Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZsoltee

    veterán

    Érdekes, hogy mindenki örül ezeknek az erős prociknak. Én egy csöppet sem. Lesz nagyobb teljesítmény, amit majd a játékgyártók "felhasználnak" ---> nagyobb rendszerkövetelémény, kevésbé optimalizált programok. Személy szerint én örültem az AMD bénázásának. Van egy 2500k-m, valós 4 mag, eddig mindenre elég volt, mert az i5 7400- sem gyorsabb (ott ugye no tuning itt meg 4,3-4,4Ghz), most majd jöhet a csere jövőre, mert hát ez már csak egy i3 szint...

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • MZsoltee

    veterán

    válasz GreatL #31 üzenetére

    Azt vetem össze, hogy évekig nem volt előrelépés a processzoriparágban, vettél egy procit 2011-ben és érzékelhető fejlődés nem volt, így a processzor kiszolgált. Ha megnézed a legerősebb vga-kat is kiszolgálta akár egy 2 gen i7 is emberi felbontáson. Nem volt szűk keresztmetszet a processzor. Most hogy van erősebb, felhasználják ezt "fejlesztésre", ami nem valódi fejlesztés, hanem erőforrás pazarlás, optimalizálásra fordított munka megspórolása. Tehát fizetsz a semmiért, fejlesztesz a semmiért (nagyobb profit a proci gyártónak és a szoftvergyártónak). Ennek én mint felhasználó, vásárló nem örülök. Veszek majd egy 2-3. gen i7k-t, talán azoknak is kúszik majd le az áruk. Ez a legolcsóbb megoldás, de akkor is fizetnem kell.

    Cifu:
    Azt várnám, hogy akkor kell erősebb procit venni, ha azt a technológia igényli és nem akkor, ha mesterségesen növelik a számítási teljesítmény igényét, vagy inkább nem optimalizálják a program futását. Ez alapján azt prognosztizálom, hogy jövőre a 4 mag 8 szál alap lesz. Ha pedig megnézzük majd a hardver követelmény növekedését és összehasonlítunk egy idei (4 mag 4 szálon jól futó játékot), illetve egy új (4 mag 8 szálra "optimalizált") játékot, akkor felhasználói élményben nem köszön majd vissza a különbség.

    [ Szerkesztve ]

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • MZsoltee

    veterán

    válasz bunfi #36 üzenetére

    Lehet kicsit sarkosan fogalmaztam, de ugyanazt akarom mondani, mint Te. Nem mindegy, hogy a technológia fejlődése húzza rendszer követelmények emelkedését, vagy a rendszerkövetelmények emelkedése húzza technológiát.
    Másképp megfogalmazva, ha a felhasználóknak úgyis van több szálú processzora és az "átlag" (célközönségen belül) gépen elfut megfelelően a programom, akkor minek optimalizáljak tovább rajta. Ha pedig nem is kapható olyan hardver, amin elfutna... Ha nem fut el, akkor muszáj pachelni. Nem mondhatom azt mindenkinek, hogy vegyél új gépet, nekem kell optimalizálni a programon.

    Egy-két AAA játékkal majd elkezdik felhúzni az igényt és ha már amiatt úgyis megvette a felhasználó a procit, akkor már a többi cím is kérhet több szálat.

    Szóval eddig örültünk, mert csak vga-t kellett cserélni, most meg jöhet lap (bodlog lehet, aki vett egy drága Z170-es lapot), sokaknak (akinek nem 1151-es foglalata van) memória (40k 16GB DDR4) és procit is. :)

    [ Szerkesztve ]

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • MZsoltee

    veterán

    válasz Cifu #42 üzenetére

    "Mióta vagy a PC fronton? :D
    Ez megy már vagy 30 éve. :)"

    Tudom, hogy ez meg. Ettől még nekem örülni nem kell ennek ugye? :))

    Tudom, hogy volt erősebb proci is, de a legmagasabb elérhető hardverre nem túl profitbilis szoftver fejleszteni. Kicsi a piac, aki megengedheti magának. De most emelnek egyet a téten, ráduplázunk a szálakra a középkategóriában. Én rendelkeztem egy középkategóriás géppel, de most költhetek pénz, hogy megmaradjak a középkategóriában. Ennek nem örülök, nem szeretek pénzt költeni. Főleg ha nem kapok érte semmit, vagy nem sokat. :) És csodálkozom hogy ennek mások örülnek...

    [ Szerkesztve ]

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • MZsoltee

    veterán

    válasz Cifu #46 üzenetére

    Nem érted, vagy nem akarod érteni? Ha nem jöttek volna ezek a procik és az átlag gépében 4mag 4szál lenne, akkor a 2018-as gémek is elfutnának kitűnően 4 mag 4 szálon. Mivel növekedni fog a 8 szálas processzorral rendelkező userek száma, így egyre inkább el fog tolódni a programok hardverkövetelménye ebbe az irányba. Avultatják a hardvereket, hogy vásárolj újra. Vegyél lapot, ramot, procit... Ez kb olyan, mint a villanykörte klasszikus példája. Ellene az 100 évig is, csak az nem éri meg a gyártónak... Valóban többet kapok, vagy csak olyan hardverkövetelmények kreálnak munka helyett a profit növelése érdekében, amit a jelenlegi technikám nem tud kiszolgálni? Ez egy mesterségesen felállított korlát, vagy valóban a technikám korlátja? Nem azt mondom, hogy ma is 386-osokat kellene használni, az a másik véglet. Nem vagyok a fejlődés ellen, csak nem örülök ha pénzt húznak ki a zsebemből.

    [ Szerkesztve ]

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • MZsoltee

    veterán

    válasz W.Wilson #51 üzenetére

    Nem mindegy, hogy valami ok vagy okozat. De látom ez nem érthető.

    "Ez egy mesterségesen felállított korlát, vagy valóban a technikám korlátja?"

    És persze, hogy mint felhasználó, a lehető legkevesebbet és a lehető legkevesebbszer szeretnék fizetni. Az lenne a legjobb, ha ingyen kapnám a gépet és sose kellene hozzányúlni egész életemben kiszolgálna. Így járnék a legjobban, így örülnék neki a legjobban. De ez egy elméleti végpont.

    Nekem, mint végfelhasználónak a fejlődés nem azt jelenti, hogy több mag dübörög a prociban, hanem hogy szebb gyorsabb élvezetesebb játékot kapok. És itt jön a kérdés, hogy a szebb élvezetesebb, gyorsabban (több fps-sel) futó játékhoz valóban kell a gyorsabb hardver, vagy csak ezt lenyomják a torkunkon és mesterségesen kreálnak igényt az új hardverre (pénzköltés-->profit), úgy hogy ezzel még a program optimalizálást is megspórolják (programozó költsége)?

    Azzal, hogy a HEDT-ben megjelennek az egyre több magos procik húzzák a tovább a többi kategóriát:
    i3 valós 4mag 4 szál, i5 4mag 8 szál és így tovább az i7-ig.

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • MZsoltee

    veterán

    válasz W.Wilson #54 üzenetére

    Abban ugye egyetértünk, hogy a szoftver és hardvergyártók nem egymás ellenségei? Egészen véletlenül akár gazdasági érdekeik is hasonlóak, esetleg közösek?

    Én arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a nagy örömmel a fejlődés oltárán elköltött forintok után lehet tekinteni, látni az orrunknál tovább.

    A fejlődés az lenne szerintem, ha az új technológiát csak olyan programoknál (játékoknál) kellene használni, ami a régivel nem lenne megoldható. Ez egy valós technikai korlát.

    Az nekem nem fejlődés ha arra használják a szoftvereket, hogy lenyomják a fogyasztók torkán az új hardvereket ahelyett, hogy úgy írnák meg a programot, hogy az a régebbi technológián is elfusson. Ez pedig egy kreált technikai korlát. Ezt én lehúzásnak tartom.

    Van fejlődés egy quake 1 és egy Battlefield 1 között. Azon a gépen, amin elment a quake 1 azon szerintem nem elvárható, hogy elmenjen a BF1. De egy BF3 és BF1 között már nem feltételen tudnám ezt kijelenteni.
    Számomra ezt jelenti a fejlődés, ha számodra nem, akkor tényleg a fejlődés ellen vagyok.

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • MZsoltee

    veterán

    válasz W.Wilson #55 üzenetére

    Az utóbbi 6 éveben az intel nagyon jól megélt a 2011-es és azelőtti fejlesztéséből a 2gentől a 7ik genig mint processzorokban, mint chipsetekben nem kellett semmit beletenni.
    Azért élt meg jól, mert nem volt konkurencia, az AMD 2017-re ért el oda, hogy az Intelnek valamit elő kell venni a 2011 utáni fejlesztésekből. Félreértés ne essék az Intel nem tétlenkedett, fejlesztett, gondolom mivel nem volt nyomás a lehető legköltséghatékonyabb módon és nem kapkodva. A mostani 10+ magos procik nem az utóbbi fel évben születtek meg, hanem már lehettek volna minden bizonnyal ilyenek akár a 4-5. Gen-ek is, de minek.

    De valóban kellett ez nekünk, szükség van erre, kell ez a PC játékoknak? Vagy csak el kell adni az új hardvert és ehhez kell okot találni? Ez lesz az új játék. De az új játékot meg lehetne írni úgy hogy elfusson kevesebb szálon is? Eddig meg lehetett, amíg nem volt versenyhelyzet, nem kellett nagyobbat dobni. Az nem biznisz, hogy árral versenyezzenek és mondjuk olcsóbb legyen egy gamer pc-be való CPU. De az kinek jó? Az intelnek és az AMD-nek tuti nem. Azt a szilíciumlapkát jobb eladni drágábban az "új" (3? éves) technológiával... :)

    Van-e fejlődés a PC játékok piacán és ha van, akkor ahhoz a fejlődéshez feltétlen szükséges-e az erősebb hardver? Ugye nem biztos hogy igen. Ahogy észreveszem a PC játékok is kifáradtak, nem nagyon tudnak újat mutatni, se grafikában, se játékélményben, ötlettességben (utóbbiban gyengébbek sokan, mint 10 éves társaik). Utóbbi kettőhöz pedig komolyabb hardver nem kell, csak ráfordított idő.

    Annyira nem mennék tovább, hogy az AMD és az Intel összejátszott volna (bár teljesen logikus lenne), de ez sem kizárt. Mindenkinek jól jön ez most. Kicsit fellendül a PC piac. Cél a profit. Ennél hétköznapibb piacokon is vannak tisztességtelenül viselkedő piaci szereplők. Egy kétszereplős piacon nem is olyan nehéz ezt elintézni, de ez már tényleg összeesküvés elmélet.

    [ Szerkesztve ]

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Új hozzászólás Aktív témák