Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dilikutya #42 üzenetére

    "Hogy jön ide egy 300 évvel korábbi dolog?"

    Ahogy napjainkig bármi. Sok nem változott, az érdekek és módszerek azonosak.

    "Lehet, biztos, hogy gazdasági érdekből, de szerintem emiatt senki nem morgott."

    Csak és kizárólag azért maradjunk annyiban. Vagy te azt hiszed, hogy szívjóságból jöttek át a tengeren és öltek bele töménytelen embert egy háborúba? Valamiért mindig az van náluk, hogy jaj mi nem akarunk háborúzni. Aztán hogy hogy nem mindig leborul egy torony, elsüllyed egy civileket szállító hajó, tehénpásztorok tömegpuszítani akarnak vagy valaki lebombáz valamit.

    " de a végsőkig kitartó német csatlósként nem is számíthattunk ennél többre"

    Lehetne itt beszélni az elsőt lezáró "békeszerződésről" ami már akkor tudták előrevetíti a következőt, arról, hogy nem a németeknél vagy az osztrákoknál fogott igen vastagon az a ceruza a térképen, és ezer másról. Utólag persze minden sokkal kézenfekvőbb és mindenki jobb döntést tud hozni, azért kíváncsi lettem volna ki olyan tökös ilyen közelről Hitlernek azt mondani hogy nyasgem. Aztán megvárni a csapatokat a határon. Lehet több lett volna az áldozat.

    "ahogyan az 500 évnyi elnyomásról is"

    Mesélnél?

    "csak ezt meg az új elnyomó után néző magyar vezetés nem akarta, új barátaink ráhatására."

    Új barátaink? Tudod ez olyan, hogy ha Hafþór Júlíus Björnsson beköltözik hozzám váratlanul, és azt mondja hogy én vagyok az új felesége, akkor csak annyit kérdezek hogy hány cukorral issza a kávét... Elhiheted hogy a vérbe fagyott országod közepén te is igen barátkozó hangulatba kerülnél ha a maradék népet módszeresen irtanák tovább, és hiába vered magad az usákoknál, azok mit csináljanak a szövetségesükkel?

    Kár itt ideológiát gyártani, az usákok pont olyan mélyen vannak most is, és voltak mindig is mint az oroszok. Mindegyiket a pénz, a hatalom mozgatja, semmi más, mondjuk az egyik nyíltan vállalja is, a másik meg demokráciának akar tűnni... Ha választani kell mindenképp a kettő közül kizárólag akkor én tuti nem putyinhoz mennék, de ettől még reálisan kéne látni a túloldalt is szerintem...

    "Az, hogy mi folyik ma a Közel-Keleten, más kérdés, abban a térségben régen is ölték egymást, békés együttélésre tökéletesen alkalmatlan a népesség jelentős része"

    Jah bocsi. Akkor már jogos hogy bombázzuk. Szomáliát vagy más kis afrikai diktátorok és hadurak uralta porfészkeket akkor miért is nem? Azok is amióta a világ világ népirtásosat játszanak. Tényleg jó hogy ezeket elbagatelizálod?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák