Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #57 üzenetére

    Viszont ha elém teszel egy új szövegszerkesztőt amit sose láttam, és nem is nagyon hasonlít azokra amit eddig használtam, garantálom neked hogy egy órán belül, az alapelvek megvizsgálása után, már tudom kezelni legalább alapszinten. Egy nap múlva pedig, nem sok olyan funkciója lesz, amit ne tudnék alkalmazni valamilyen szinten... Nyilván ha soha életemben semmilyen szövegszerkesztőt, vagy számítógépet nem láttam volna, akkor hatványozottan hosszabb lehetne ez az idő, de még akkor sem annyi, amig egy ilyen idétlen tanfolyamon elmondják gizikének hogy hol a word ikonja...

    Ezt miért nem lehet megtanítani az embereknek? Hogy ne egy program nevét vagy ikonját keressék? Hogy ne "futószalag" szerűen hajtsanak végre egyes feladatokat....
    Jó, tudom. Sokan vannak akiket képtelenség is erre ránevelni. De egy tanártól pl elvárható lenne hogy megpróbáljon ilyen irányba tanítani. Azt kell megmondani az embereknek, hogy mit kell(ene) tenniük ha épp nem úgy vannak a dolgok, ahogy az ms office 2003 -ban... Amikor nekem kell valakit tanítanom, soha nem programot tanítok nekik... hanem pl szövegszerkesztést ha éppen azt kell.. és érdekes módon meg szokták érteni, programspecifikus megközelítés nélkül is.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák