Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz ilyen_85 #6 üzenetére

    Nekem ez az auto nemgyerebe. Nem szidni akarom, de az oldalon egy jól hangó de semmit nem mondó marketingszöveget látok. 40 (80) km hatótáv? Nevetséges. Pestre nem jutnék fel vele. Az sem derül ki számomra, hogy mire használja benzint, és hogy egyáltalán mennyit is fogyaszt belőle? Mert nem mindegy, hogy 1l vagy 8l...
    Ez a mondat: Voltec® elektromos hajtású berendezése folyamatosan hajtja az autót, ám legfőbb áramforrása a high-tech hűtőfolyadékos lithium-ion akkumulátora. egy orbitális mellébeszélés véleményem szerint. Vagy én értelmezem nagyon félre. (Vajon az elektromos hajtású berendezést mi más hajtaná mint áram... :U)
    Lehet hogy jó, de az oldal alapján én nem vennék ilyet.
    A Volt nem hybrid, és nem is egy 100%-ig akkumulátorral működő elektromos autó, hanem a kettő ideális kombinációja. Tehát mégiscsak hybrid..

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz ilyen_85 #10 üzenetére

    Semmi gond, én sem kötözködni akartam :) Én ilyet találtam még:
    At speeds higher than 70 miles per hour (110 km/h), if the battery is depleted, the IC engine is directly coupled to the wheels, hence the Volt operates as a power-split or series-parallel hybrid in this mode.

    amit egy másik hozzászólásban így fordítottak (az én angolom sajna még kevés a teljes megértéshez):
    A helyzet az, hogy a Volt hastaslancanak van egy olyan uzemmodja (70 mph feletti sebessegnel), ahol a benzinmotor fizikai osszekottetesben allhat a kerekekkel es mechanikai attetelen keresztul is hajthatja azokat (es egyaltaln nem az a problema, hogy az akkumulator kihagyasaval, a benzinmotor-generator-villanymotor-kerek uton tortenhet az energiaaramlas, ahogy a cikk allitja).

    De egyébként mindegy milyen megoldású akármelyik hasonló autó, a 40-80km városi autókázáshoz ugyan elég (már ahol), de sajna még nem rendes alternatívák. Bár dolgozni járni már elég lenne, de ahhoz meg drága...

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák