Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz dezs520 #233 üzenetére

    "Csak annyira vagyok elfogult,mint amikor te,ti,ő,ők,veszel egy hűtőt,beválik,nincs vele gond,nem romlik el 2 év alatt."

    Azért ez egy kicsit összetettebb szerintem.
    Mert ennyi erővel ajánlhatnám a Samsungot, LG-t, Franke-t, HP-t, Apple-t, Sony-t, Intelt, AMD-t, MSI-t, Logitech-et, Nokia-t, Miele-t... mert mindegyik márkából volt már egy vagy több termékem amelyekkel 100%-ig megvoltam elégedve és jóval tovább bírták hiba nélkül, mint 2 év.

    Tehát arra célzok, hogy attól még, hogy veszel valamit ami 2 évig nem romlik el, attól még az nem lesz überfasza márka... És nem az Apple-re gondolok, az többségében tényleg kiváló minőséget készít. Hanem úgy általánosságban.
    Az nem elfogultság, hogy használsz egy márkát 2 évig hiba nélkül és akkor azt ajánlgatod mindenkinek és kifogástalannak tartod. Az butaság. Mert nincs releváns hosszútávú tapasztalatod különböző típusokkal stb...

    Mondok erre is egy példát. Ha Te mondjuk az elmúlt 15 évben 4x cseréltél TV-t és mind a 4x Samsungot vettél amelyekkel semmi probléma nem volt és kiváló volt a minősége, teljesítménye stb... Na akkor mondhatod azt, hogy te ezt ajánlod másnak, lehetsz elfogult mert úgymond van mire elfogultnak lenni. Van releváns szélesebb körű tapasztalatod.
    Mert nekem pl hiába van LG tévém lassan 2 éve tökéletes és hibátlan állapotban, mégsem mondhatom hogy az LG fasza márka meg ez az egy LG termékem van, TV területen meg más LG-m nem is volt sosem. Tehát milyen alapon akarok én elfogult lenni? Semmilyen.

    Ugyanígy az Apple-nél maradva ha valaki a 3G-3GS óta iPhone tulaj, esetleg rövid időre kipróbált más telefont is, de továbbra is Apple párti, akkor igen lehet elfogult. Megvan hozzá a tapasztalata, hogy releváns döntést hozzon és így tovább. De nem szabad elfelejteni, hogy még mindig csak egy emberről beszéltünk, egy ember tapasztalatáról. Amit azért kár lenne általánosítani.

Új hozzászólás Aktív témák