyon fontos,de ennel szerintem sokkal fontosabb lenne a teljes intenret szabalyozasa.

    Ahogyan egy muszaki hibas autoval sem vehetsz reszt a kozlekedesben, ugy az osszes kartekony eszkozt azonnali hatallyal le kene vagni a netrol.

    Ugy kepzelem el a dolgot, hogy amennyiben egy adott iprol barmilyen szabalytalan,torvenytelen dolog tortenik, a szolgaltato koteles azonnal felfuggeszteni a vegpont hozzafereset.( ha nem teszi meg,akkor a szolgaltato(esetleg az adott orszag) teljes ip tartomanya tiltolistara kerul)

    Nyilvan ez rengeteg egyszeri usernek okozna baromi nagy problemat,akiknek kulonbozo "virusok" zombit csinaltak a gepebol.
    Igen,ez igy van,de senkit nem erdekel!

    Ha reggel az fogad az utcan,hogy ejszaka valami reszeg hulyegyerek betorte a kocsimon az osszes lampat,akkor en tehetek ugyan feljelentest, de a forgalomban nem vehetek reszt,amig meg nem csinaltatom.

    Szerintem ez az egesz annyira kezenfekvo, hogy nem is ertem,miert nem alap ez az interneten.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • kenwood

    veterán

    válasz e-newsee #11 üzenetére

    Ket dolgot tudok elkepzelni :
    - nem tudsz szoveget ertelmezni
    - az "azonnal" szo kozeppontba helyezesevel a https://hu.wikipedia.org/wiki/Szalmab%C3%A1b%C3%A9rvel%C3%A9s [link] mintapleldajat prezentaltad.

    gyk : nem azokat az ispket szankcionalnam,akik 1 perc helyett egy ora utan lovik le a fertozott gep kapcsolatat,hanem azokat,akik abszolut elzarkoznak tole.

    Az osszes ip requestjet az adott usernek egy belso lapra kell iranyitani, ahol megtudja,miert kerult felfuggesztesre,es azt is, hogyan tudja megszuntetni (virusirto link,szakember elerhetoseg stb ...) Idealis esetben meg a targynapon vissza is kapja (vagy eleve nem volt surgos neki)

    Nyilvan amint elterjed akar a userek,akar a vallalkozasok kozott, hogy aki szarik a securityre, annak ugrik a kapcsolata, akkor nepszerubbe valnak a haztartasokban a vedelmi megoldasok, es mar a kisebb cegek is gazdasagi kockazatnak tekintik a tul alacsony security budgetet.

    Pont annyira kell torodnie a szabalyozo hatosagnak a kieso bevetelekkel,mint amikor egy ettermet zarat be antsz, vagy barmilyen gazdasagi egyseget a nav,tuzoltosag,katasztrofavedelem etc ...

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • kenwood

    veterán

    válasz #90384640 #14 üzenetére

    Fuuu,te elmentel valami nagyon mas iranyba :D

    A forgalom iranyabol valoban nonsense a megkozelites.
    VPN-re es TOR-ra is mukodik az, ami az ispnel.
    "en azt ertem, hogy nem te tamadtal,hanem valaki bevpnezett az ipdre, de ez engem nem erdekel. Nekem az az ip kell, ami hozzad becuppant, ha ezt nem logoltad, akkor te vagy a felelos"

    Erted,elutnek valakit a kocsiddal, felirjak a rendszamot.
    Te pedig szettarod a kezed, hogy megdonthetetlen alibid van,te biztosan nem tartozkodtal a baleset helyszinen a megadott idopontban,de azt nem tudod,kinel volt akkor a verda,mert az egesz falu tudja, hogy benne van a kulcs mindig,es nem szolsz,ha valaki elviszi par orara a tudtod nelkul :Y

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • kenwood

    veterán

    válasz #90384640 #16 üzenetére

    Bocsanat,mester,koszonom az oktatast.

    Gyorsan bepotlom a hianyossagokat.

    Eddig ugy tudtam, hogy csak a forgalmat lehet titkositani, de neked hala kiderult,hogy az ip cimet is.
    Megyek,ra is nezek a logokra,hatha talalok nehany titkos iprol erkezett requestet.
    Titkositva hany karakter egy ipv4-es octet ? ott is max. 3, csak lehet 255-nel nagyobb, meg a teljes ascii tabla ? :DDD :C

    Multkor lefagyott az egyik szerverunk. Lehet,hogy az volt a baj,hogy titkos iprol jott a request,es nem tudta,hogy hova kuldje a valaszt :DD

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • kenwood

    veterán

    válasz Silεncε #19 üzenetére

    Te is elmentel abba az iranyba,mint a szaki elotted.

    Ti arrol beszeltek,amikor ket bunozo kommunikal egymassal,en pedig arrol, hogy egy bunozo megtamad engem, mint torvenytisztelo polgart,es elbujik a vpnek moge.

    Vagy olyan szolgaltatotol kapta az ipjet,aki sulyos buncselekmeny eseten sem segiti a nyomozast.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • kenwood

    veterán

    válasz #90384640 #21 üzenetére

    Csak egy tema lett volna, amit az utolso bekezdesben mar reszben erintettel is
    a vbilag uralmi orszag jol hangzik, bar teny, hogy elobb lesz fizikailag szeparalt keleti meg nyugati internet,mint az.

    Minden mas a te temad,ami engem akkor sem erdekelne, ha nem ilyen lekezlo modon probalnad eloadni.
    Kiszallok, ez volt az utolso commentem itt.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Új hozzászólás Aktív témák