Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #9 üzenetére

    A mozgás miatt pedig mindenki várta, hogy betegyék az OLED-be a BFI miatt.
    Szóval ez tendencia sajnos, hogy megint jön a PWM a BFI-zés miatt.
    Hogy száradna már le a kezük... :D

  • sb

    veterán

    válasz Joshi #11 üzenetére

    OLED-en már nem lenne érdemi összefüggés de ha ok-okozattól eltekintünk, akkor maga a végeredmény hasonló. Ki-bekapcsolod a képpontokat a köztes fekete frame-re, magyarul villogtatod az amúgy hold & sample kijelzőt. Akárcsak PWM-nél... ott a fényerőszabályozás miatt. (Ami persze itt is megvan mivel BFI mellett nyilvánvalóan csökken a fényerő - mivel fizikailag ugyanaz történik gyk.)

    LCD-n pedig még gyakorlatilag a PWM adta a BFI fizikai alapját is. Itt sem lennék meglepve, ha összekötnék a "kellemest a hasznossal". Tudtommal nem is minden OLED PWM mentes (az AMOLED-eken felül).

  • sb

    veterán

    válasz azbest #13 üzenetére

    24-en ki villogtat? Mesélj már, plz!
    60Hz-es BFI van, de aki azt nézi az meg is érdemli... 120Hz felett már nem annyira vibrál (valahol 80 körül van kb. a szem érzékenysége, perifériás térben talán kicsit efelett). Persze ettől még simán okozhat rossz érzetet, fejfájást, stb...
    Talán nem véletlen, hogy a vetítőgépek is 72Hz-en villogtak mióta kitalálták őket, hiába 24fps-t látsz.

    A lényeg, hogy egy rakás TV 120Hz-en megy PWM-ben, sokkal fentebb nem szokás sajnos, csak a jobb TV-ken vagy monitorokon. Noti panelekben jellemző a 10-100k-s freki, monitorokban meg inkább a teljes PWM mentesség mintsem a magas frekis PWM.
    Rtings teszteket javaslom átnézni, hogy hogyan használják/függ össze a PWM a BFI-vel.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #15 üzenetére

    Ha nincs PWM "csak" BFI akkor oké. Reméljük a TV-k megmaradnak itt.

    Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Én a BFI-t is kukáznám a picsbe. Ne villogjon aminek nem muszáj amikor végre elhagytuk a CRT-t és társait pár éve. De az LG OLED-ekbe is közkívánatra került vissza a BFI.
    Másra jó és valóban itt már nem musthave technológiailag a BFI-hez, mint LCD-n, de ha bekapcsolod ugyanaz a hatás mint PWM-nél... csak általában még a freki is kicsi.

    OLED-nél már szinte tökéletes a response time, nem szaros 24p-vel kellene meghajtani és akkor nem lenne gond a mozgással és nem kéne sírni a BFI villogtatásért.

    @azbest
    Technikailag több okból tették be a villogtatást, de elvben hasonlóak. Nem a szaggatottság miatt, hanem a mozgásátmenetben valaminek az elfedésére.
    Régen a moziban a képkocka csere miatt. A filmtekercsen nem rögtön vált át a két képkocka. Nagyjából ilyesmi gyorsításra jó LCD-n is. Ott sem azonnali a váltás két kép között. Mivel lassú a response time így inkább "átfolyik" egyik képkocka a következőbe. Emiatt a mozgás elmosódik... állítólag.
    Szerintem halottnak a csók, mert egy 24p filmen mozgó jelenet közben eleve egy mosott paca van az állóképen is.

    A frekije viszont mindig több volt. 24 képet másodpercenként már nagyrészt folyamatosnak látunk, de a villogást máshogy érzékeljük. 24Hz az brutális stroboszkóp lenne. 80-100Hz körül kezd olyan lenni ahol már nem érzékeli a szem. De ettől még felette is fáraszt. Alatta meg konkrétan látod.
    A hálózati váltóáram frekijét is látni lámpánál, főleg perifériás látómezőben.

Új hozzászólás Aktív témák