Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyix

    őstag

    Hát igen... én is elgondolkozom ezeken. Honnan van a pénzük, miért érdemelnek többet mint én. Főleg a megélhetési celebek...

    Bár nincs olyan rossz munkám, nem is keresek rosszul, bár jól sem, olyan átlagos kezdő programozói fizetésem van pedig már nem vagyok az csak ugye a szokásos magyarázat "saaaajnos a válság miatt befagyasztotta a vezetőség a fizetéseket".
    De lassan kezdek bekattanni ettől a monoton borzalomtól: reggel 7 telefon(ébresztő) csörög fáradt vagyok szarul vagyok, 1 óra utazás (budapest külvárosból belvárosba) zombulni be a melóba, 8 óra rohadás, 1 óra utazás, zabálok, zuhanyzok, kicsit csinálhatok ezt azt, aztán alvás(persze kevesebb mint kellene), aztán újra pontosan ugyanez. Heti 5 nap, aztán hétvége a megváltás, de sajnos gyorsan elszáll. és újra hétfő és újra és újra és újra és újra... tudom sok ember ezt csinálja, de engem nem motivál ez a "normális" életnek titulált monoton robotolás. Szabadság nuku 20 nap 1 teljes évre vicc (jövőre lesz a legszörnyűbb, amikor a karácsony és újév is egészben hétvégére esik.

    A legszebb ebben az hogy hardcore bagoly beállítottságú vagyok (tehát hajnali lefekvés, dél-délutáni felkelés), és persze magamra kell erőltetnem a normálisnak elfogadott koránreggel kelés munkában rohadást, amit persze egy éve nemhogy kezdek megszokni, de egyre rosszabbul érzem magam (sulinál még tűrhető volt, mert sok volt a szünnap, sok elmaradó első második óra, na meg korán hazaérés).

    Az hogy kinek mikor természetes ébren lenni, az pedig bizonyított hogy NEM szabványos, és nem nevezhető természetesnek, és normálisnak (mivel ugye a reggel kelést este fekvést nevezik "normálisnak", és ez a hivatalos is). Ráadásul olvastam arról, hogy az embereknek akár 50% lehet ilyen bagoly beállítottságú, csak mindenki elnyomja, mert nem az a normálisnak elfogadott.

    Aztán még ott van az, hogy mivel számítógéppel dolgozom lehetne távmunka. Minden kommunikáció mehet már a neten, tehát a kollégákkal se lenne gond. Mindenki akkor dolgozhatna amikor neki megfelelő. Mindenki úgy rendezhetné be a napját ahogy neki jó, nem ahogy megmondják, és emellett mindenki a legjobb környezetben dolgozhatna, hiszen "otthon édes otthon". De nem, mert begyepesedett milliomosok irányítanak, akik leszarják neked mi a jó (és egyébként a saját profitjukat is, ugyanis a távmunka jóval kevesebb kiadást jelent mint a "normál".

    Szóval a lényeg az, hogy nagy az egyenlőtlenség. Van aki semmit sem csinál, csak gondolkozik mire bassza el a pénzét, és van aki dolgozik, és az előbbiek rajta taposnak.

    Nem is csak az számít hogy dolgozzál, hanem az is hogy jó szarul érezzed magad (hiszen mindenféle probléma nélkül lehetne jobbá tenni a munkát is, pl az előbb írt távmunkával), olyan mintha egyesek direkt élveznék hogy másokat szivathatnak.

    Kevés ember sokat tart el itt magyarországon ez a szokás... fejlettebb országokban az a szokás, hogy kevés ember keveset tart el, akik viszont úgy szórják a pénzt, ahogy bírják (celebek, bankárok, multik tulajdonosai, és úgy egészben a világ "elitjét").

    Ezután főleg az alvós témát figyelembe véve lehet gondolkodni, hogy miért gyakori fantasztikus társadalmunkban:
    -allergia
    -depresszió
    -szív és érrendszeri problémák
    -emésztőrendszeri problémák
    -rák

    Még egy érdekesség: tudtátok hogy ha az összes mostani válságnál kiosztott bankmentő pénzeket szétosztanák, az ÖSSZES embernek a földön fejenként 1000+ dollár jutna? Azoknak az afrikai éhezőknek is, akiknek 1 dollár annyit jelent mint nekünk 1 milliárd forint... Na itt látszik mekkora egyenlőség van a világban és mennyire koncentráltan van jelen a pénz.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Új hozzászólás Aktív témák