Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Menthirist #37 üzenetére

    Továbbra is érvényes: a statisztika a legjobb játékszere annak, hogy kimutass valamit és az ellenkezőjét is...

    Naigen, szép az alma, de látszik, hogy millió trükközéssel lehet csak nagyra nőni.
    Engem nem érdekel, hogy elkerülésnek, optimalizálásnak, vagy minek hívják, attól még az adócsalás adócsalás. Pont mint a korrupciót átnevezni "lobbi" néven és engedélyezni - ugyanaz marad a lényege és csak a nagyok játékszere marad, cinkos összekacsintással.
    Tegyük fel: nagy cég ha keres X USD-t, Te X USD-t. Nagy cég adózna Y-t, TE Y*10-et. Te megpróbálsz optimalizálni hogyY*9-et fizess csak, APEH/NAV küldi az Y*100 csekket. Nagy cég csinálja ugyanezt és APEH/NAV rápirít, akkor megy a sírás indextől Ertéelklubbig hogy "Brühühű élhetetlen gazdasági körülmények!!! Megyek is és szedem a sátorfámat!!!"
    Csak hát azok a fránya adózási szabályok, hogy lehet ide-oda vinni és ügyeskedni.

    Én se szívesen fizetek adót, amikor látom hogy mikre megy el, de akkor Apple is szedje fel az aszfaltot az irodáig, mert az közút és azoknak jár, akik adóznak.
    Ezért sem értem: állam bácsi/önkormányzat kiscsillió Jó Magyar Birodalmi valutáért zöldmezős beruházást indít, adókedvezményt ad nagy cégnek, miközben a kürtőskalácsos a tarkóján érzi az ellenőr lehelletét mert nem ütötte be egy tételt az online pénztárgépbe a statisztikák szerint. Nőj nagyra, miközben az egyetlen komoly esélyed, hogy egy nagy cég felvásárolja a vállalkozásod, utána meg a nagy pénz továbbra se itthon fog leesni. Persze Németországban nem látni Tescót, annyira globalizált és lehetőségekkel teli ám a Zeu is! Ellenpélda legyen a Budapest Bisztró Bécsben, egyvalakinek bejött a cukrászdanyitás. Viszont fehér holló, hol vannak a magyar világmárkák?

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz emvy #44 üzenetére

    Az adócsalás és az adóoptimalizálás között annyi a különbség, hogy az utóbbi formáit vagy közvetve engedik, vagy közvetlenül kisírják pardon, kilobbizzák.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák