Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fostalichka

    újonc

    válasz Peter13 #24 üzenetére

    Ha vizet kell gereblyézni pénzért, akkor azt csinálja az ember.

  • Meridian

    senior tag

    válasz Peter13 #24 üzenetére

    Ha azt vesszük, az egész tőzsde az... mert a papírok ára nem a valós értéket tükrözik, hanem azt, hogy mit gondolnak róla pillanatnyilag éppen a pénzbefektetők. Ráadásul ez is rossz szó. Spekulánsok. Ez már jobb. Mert nem fektetnek ezek be semmit sem, hanem nyerészkednek csak. A befektetés nálam az a fogalom, hogy veszek részvényt legalább fél évre, aztán utána eldöntöm, hogy eladom vagy még tartom - akár évekig. De mit lehet azzal a fogalommal kezdeni hogy shortolás? Ami arra "épít" hogy esni, méghozzá gyorsan és jelentősen, fog az adott részvény ára és előre eladom azt, hogy az ügylet végén majd visszavásárolom az adott papírt...? Ez már nem befektetés... ez tisztán mások pénzének elszedése - persze csak akkor ha bejön ez a spekuláció>

    Aztán ott vannak a származtatott indexek, meg egyebek. Ami mögött aztán végképpen semi nem áll. Csak annyi, hogy van pár tucat cég, annak a papírjainak a értékéből számítanak egy átlagot, és arra lehet fogadni, hogy feljebb megy-e vagy lejjebb? És mindezt akár tőkeáttétellel (szorzóval) is...

    Ha a hatalom kezemben lenne, én ezt megszüntetném... aki szerencsejátékot akar űzni, az menjen kaszinóba vagy vegyen lottót.
    Ugyanígy "vízgereblyézés" a genderlobbi is. Annak sincs semmi értelme.

    A Bitcoint még megértem hogy miért jött létre, meg az Ethereumot (a központosított banki pénzügyi rendszer leváltása céljából)... de az utána következő 900-1000 db másik hasonszőrű vackot már teljesen felesleges hülyeségnek tartom én is.

Új hozzászólás Aktív témák