Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz quarros #11 üzenetére

    Ertem, hogy mi akar lenni a 10x mernok, epp azt mondom, hogy ilyen, altalanossagban, nincs. Olyan van, hogy az adott terulethez valaki nagyon ert, emiatt azt a reszfeladatot gyorsabban oldja meg. Viszont 10x csapatokat nem latok, pedig 10x mernokokbol lehetne azt epiteni, nem? Ha nem lehet, akkor azok valojaban nem 10x mernokok.

    Jo programozocsapatok kozott nincs 10x kulonbseg. Neha van 1.5-2x, de az is ritka.

    while (!sleep) sheep++;

  • emelhu

    aktív tag

    válasz quarros #11 üzenetére

    Szerintem a 10x programozó egy marhaság.

    Mindenki másban erős és gyenge.
    Mindenkinek másd a kreativitása, monotónia tűrése, szorgalma, türelme, memorizáló képessége.

    Ahol 10 "zseni" dolgozik együtt, az olyan, mint amikor egy üvegbe "nagy kavicsokat" teszel.
    Néhány nagy kavics belefér.

    De ha 'vegyes' mérettel töltöd fel, a néhány nagy kavics mellé közepesek és kissebbek is beférnek.
    Sokkal(!) több fér bele, úgy hogy ugyanannyi nagy is van benne.

    Erről szól pl. a beton szilárdsága. A rómaiak óta kiderült, hogy működik. :D

    Egy jól felépített szervezetbe szerintem kevés kiemelkedően tehetséges személy kell és sokkal több, őt támogató, segítő, keze alá dolgozó munkatárs.

    Szerintem az amcsi model (már amennyire ismerem) nem optimális.

    ...és akkor még nem beszéltünk arról, hogy ezek a "kavicsok" nem fix méretesek, az idővel a fejlesztők változnak, fejlődnek.
    Csak a példa, egy junior, aki "lusta" kódernek bizonyul ritka kreatív lehet a tervezésben ha kinövi magát, tapasztalatokat szerez, ráérez a feladatra.

Új hozzászólás Aktív témák