Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    A Surface Pro mára már levetkőzte a kezdeti hibáit, az új Surface Book viszont ha jól olvastam hozott egy nagyon komoly negatívumot, miszerint tabletként önállóan nagyon-nagyon kevés üzemidővel bír. (állítólag csak 2 óra). Emiatt én a Book esetén bukást "várok" középtávon. Az árazást tekintve viszont a teljes surface család túl drága. Eddig is az volt, most is az. Se a tabletekkel, se az ultrabookokkal, se a 2 in 1 gépekkel nem tud konkurálni igazán az ára miatt, és konkurenciából rengeteg van. Csak az Apple esetén iPad Air 2, iPad Pro, Macbook, Macbook Air, de sorban állnak a wines megoldások is. Szoftveresen is probléma az érintésvezérelt tabletre optimalizált szoftverek, appok hiánya, márpedig a Surface továbbra is egy tablet és noti helyett nagyon kevesen választanák azt.

    A keynote-jukat végignézve, iszonyatosan el vannak szállva az egész új Surface palettától, vagyis nem várok áresést tőlük.

    A wines telefonok esetén megdöbbentőek ezek a számok. Én azt gondoltam, hogy lassan, de stabilan nőnek az eladásaik. Az UI kinézete szerintem továbbra is hátrányt jelent, így most nagyon fontos, hogy a W10 ebben merre lép, mennyire nő a testreszabhatóság. Szerintem külön program keretében fel kellene keresniük az iOS platformon Top 1000-ben lévő appok fejlesztőit, hogy akár támogatással, de készítsék el az alkalmazásukat windows platormra, mind telefonra, mind tabletre.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz alevan #9 üzenetére

    Igen, viszont ha elsősorban noti kell, a többség inkább azt vesz, de rakás számra állnak a gyártóknál a 2 in 1 és convertible tablet-noti megoldások, ahol jellemzően a tablet résznek is elég jó üzemideje van önállóan. Szerintem az ára is túl van egy lélektani határon.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #44630784 #16 üzenetére

    Abszolút egyetértek. Nehéz megoldani a két dolgot, de időnként vannak modellek, amik 1-1 területen irányt mutatnak. Pl. az új Surface modellek eddig is egész erősek voltak, de most még erősebbek lesznek, sok RAM-al. A Google Pixel C pedig összerakta talán az eddigi legjobb billentyűzet rögzítési megoldást...ráadásul egész egyszerű ötletes módszerrel, nem a Surface Book "lánctalpas" megoldásával. A Surface Pro-n nagy méretű touchpad van, a Pixel C-n pedig sajna nincs semmilyen.

    Korábban az ilyen "bénázásokat" használta ki az Apple, mindenhonnan összelopkodva a legjobb elemeket, de ma már az Apple is bénázik, mert a vezető "tervező" műalkotásokban és nem eszközökben gondolkodik.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz janeszgol #22 üzenetére

    +

    Szerintem is már érdemes kivárni az 550-et, hiszen az már eleve W10-el jön, vagyis nem kell vacakolni az update-el, illetve gondolom azzal is tesztelik kiadás előtt. Mire nálunk bekerül a szolgáltatói kínálatba, már tesztek is lesznek a neten.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák