Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    válasz Cifu #115 üzenetére

    A helyzetet jól írod le: a HDMI a TV-gyártók kezében van. A másik oldalról viszont az ember számítógépet (laptop, tablet, HTPC) vesz, amit nem szívesen cserélne a (szintén húsosabb kiadás) TV-vel együtt.

    Ha már hardverköltség: igazán előremehettek volna a Displayport mintájára, és egy füst alatt kiadhatták volna a 8k 12bit HDR 120FPS-t támogató HDMI 8.0-át, és a gyártók döntsék el, milyet tesznek a cuccaikra: egy fHD paneles TV-nek természetesen elég az 1.4, 4kTV-re mondjuk 2-2.1. Viszont egy PC, ami mondjuk meghajtana jövőre egy 4k144Hz-es játékos monitort ne legyen már a csatik miatt lekorlátozva (az nem kifogás, hogy "nincsamikihajcsa", a Diablo3-at a gtx970-em is kihajtja...). A laptopok meg külön kálvária, 90%-uk bebetonozott hdmi 1.4-gyel:W.

    Sajna úgy néz ki, hogy az intel a Displayport-implementációval fog sokat tökölődni. A fullos HTPC alaphoz HDMI 2.0b és/vagy DP 1.3 kéne már, mind2 kimarad a Kaby Lake-ből.

    #116: hátigen, házat csináltatni/moddolni kell hozzá, és a lap, amit linkeltem, fehér holló, inkább a 400dodós barebone-ok jellemzők. Bár aki elvan egy db 2.5"-os SSD-vel (én nem:(), annak jó lehet az intel ház is. Engem nem zavar, ha nincs ráragasztva a CPU, az viszont annál inkább, hogy nincsenek extraalacsony fogyasztású darabok az adott (itt, most lga1151) socketre. Teljesítménynek bőven elég egy Skylake i5-u, de fogyasztásban se legyen több.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák