Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X-Master

    tag

    Nekem nemrég ment tönkre egy Akai CS-F12 deckem. Gondoltam, veszek egy újat, valami igazán jót. Teac volt, egy darab az egész neten 100 ezer forintért. Szuper meg új meg garanciás, de azért sok. Mondom várok egy kicsit, meg kinézek a piacra. Töredékéért jutottam hozzá egy tökéletesen működő Pioneer CT-W606DR-hez. Az Akai-t nem érte meg javíttatnom, mert többe lett volna mint a Pioneer. Eladtam hibásként, még úgyis többet adtak érte, mint amenyi a Pioneer volt.

    Zenéről az a véleményem, hogyha tehetem, 192/24-es vinyl ripeket hallgatok. A SACD is jó, van egy semmihez sem fogható hangzása, de valahogy nem olyan természetes és gazdag, mint a bakelit. A legjobb persze a digitális stúdióanyag. A legszebb minőségű felvétel, amit eddig hallottam, az az Europe - Final Countdown című lemeze 192/24 vinyl ripben. Állítólag oroszok megszerezték a mesterlemezt és arról készült a rip. Én elhiszem, mert mai felvételeket is leiskoláz. Vannak zenekarok, amik viszont CD-n szólnak jobban, arra hangolják (főleg újabbak), de olyat is hallottam hogy MP3-ra hangolnak. Na az gyalázat.

    Én még kocsiban is FLAC-et hallgatok pendrive-ról. Évek óta kerestem hozzá az eszközt, míg végül 2-3 éve a Pioneer előjött egy FLAC-kompatibilis szériával. 18 ezer forintért ajándék. Kár hogy csak a CD minőséget bírja (44.1/16), pedig 192/24 is jó lenne.

    Kazettás deck meg úgy szól a legjobban ha digital RCA (koax) kábelből veszel kettőt, és azokkal kötöd össze a csatornákat. ELég egy közép kategória, én inakustik start használtam. 2 ezer ft az 1 méteres, nem vészes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák