Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyix

    őstag

    válasz Oliverda #41 üzenetére

    "Nem több az pedig. Nézz meg bármilyen kimutatást."

    megnézhetek, szinte mindegyiken több, már aminek valóságalapja van.
    Legutóbb konkrétan 6%-ot láttam méghogy egy mikrofos kimutatáson (ők pedig aztán nagyon szeretnék alábecsülni, de ez még több mint máshol szokták írni) valamelyik topikban linkelte valaki szerdán talán, csak nem emléxem hol.

    "Nem mindenkinek van kedved és affinitása szívózni egy op. rendszerrel hogy normálisan működjön."

    igen én is, ezért használnék inkább win helyett linuxot (már ha lenne rá elegendő játék), hogy ne kelljen mindig a win marhaságaival szívózni.

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Oliverda #41 üzenetére

    Visszaolvastam, de csak a gúnyolódásod találtam.

    Figyelj, én ebben a topicban egyszerű userként nyilatkoztam az Ati driverekről. És mint ilyen, csak a tapasztalataimra támaszkodhatok, miszerint az Ati (vagyis már az AMD) driver fejlesztés szempontjából igencsak le van maradva az Nvidiahoz. Ha már verik a mellüket hónapok óta, hogy az eredményes Intel per után a sikeresebbnél is sikeresebbek tudnak lenni, akkor talán rágyúrhatnának a supportra is, merthogy a driver fejlesztés részben oda tartozik. Hogy mégis miből vonom le ezeket? Pl abból, hogy a mobility 5000-es széria január eleje óta kereskedelmi forgalomban van, de drivert a sajtá honlapjukra március végén tettek ki windowsra is, linuxra meg azóta sem. Ellenben az nvidiánál még olyat nem tapasztaltam, hogy késlekedne a windows támogatás, a linuxos is max 1-2 hónapot. Az intel is kezdi összekapni magát.
    De ha nem hiszed, guglizz rá a driver problem kontextusra az nvidiaval és az atival, és nézd meg a találatok számát. Nyilván az előfordulások száma azért statisztikailag jól mutatja, hogy arányában melyikkel szívnak többet az emberek. Engem nem lep meg az eredmény.
    Az ismerősi körömben is, mely szerencsére nem 2 emberre korlátozódik, többen szívtak atival mint nvidiaval.

    A játékos dologra meg annyit, hogy madgie fórumtárs jött, hogy egy játék alatt egy ki nem adott driver milyen klafa, én meg erre írtam, amit. Azért te is érzed, hogy egy pre driver habár előre mutató lehet a leendő minőség szempontjából, de amíg ki nem adják, nem mérvadó. Főleg akkor nem lesz, ha annyiban marad, hogy csak az alá az egy játék alá hoz fejlődést. De ne legyen igazam, mint Ati felhasználó, nekem is az a jó, ha jól csinálják, amit. De eddig nem azt tapasztalom...

    A kijelzős dologra: igen, minden notin van fényerő szabályzó, de két szót kihagytál a dologból: kontraszt és gamma. Azt meg hadd ne magyarázzam meg neked ezek után, hogy miért van ezekre szükségem. A billentyű kombóra meg annyit: nem vagyok régóta nagy gamer, de sose voltam az igazán. Főleg nem mortal kombatos, hogy megjegyezzem a teljes kivégző mozdulatsort. Nekem pont elég a ctrl+c és társai, mindenhol máshol a komfortos GUI-kra hagyatkozom.

    És összességében: egyáltalán nem fikáztam az amd+ati páros hardvereinek minőségét, ha ezt akartad kihozni. Abban nagyon jók szerintem. Amit kritizáltam, az a drivereik minősége, és azt meg ecseteltem, hogy miért.

    Az OS-ek részesedéséről: [link]. Ezek után te se várd el, hogy számadatokkal támasszunk neked alá bármit, mert jó lenne ha te sem 'urban legendekre' támaszkodnál.

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Oliverda #41 üzenetére

    Nevezzük megalapozott találgatásnak. (Amúgy asszem nem egyet értünk jó rész alatt.) Ha abból indulok ki, hogy az ELTE fizika intézetében még nem láttam wines gépet (osx-ből egyet), a tanárok is linuxos laptopról prezentálnak, és több gpgpu project is fut, akkor azt hiszem az egy pont ide. Aztán talán arra nem kérsz sok oldalas bizonyítást, hogy szerverkörnyezetben a linux elterjedtebb, a gpgpu meg nem épp asztali felhasználás. Nem, a hd filmek gyorsítása nem számít, mert nem vesznek rá több millióért profi kártyákat.

Új hozzászólás Aktív témák