Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nexplo

    őstag

    válasz opr #13 üzenetére

    Pont ezt akartam írni én is. :) volt egy röpke időszak amikor a gémer cuccok összementek, de megpróbálva megtartani a szolgáltatások nagy részét. Ebből is sok mindent ki lehetne hozni :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz opr #13 üzenetére

    Azt a korszakot mindig vissza lehet (és köll) hozni.

    ;)

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz opr #23 üzenetére

    "- Quake3
    - StarCraft: Brood War
    - Heroes III
    - AoE II
    "

    I see you are a man of culture. :D

    Egy kis ZDoom meg NFS: High Stakes / Porsche Unleashed a levesbe és tökély.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz opr #26 üzenetére

    De mé a III (LAN-ozgattunk vele egy keveset)?

    A High Stakes gyakorlatilag egy Hot Pursuit 2.0 - szebb, jobb, gyorsabb, több. Összes NFS III-as map (és cops) megvan benne. Meg az audio trackek... főleg Rom di Prisco és Saki Kaskas. Egy más világba kerül az ember, már csak a menüben matatva is.

    Amúgy mi is nyomtuk anno multiba; floppyn cserélgettük a ghost carokat. Volt egy-két brutál időm McLaren F1-gyel + billentyűzettel. ;]

    Nyilván, ha a kettő közül először az NFS III-on szocializálódtál, közbevág a nosztalgia feel személyes része.

    A Porsche Unleashed meg...az utolsó IGAZI NFS (Az UG 1-2-vel még elég sokat játszottam, mert jók voltak - de már nem NFS. Ami meg utána jött, az a teljes érdektelenség kplsthxEA.). Külön bejön, hogy kicsit szimulátorosabb, nehezebb az irányítás. A Porschék meg... szó szerint babakorom óta a szüvem csücskei. 930 Turbo & 959, mmm...

    A legszebb amúgy az egészben, hogy a mai napig tudod mindkettőt játszani online az IPlonunge nevezetű progi segítségével. A gémek felpatchelve simán mennek Win10 alatt, de célszerű felkészülni some hard competitionre. :D

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • nexplo

    őstag

    válasz opr #44 üzenetére

    Ez tök jól hangzik. Megnyugtattál hogy nem csak én voltam "függő". Mi is toltunk ilyeneket és nagyon jó visszagondolni rá. Ezek örök emlékek maradnak szerintem annak aki részt vett ilyenben :)

    [ Szerkesztve ]

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz opr #44 üzenetére

    Igen, a gép tudott csúnyán korlátokat szabni. Szerencsére én PII 333 + 128 MB + Voodoo 2-vel találkoztam az NFS: HS-sel és szépen ment.

    LAN-ok: Ez az időszak itt általános iskola felső tagozatában kezdődött ('95-től), órák után a gépteremben. Mindig összejött 4-8 ember, akár különböző osztályokból / évfolyamokból, aztán had szóljon. Először DOOM shareware, majd Quake shareware, eleinte még keyboard only. Ezutóbbival igen sokat nyomtuk - és már itt sejteni lehetett, hogy majd pubkiürítő állat leszek. ;] :DDD

    Aztán 2000-2001-ben effektíve törzstagok voltunk egy diósdi LAN klubban, szinte minden nap lejártunk. Quake 2 (The Edge ofc), CS 5.0 beta, UT, Carmageddon, Rouge Spear, SC. Régi szép idők..

    Évekkel később sok 2-3 playeres LAN-t szerveztünk nálam. SC: BW, Warcraft III: TFT pörgött főleg. Egyik spanommal még a Baldur's Gate első részét is kinyomtuk 2 player only. Az a game nem csak single-ben ütős (AMD 5x86 PR100-ról váltottam akkoriban). Fallout: Tactics kóstoló is volt, de sajna az (az univerzum) csak az én szüvem csücske volt. Majd egy (mára elhunyt, R.I.P. bro ;___; ) barátommal volt ~4 évig helyenként 1v1 LAN. Kvéjk, S.T.A.L.K.E.R., Far Cry 2, Warhammer 40K, ez-az. Egyszer-egyszer a bátyja is becsatlakozott harmadiknak.

    Aztán egy másik, gyerekkori jóbarátom rakott otthon össze gyakorlatilag egy LAN termet; 8-10-12 gép helyben, aki akarta, az hozta a perifériáit (vagy akár a komplett vasát), aztán hadd szóljon. Egyértelműen a Warcraft III TFT és CS 1.6 ment a legtöbbet, de néha ez-az becsúszott melléjük (pl. NFS III, Re-Volt - egyszer még Kvékezni is megpróbáltunk a srácokkal, de nagyon hamar kiderült, hogy az égvilágon semmi, de semmi értelme ;] ). Ezek a nagy - általában legalább 6, de gyakrabban 8 vagy még több fős - LAN-ok évekig mentek, 3 hetente, igény szerint ottalvósra megrendezve, grillpartival egybekötve, miegymás.

    Aztán a barátomnak gyereke született, szépen lassan elkezdtek ritkulni az összeröffenések, majd a második gyerek (2016) óta szünet van. Én azért nem adtam fel, és pl. 2016 nyarán kb. minden másnap volt egy 2-3 gépes "LAN" nálunk. A kétgépes verzióban egy jó cimborámmal Heroes III Complete-eztünk (ennek tényleg az egyik varázsa, hogy mellette lehet mást is csinálni), a háromgépesnél meg ZDoom-ot nyomtunk, saját mapon (elkezdtem szöszölni Doom Builder 2-vel - hogy ez MEKKORA királyság), közben beficcent némi sütögetés, akármi. Meg bekerült a repertorába a Call of Duty: World at War kooperatív zombi modja; ezt is vagy egy-másfél évig, szinte napi rendszerességgel nyomtuk a pinyóban esténként. Ketten, hárman, négyen, mikor hogy.

    Most kb. 1 éve hiatus van, de visszatérnek még a LAN idők.

    LAN 4 lyfe, bruh. :D

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz opr #47 üzenetére

    Ne is add fel! Vigyük az old school nonpluszultra fun fáklyáját ebben az elonline-osodott, személytelen és egyre szüvsajdítóbb, millenialvagyoktweeteled? / bruhIgotfamily időkben. >: |

    A kétfős LAN is LAN. Igaz, hogy nem olyan, mint a 4-6-8-12 fős, de LAN. :D

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • nexplo

    őstag

    válasz opr #47 üzenetére

    Én is ezen agyalok hogy össze kéne hozni egy ilyet. Csak sajnos sok barát már eladta gépét vagy egy 10Ft-os notira váltott amin egy rakás játék nem fut már :)
    Egy két olcsóbb gépet lehet összedobok én is majd a saját projekthez. Régi játékokhoz egy 20K körüli gép is elég :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Új hozzászólás Aktív témák