Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Én is közalkalmazott vagyok, feleségem is. Eü. dolgozó házaspár, mentős és ápolónő. 22 éves munkaviszonnyal egyikünk sem hozza haza a 100ezret, nettóba, pótlékokkal. Ha nem 40éves lennék, megroppant egészséggel, azthiszem váltanék. Feleségemnek elmondom sokszor, szerintem a világ leggazdagabb országában élünk. Hogy miért?
    Szegény nyugati országokba nem tehetik meg, hogy 40 éves embereket nyugdíjba küldjenek.
    Szegény országokban nem tehetik meg, hogy milliók segélyen élhessenek, és eszük ágában sem legyen dolgozni, ugyanis annyi a segély, mint a minimálbér.
    Elgondolkodom néha. Egy súlyos baleset (Peresztegi mentőbaleset, febr. 4) után 100% táppénzen vagyok. Két hónapig a jobb karom sem bírtam fölemelni, tehát csak a táppénzemből kell élni... Most ha neadj' isten, bicikliről esem le, vagy elgázolnak..vagy akármi....A fizetésem 60%-át kapom hónapokig, félévig. A baj csak az, hogy annyi a fizetésünk, hogy az egyikünk fizetése nem elég a rezsire. A többi meg persze elmegy kajára, kocsi föntartásra. Ki van számolva, 20-25.-e körül a kajapénz is elfogy. Azthiszem nem vagyunk egyedül magyarországon, hogy így élünk. Nagyon kinyílik a bicska a zsebemben, amikor látom, hogy a szaros fizetésünkből mennyit elvesznek, alig kapunk, de megy az adóforintjaink teljes elherdálása, szétszórása. A másik, amin röhögök, hogy fölemelik a nyugdíjkorhatárt 67 évre. Mit akarnak, 67 évesen 150kg-os betegeket cipeljek? Tök mindegy, úgysem érjük meg, (elvileg 50-60 éves korom közt fölbukfencezem) csak egyik oldalon azt látom, hogy a 40éves börtönőr nyugdíjba megy, fiatalok csavarognak, sokan elmennek rokkantnyugdíjba, aztán osztrákoknál mezőgazdasági munkát végeznek.... Aki dolgozni próbál becsületesen, azt meg megnyúzzák..?? Elveszik a fizetésem felét, és olyannak adják segélyként, aki elissza..? Olyan helyre völgyhidat épülnek, ahova nincs is rá szükség? Persze háromszorannyiért, mint tőlünk nyugatabbra..
    Érdekes világ lett. Másodállást kerestem, el tudtam volna menni orvosi ügyeletre asszisztensnek. Kaptam volna kézhez 600Ft-os órabért. Fasza, megyek!. Könyvelővel beszéltem, hogy is megy ez. Aztmondja, hogy a 600forintból több mint fele elmegy adóra, TB-re. Marad olyan 200-250Ft. De, mivel vállalkozóként lehetne csinálni, havi 4-5 alkalommal, a vállalkozókra városunkban kirótt adók miatt a maradék pénznek a fele még minimum elmenne. Ha neadjisten átesek a két munkahely miatt egy másik adókategóriába, akkor még azt is megérhetem, hogy kevesebb pénz marad a két állásból, mint az egyből. Nem hittem el, másik könyvelőhöz is elmentem, akit ismerek ő is ezt mondta, ne menjek, nem éri meg. Lassan dolgozni sem éri meg. Mondtam az asszonynak, kirúgnának bennünket a munkahelyünkről, semmi para, segélyekből, támogatásokból is befolyna ennyi, mint a fizetésünkből.

Új hozzászólás Aktív témák