Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz AVhelper #67 üzenetére

    Alapvetően jól látod a lényeget. :K A japánok esetében talán az a makacs konzervativizmus, a szabályokhoz való végletekig ragaszkodás, ami az életben mindenhol és mindenkor jellemzi őket, a hosszú távú kudarcok kulcsa is napjainkban.

    Nem voltak képesek olyan újításra, olyan szemléletmód váltásra gazdasági szempontból, mint a II. világháború után.

    A mindenkinél gyorsabban bővülő kínai gazdaság (és a koreai is) egyszerűen elrohant mellettük, és bár ötlet, innováció és "know how" akad még bőven japán oldalon, az "entry level" piacot soha nem tekintették fontosnak, ez pedig súlyos hiba volt.

    Én mindig sajnálom, amikor egy régi, tradicionális márka "válik az enyészetévé"...

    Ugyanakkor a Hisense kapcsán én egyelőre nem látom annyira borúsan a jövőt. Sőt, bízom benne, hogy a Hisense "világuralmi tervei" (amelyet sokszor, meglehetősen egyértelműen fejtettek ki a cég vezetői) olyan tervekhez vezetnek, hogy a legjobb szakembereket és technológiákat szerzik meg maguknak, és minden kontinensen piacvezetők lesznek innovációban.

    A saját ULED (QLED) technológiájukban van még bőven potenciál, ahogyan az is biztos, hogy az LCD televízióknak még nem áldozott le egy jó darabig.

    Ha belépnek a tévés piac minden szegmensére, a létező összes technológiával, a saját, óriási tőkéjükkel megtámogatva, akkor a konkurenseknek főhet a feje, az biztos.

    Már elég erős "know how" is áll mögöttük, így én szeretettel várom a Toshiba márkanév alatt 1-2 éven belül kiadott 3D OLED tévéiket. :K

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák