Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz dabadab #15 üzenetére

    "Vagy akár az egész cikket: "globális szinten a jövedelmi egyenlőtlenségek csökkennek.""

    Ezt úgy kell érteni, hogy most már az olyan feltörekvő gazdaságokban nyomorgók, mint pl. Kína és India is kitermeltek egy szűk, de gusztustalanul vagyonos társadalmi réteget?

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • wednesday

    őstag

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Azért a 70-es években nem ilyen mértékű volt a dereguláció. Ráadásul pont ebben az időszakban volt a legkisebb a társadalmi különbségek a nyugati világban.

    idézet idézete. :D

    "Vagy akár az egész cikket: "globális szinten a jövedelmi egyenlőtlenségek csökkennek.""

    És pár sorral írják is lentebb, hogy "... középosztályosodás még nem jelent egyértelműen jólétet,.."

    Ez a másik cikkbe van: " Financial Times elemzése szerint mintegy 2,8 milliárd olyan ember van a Földön, akik napi 2-10 dollár között keresnek – egyes intézmények napi 2, mások 10 dollár felett húzzák meg a középosztály határát,"

    2 dollárral már középosztályhoz tartozhatsz.
    Nem tudom melyik szemlélet alapján emelkedtek ki a tömegek a szegénységből. De azt is írják, hogy ez még igen sebezhető. Ahhoz, hogy ez az állapot fenntartható legyen hatalmas erőforrásokat kell bevonni (energia, élelem, stb).

    Ha meg úgy nézzük, hogy a globalizáció csökkenti a különbségeket akkor igazad van. Nyugat lehanyatlik, kelet felemelkedik. Ez viszont nem felzárkózás, hanem súlypont áthelyezés. Gyakorlatilag helyett fogunk cserélni a 3. világgal. Pláne úgy, hogy nálunk a népesség, csökken és elöregszik.

Új hozzászólás Aktív témák