Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #65675776 #30 üzenetére

    „de ilyenkor gondolom az android nem számít linuxnak”
    Amennyiben megmutatod, hogy a Linux fölött futó virtuális rendszer által bekapott szutyok milyen módon tudja megfertőzni az én asztali rendszeremet, máris kezdek idegelni.

    „Amint elkezdene terjedni a linux az otthoni átlagfelhasználóknál, egyből lenne rá tömegesen kártékony kód is.”
    Vajon az nem elég csábító a gonosz bácsiknak, hogy a webszerverek nagyobb része Linux?

    Azt az alapvető strukturális különbséget hagyjátok ki általában, hogy ellenőrzött szoftvertárolókból kerülnek fel a csomagok. Persze, ezt is el lehet cseszni, külső progikat feltenni hülye windowsos megszokás miatt f.sz tudja, honnan. De nyilván nem véletlen, hogy az Apple, a Google, és utolsóként az MS is rátalált erre a megoldásra. Utóbbi alig 35 év után arra is, hogy ha kiderül egy hiba, akkor azzal nem várunk a következő keddig sem, különösen nem, ha éppen most van kedd délután.

    „Csak ugye a sok felelőtlen júzer” vs „ha lopják, lopják a miénket”
    Mintha csak a sok felelőtlen júzer tehetne mindenről, az MS-nek semmi, de semmi szerepe nem lett volna…

    „Ja igen, mert kb minden eddigi linuxos retket benyelt”
    Ja, persze. Mik is voltak azok? Te nem értesz hozzá, szerinted ő sem, de azt mindketten tudjátok, hogy benyelt valamit. Hát, mit mondja, hiteles vélemény.
    Az Ubuntu iszonyatosan nehéz telepítését (nyelv, billentyűzet kiosztás, idő, partíciók, név, jelszó, zárt meghajtók és mp3 lejátszás telepítése) kb. elsőre megtanultam. Akkor én a te szemedben már zseni vagyok?

    Miért kell ezeket a köröket mindig lefutni? A Linuxra írt „vírusokat” még pár perc memorizálás után bárki vissza tudja mondani.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #65675776 #36 üzenetére

    „ott tipikusan komoly szakemberek dolgoznak”
    Igen. Ettől még megérné. A windowsos vállalati rendszerekkel, webszerverekkel is komoly szakemberek dogoznak (legalábbis kapnak mindenféle MCITP, MCTS, MCPD, MCSA, meg ilyeneket), a Windows szerverek még sincsenek nagyobb biztonságban.

    „Androidra és OSX-re is jut be vírus rendszeresen ezekből az ellenőrzött tárolókból.”
    Hogy a lehetőségeiben jó rendszert még ezek a cégek X okok miatt nem használják jól, az egy dolog. Hogy a Linux disztrók saját tárolói ennél sokkal komolyabban vannak ellenőrizve, az meg egy ennél sokkal lényegesebb másik.

    „Ahogy a Transmission is ellenőrzött helyről”
    Akkor most tartunk ott, hogy elkezdted sorolni a számtalantól majdnem végtelen távolságra lévő ilyen eseteket. Ehhez képest… Annak ellenére, hogy X okok miatt a Linux szerverek mégiscsak törhetők.

    Egy szó, mint száz, sem a Linux biztonsága (amire te magad hozol példát), sem a használati statisztika nem igazolja, amit állítasz.

    „A termelés viszont nonstop”
    Nyilván nem az MS hibája, de balfasz dolog – főleg közvetlenül – netre kötni termelő gépek vagy más belső rendszer számítógépeit, amikre a biztonság miatt ilyesfajta frissítéseket kell tenni.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #65675776 #41 üzenetére

    Ez nem ennyire egyszerű. Ha mondjuk ugyanaz a sérülékeny java, flash, stb. dolog fut egy UAC-s Windowson és egy kikapcsolt UAC-s, vagy UAC nélküli Windowson, akkor máris nem ugyanaz a helyzet. És ezt lehet tovább gondolni... Pl. androidon se lenne annyi kártevő, ha a google által minden hónapban kiadott hibajavító csomagok eljutnának a nem csak android refenece készülékekre is.

    A víruskeresők frissítését meg szerintem többnyire nem lehet letiltani, nem is lenne igazából értelme neki. :F Avaston pl. szerintem sosem lehetett tiltani emlékeim szerint, bár mondjuk a Windowsos MSE-n a frissítésekkel együtt azt is le lehet tiltani - sajnos.
    Amúgy jah, különösen az XP-s korszakra volt jellemző, hogy kb. mindenkinél tört Nod32 futott. Életemben nem láttam sehol eredeti Nod32-t. :N

    Viszont az animáció tiltása dolgot nem értem. Nem te vagy az első aki ezt írja, de nem tudom elképzelni ezt a problémát, hogy miért lassítaná a munkát néhány fasza animáció, ami egy kis igényességet ad a munkaterületnek. Lehet én vagyok lassú felfogású, vagy az a gond, hogy nem kávézok, de a munkámat nem az animációk fogják lassítani. - persze nem arra gondolok effekt alatt, mikor forog az egész desktop 3D-ben. Azt csak akkor csinálom, ha el akarom kápráztatni a Windows vizuális sivatagához szokott kollégákat. :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák