Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    félisten

    válasz pengwin #125 üzenetére

    @pengwin: Ha egyidős a DP1.2-vel, akkor kijelenthető, hogy nem képviselte az akkor a HDMI-ből kihozható maximumot...

    Nem állítottam sehol olyasmit, hogy a HDMI ilyen téren dicsérendő. Én azt hoztam fel, hogy a HDMI egy kvázi szabvány lett, és rendet vágott a composite, component, EuroSCART, toslink, RCA rémálomba. Ha a VESA a DP-t a házimozi eszközök számára is vonzóvá akarja, akarná tenni, akkor csak pár dolgot kellene átemelni a HDMI-től, és voilá, életképes lehet a DP a konzumer AV régióban.

    Én az ellen érvelek, hogy a DP képes ugyanarra, mint a HDMI, és a HDMI nem előremutató. Azt kell belátni, hogy mint minden komolyabb szabvány, a HDMI mögött is komolyabb érdekek feszülnek egymásnak, mint a VESA-s DP-nél. Lehet ezért utálni a HDMI-t, de e nélkül nem lenne HDMI, és ugyanúgy szenvedhetnénk a különféle, egymással versengő megoldások között, mint hajdan.

    Elfogadom, hogy van, ahova HDMI kell, de akkor is undorító ez a kényszerített elavulás.

    Még 1x: nem kényszerített elavulás, én tök jól elvagyok az FHD TV-immel, a húgomnál lassan 10 éves LG TV teszi a dolgát, és már kismillió forrás volt rákötve a set-top-box-októl kezdve a laptopon át az X-Box-ig. Mindenhol ment minden, erősítővel, szépen. (Szerk.: Nem, tévedek, amikor a Radeon 7950-est megvettem, az az istennek nem jutott dűlőre az Onkyo 605-ös erősítőmmel HDMI-n keresztül, pedig előtte éveken át megtette ezt egy Radeon 4870X2 majd egy GeForce GTX 460... :U ).

    Aki a leges legújabb technológiát akarja mindig, az meg szembesül azzal, hogy bizony problémák vannak a források és a kijelzők terén. Hiába jöttek ki a 4K TV-k már bő két (három?) éve, forrás még mindig alig van hozzájuk. De már az a probléma, hogy a másfél éves videókártya nem tudja a 4K HDR kijelzőt meghajtani, amikor ilyen TV még alig van a piacon.

    Én meg erre azt mondom, aki a csúcsot akarja, az mindig ezzel szembesült. Eddig is, és úgy néz ki, ez után is...

    @t72killer: A DP1.3 egyidős a maxwell szériával (és nem az egyik napról a másikra derült ki, hogy frissül a szabvány), a lehetőség megvolt, hogy implementálják.

    Mégse tették meg. Egyáltalán, van már kint DP 1.3-as VGA kártya, ami tudja a 4K HDR-t? Mert én csak a most jövő szériában látom megjelenni. De elvárnád, hogy a másfél éves videokártyán legyen ilyen HDMI kimenet, azt viszont nem hozod fel, hogy hát erre képes DP sincs rajta.

    Ezt hívják részlehajlásnak, és erre akartam rámutatni... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák