Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Az AMD kimerte... Threadripperekkel. Jatekkal. Oanyam... :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dr. Akula #32 üzenetére

    Soha nem volt problema a memoriakkal, amig JEDEC szabvanyon belul maradtal, tokeletesen mukodott mind. Az XMP profilokkal volt gebasz az elso genes Ryzeneknel, ott mar viszont eleg valogatos volt. Amig a munkateruleted nem igenyli az extra magas frekvenciaju memoriat (ennek erdemes utananezni, Ryzen eseten van, ahol nagyon nagyon hasznos az extra memfreki), addig szarjad le, barmilyen szabvany memoria a JEDEC specifikacioi szerint menni fog. Ezt meg szokas adni a memoria gyartoi adatlapjan, akkor is, ha a kereskedesek altalaban csak az XMP adatokat adjak meg. :K

    Azt oszinten szolva nem tudom, hogy a masodik genes Ryzen mennyire erzekeny, tudom, hogy volt javulas, de hogy valojaban mennyi, az passz...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dr. Akula #38 üzenetére

    Jaaaa, akkor mar ertem a kerdest. :)

    Ez abszolut nem a proci hibaja, de ez teged, mint vasarlot nyilvan pont nem erdekel, szoval gondolkozzunk platformszinten:
    Szoval az van, hogy amikor megjelent a Ryzen es a Threadripper, az elso biosok osszefoglalo neve definicio szerint az volt, hogy "Fostalicska". De tenyleg. Szerintem az osszes alaplapgyarto HR-ese megindult, es egy gigaszi iszapbirkozason halomra oltek egymast az "emberekert, akik dolgoztak anno a Cyrix-on". Katasztrofalisan szarok voltak az elso BIOS-ok. Inkompatilitas, instabilitas, elfelejtett beallitasok, volt ott minden, aminek egy BIOS-nak soha nem kene lennie. Persze, egy uj architektura mindig kihivas, de szerintem (es ezt most nagyon szigoruan szerintem-nek kell erteni, mert abszolut univerzumtol kapott tipp) konkretan az volt, hogy 10 eve nem csinaltak az alaplapgyartok semmit. AMD nem volt tetel, Intel meg ugyan azt a procit adta ki 5%-al gyorsitva minden evben. Az En szemelyes tippem tehat az, hogy akinel a tudas volt, ezektol a cegektol konkretan lelepett. Dolgoztam azokkal a fajta zsenikkel, akik nelkul nincs jo szerias elso BIOS. Ket evnel tovabb egyik se birja, ha a munka nem valtozatos, es nincs kihivas, nameg, ugye, nem is kell birnia, mert mire megjelenik a gondolat a fejeben, hogy talan valtani kene, van 30 ajanlata mas cegtol.

    Szoval, TL;DR: Az early adopterek szokasukhoz hiven teljes erobol, csukott szemmel, tatott szajjal rohantak a faszerdoben.

    De, azota sok bit lefolyt az adatbuszokon, szepen lassan kikupalodtak a BIOS-ok, ma mar abszolut nem kell felni. Azert csak hogy biztos legyen a hotziher, a topikjaba az adott procinak beneznek, hogy megkerdezzem, milyen lap az ajanlott, de En ezt akkor is megtennem, ha a kezdetektol problemamentes platformot terveznek venni.
    Reszemrol egy R7 1700 van, sima "olcso" memoriakkal (Lofaszt olcso memoria, olyan nincs... Mondjuk, hogy nem arcatlanul rohejesen aljasdraga, hanem csak kibaszottul.), es semmi gond nem volt vele, becuppantottam, mukodott, orom-boldogsag, azota vigan fut egymas mellett a Plex server, a chrome, a firefox, az autodesk revit, meg az unreal engine, a visual studio, meg ami elmebaj meg eppen eszunkbe jut. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dr. Akula #42 üzenetére

    En nem dobnam ki azt a 2400-as memoriat, csak akkor, ha nagyon olyan a felhasznalasi terulet, ahol szamit. Keress ra, rengeteg forumon nezik ezt, van, ahol konkretan nincs semmi differencia a 2400-as es a 3200-as memoria kozott. :K
    Es ezt attol fuggetlenul mondom, hogy most veszed vagy kesobb.

    Az mar egy masik dolog, hogy ha halaszthato a dolog, tehat nem az van, hogy visszahozza az arat max par honap alatt az extra teljesitmeny, akkor En most mindenkeppen kivarnam a kovetkezo generaciot. 1 eve nem mondtam volna ilyet, de most nagyon ugy nez ki, hogy megint felporog a CPU-piac, es a kovetkezo evekben szet fogjak egymast gyilkolni a gyartok.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák