Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz orbano #61 üzenetére

    " nincs ilyen entitás a világon, hogy kormány. emberek vannak. kis hazánkban 10 millió darab."

    Így van viszont az a pár ember hozza meg az ország pénzügyi döntéseit és nem az a másik 10millió! Ez a nem mind1!

    A másik meg, hogy amíg a sérültnek kell elmennei megvenni a tetanuszt, meg 30 éves altatógépekkel dolgoznak, kórházakat zárnak be, addig nekem senki ne akarjon 4600milliárdot "sportra" költeni, miközben álltalános iskolákat zárnak be mert nincs egy normális tornatermük!

    Mellesleg a grafikon javítva ha elolvastad volna a hszeket is :)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz orbano #61 üzenetére

    "vazze. bármelyik kormányt le lehet váltani, amelyiket a nép (Te, vagy én, vagy akárki) nem tartja alkalmasnak a posztjára. ezt is, az előzőt is, akármelyiket."

    Valamiért mégsem teszik, egyelőre. És ha megteszik, az sem lesz szerintem valami hűdejó, nem vagyok elájulva egyik ma színen lévő párttól sem. Hiába lehet visszavágni azzal, hogy "bármikor leválthatjuk a kormányt", ha nincs kire... :) Kisebb/új/szegényebb pártoknak a kopogtatócédulázás és a pénzhiány miatt nem sok esélyük van bekerülni a Parlamentbe, kivéve, ha koalícióba lépnek egy nagyobbal. Valamilyen szinten megoldás lehetne szerintem az Alsóház felállítása, ahol úgymond a Felsőházba be nem került pártok mutathatnák meg, mit szeretnének. Mert így... nincs megfelelő alternatíva.

    A diagram meg csak egy diagram, én Gazdasági ismeretek órán is tanultam az effajta megjelenítésről, nem kell ezen kiakadni. Természetes, hogy minden oldal úgy mutatja be az adatokat, hogy neki jobb legyen. Persze ez egy okosabb célközönségnél nem jó, mert felhúzzák magukat rajta, de a pórnép felé logikusan érdemesebb ilyet mutatni. Attól függetlenül én sem tenném; nekem politikusként azt hiszem az igazság lenne az imidzsem. :) Egyre jobban eladható. :D

Új hozzászólás Aktív témák