Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz Kumite #24 üzenetére

    "Kidolgozás nélkül nem lehet elfogadtatni."

    Elméleteket is le lehet védeni, nem kell működőképes kidolgozás.

    Én speciel ezekre gondoltam:

    "Paul Melin, a Nokia szellemi tulajdonokért felelős vezetője szerint ebbe a kategóriába tartozik az érintőkijelzőn ujj elhúzásával történő navigálás, illetve a készüléken elérhető alkalmazásbolt is, mely folyamatosan változó szolgáltatásokhoz és tartalmakhoz biztosít hozzáférést."

    Lehet, hogy csak én gondolom úgy, de mind az érintőképernyős navigáció és ilyen jellegű UI felhasználás, mind az alkalmazás bolt területén pont a Nokia nem jeleskedik. Sőt...

    Szóval, ha mindezen funkciókat ők már 10 éve kidolgozták, akkor miért nem képesek a mai napig sem kifogástalanul felhasználni?

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz Kumite #28 üzenetére

    "Az Apple-nek sincs 3D TV-je és mégis: [patent link]"

    De nem is perelt be egy TV-ket fejlesztő céget sem, hogy bitorolják a 3D-s licenceit.

    "Azt, hogy nem is loptak, vagy igen, de jobbá tették a világot és így szabad? Vagy mit?"

    Azt, hogy semmit nem loptak el, mert nem volt mit, a Nokia a mai napig nem tudott felmutatni egy ezen a téren jól működő megoldást. Mégis mit loptak volna tőlük? :)

  • Everman

    addikt

    válasz Kumite #40 üzenetére

    "Értem. Tehát ha én fogom magam, és megcsinálom a Harry Potter színházi verzióját, akkor elküldhetném a f*szba J. K. Rowling-ot, mondván, hogy "Te mit ugrálsz itt, nem fizetek semmit sem, Te csak kitaláltál valamit, leírtad, de nem valósítottad meg színházi formában.""

    Hibás érvelés, mert a szerző teljes értékű regényt adott ki, a Nokia meg valljuk meg szabadalmaztathatott bármit, de az Apple megoldásait majmolja sok téren jócskán kevesebb sikerrel. Emiatt kevés a bevétel, még kevesebb a nyereség, zúgolódnak a részvényesek és valamiből kell pénzt gyártani. Nos ők úgy gondolták, hogy némi pereskedéssel meg próbálják pótolni azt a nyereséget, amit saját fejlesztéssel és gyártással mára már képtelenek előállítani.

    Szóval a te hasonlatoddal élve, valaki a kocsmában némi italmennyiség után beszélt valami varázslóinasról, majd pár évvel később megpróbálja beperelni J. K. Rowling-ot.

    "Másik meg: az, hogy szerinted és beismerem, sokak szerint nem mutatott fel még (annyira(!)) jól működő megoldást, nem jelenti azt, hogy magát az ötletet el lehet lopni (és megcsinálni jobban.)."

    Szerinted van a Földön bárki, aki komolyan elhiszi, hogy ezen a téren bármit komolyan kitalált a Nokia, mikor a piacon utolsóként kezdett ilyen eszköz fejlesztésébe és a mai napig nem mondható eredményesnek ezen a téren?

  • skajwa

    senior tag

    válasz Kumite #8 üzenetére

    Ezt értem. De, hogy a jóval később azt jelentse, hogy a nagy mobil gyártók közül gyakorlatilag utolsóként.....És még most sincs meg az az érzése a usernek, hogy ez igen, ezért megérte várni egy érintős Nokiára.

    Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

Új hozzászólás Aktív témák