Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #112 üzenetére

    "Én nem nagyon láttam nem valós kritikát az EU részéről.": a hsz-ben, amire válaszoltál, volt egy.
    de tudnék még párat:
    - például az eu-s támogatások kifizetését ahhoz is akarta kötni egy-két forrófejű ep képviselő (pl. akiknek van mozgási energiája), hogy ratifikálják-e az isztambuli egyezményt. ez konkrétan elvi hiba, mert ha egy egyezményhez való csatlakozás önkéntes, akkor tilos további feltételekkel erőltetni a csatlakozást (és itt teljesen mindegy, hogy melyik egyezményről van szó, legyen az hasznos vagy totálisan jogsértő), ha meg a csatlakozás kötelező, akkor minek ratifikálni.
    - egy csomó felszólalásban hallani, hogy lassan gyakorlatilag minden feltételt belevennének az eu-s támogatások folyósításához, miközben mindenki tudja, hogy jogszerűen ezt nem tehetik meg. a támogatások folyósításának folyamata le van írva a csatlakozási szerződésben, pont. azt módosítani egyhangúlag lehet, az meg nem fog menni. jelenlegi eu-s szabályok szerint például a magyar meg a német szavazat ugyanúgy pontosan egy darab szavazat. ezt megkérdőjelezni csak komolytalan populista, helyi politikai érdekeket kiszolgáló nyilatkozatokban lehet.

    "Azért például nem csesztették, például.": nem hát, közvetlenül azelőtt acsarkodott az összes eu tagállam, hogy miért építünk kerítést, mielőtt megépítették a sajátjukat... például az osztrákok a magyar határon is építettek kerítést, miközben az schengeni belső határ, tehát illegális, miközben hörögtek, hogy a magyar határ azon részén, ami schengeni külső határ, hogy merünk kerítést építeni.

    elég sok eu-s meg hasonló hírt megnéztem mostanában, nevetséges és rémisztő, hogy gyakran az orbánék szintjét se ütik meg. nekik szégyen, nekünk meg sz.r jövő.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Aktív témák